Wymiana Ecu silnika pomocy !!!

Wymiana Ecu silnika pomocy !!!

20 Lut 2019, 14:16

Witam.wszystkich użytkowników forum zgłaszam się z taką pomocną może ktoś jest bardziej obeznany w temacie elektroniki chodzi o to że chce wymienić sterownik silnika na inny stary padł i tyle wiem że trzeba odłączyć aku stary sterownik też i podłączyć nowy tylko że nowy nie ma immo i pytanie żeby auto chodziło muszę odłączyć immo stary chodzi o Honda Crv VIII generacji pomoże ktoś??
Dellolx
Nowicjusz

Re: Wymiana Ecu silnika pomocy !!!

20 Lut 2019, 15:37

Nie wiem czy dobrze myślę, ale jak sam sterownik silnika nie ma immo, to nic nie musisz usuwać. Tyle tylko, że nie wpinasz przewodu z immo do sterownika, bo ten pin będziesz miał pusty. Immo nie będzie blokować zapłonu/układu rozruchowego silnika, bo go po propstu nie ma.
Co innego, jakbyś miał sterownik z immo, ale nie miał immo w stacyjce.
Tak mi się przynajmniej wydaje.
Jeżeli znasz się na routerach, wifi i internecie zaglądnij proszę tutaj . Dzięki.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Lut 2019, 16:19

No tak tylko czy przy kierownicy nie muszę nic odłączyć
Dellolx
Nowicjusz

20 Lut 2019, 16:22

Wydaje mi się, że nie - nadajnik w kluczyku kontaktuje się z nodbiornikiem w stacyjce, a ta wysyła do immo sygnał, że kody są zgodne i sterownik pozwala na uruchomienie silnika, czyli odblokowuje układ rozruchu silnika. Ty immo w sterowniku nie masz, więc nic nie będzie blokował.
Jeżeli znasz się na routerach, wifi i internecie zaglądnij proszę tutaj . Dzięki.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Lut 2019, 16:25

Dziękuję bardzo za pomoc Koledze
Dellolx
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Innowacyjna instalacja uzdatniania wody na terenie fabryki Audi Innowacyjna instalacja uzdatniania wody na terenie fabryki Audi
    Audi osiągnęło kolejny etap na drodze do produkcji samochodów wolnej od wytwarzania nieczystości. W fabryce w Ingolstadt ruszyło właśnie nowe centrum zaopatrzenia zakładu w wodę przemysłową. Wykorzystując istniejącą ...
    [C] C4 II 1,6/Focus mk3 1,6/Astra J 1,6/Auris I 1,33/Golf VI 1,6 [C] C4 II 1,6/Focus mk3 1,6/Astra J 1,6/Auris I 1,33/Golf VI 1,6
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2011 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C4 II 1,6 - 120KM - Ford ...

•