Wymiana klocków czy dobrze

Wymiana klocków czy dobrze

25 Maj 2019, 04:59

Witam,
Samochód marki Peugeot 607 2.2 HDI 01'
Wczoraj wymieniłem klocki tylne. Po odkreceniu zacisku zdjęciu zabezpieczenia (drut) oraz cofnięciu tloczka klocki weszły z lekkim oporem (mam na myśli tę najszersza krawędź u samej góry klocka oczywiście szczotką druciana wyczyszczone dokładnie) klocek jeden przy krawędzi jednej drugi zaś przytulony do tloczka (w zacisku) po próbie założenia zacisku na tarcze napotkałem problem gdyż nie było opcji by to założyć, klocki nie wadzą o tarcze, a otwory prowadzące (prowadnice czy jak to się zwie) były tak jak by przesunięte bardziej do wewnątrz. Wtedy lekko je wysunalem ku kierunkowi drugiego koła i zacisk wszedł pięknie po tym lekko je cofnalem ku tarczy by ładnie przylegalo. Po dokręcaniu nic nie lata itd. Czy to normalne że trzeba je cofać? Inaczej moim zdaniem nie ma opcji by założyć pomimo że klocki daleko od tarczy.
Ogólnie na diagnostyce przed wymiana diagnosta stwierdził awarię zacisku i tu się zgodzę gdyż hamulce nie działają nadal i stwierdzić mogę uszkodzenie tloczka gdyż był zardzewialy. Proszę o odpowiedź w/w pytania
Podziękował
zwiroo
Nowicjusz

Auto: Peugeot 607
Silnik: 2.2 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Wymiana klocków czy dobrze

25 Maj 2019, 09:21

Przy wymianie klocków zasze cofa się tłoczki w zaciskach hamulcowych. Inaczej nie złożysz zacisku.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

25 Maj 2019, 09:25

Czyli dobrze zrobiłem dziękuję za pomoc.
Czy tloczek ciężko się wyciąga i za pomocą czego to zrobić?
zwiroo
Nowicjusz

25 Maj 2019, 21:30

A takie małe pytanko odnośnie hamulców, z jednej strony po wymianie jak i przed wymianą (z uszkodzony tłoczkiem) po założeniu zacisku hamulcowego koło kręciło się (na lewarku) z lekkim oporem z drugiej strony podobnie lecz po wymianie klocków i założeniu zacisku znacznie luźniej się kręci. Czy to normalne że tak luźno mozna kręcić ? Po przejażdżce nie zauwazyłem problemów aby coś się działo
zwiroo
Nowicjusz

27 Maj 2019, 14:28

zwiroo napisał(a):Czy tloczek ciężko się wyciąga i za pomocą czego to zrobić?
A po co chcesz wyciągać tłoczki? Przy wymianie wciskasz je robiąc to najlepiej ruchem obrotowym.

Po wymianie klocków jeżeli okładzina jest nowa tłoczki mogą lepiej odpijać przez co koło będzie się lżej kręciło na podnośniku. Czasem jak okładziny już się kończą klocki odbijają ale np. nie od razu do końca tylko trwa to jakąś chwilę po prostu robią to wolniej ze względu też na pył który zbiera się w prowadnicach itd. Tak można wytłumaczyć to co zaobserwowałeś.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

27 Maj 2019, 17:45

Dziękuję za odpowiedź :)

A czemu chce wyciągać tłoczek ? przykładowo celem regeneracji/wymiany na nowy
zwiroo
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pasażerowie, nogi w dół! Pasażerowie, nogi w dół!
    W Polsce ponad 90% kierowców i pasażerów zapina pasy(1). Mogą one jednak nie spełnić swojej funkcji, jeśli nie zapniemy ich prawidłowo i nie zajmiemy odpowiedniej pozycji. Kierowca powinien ustawić zagłówek, ...
    Najbardziej ekonomiczne SUV-y Najbardziej ekonomiczne SUV-y
    Specjaliści z amerykańskiej organizacji Consumer Reports po raz kolejny wzięli pod lupę paliwożerność SUV-ów i wybrali najbardziej oszczędne auta z tego segmentu. Wszystkie przetestowane przez Amerykanów egzemplarze ...

•