Wymiana lamp w Audi A3 8P

24 Paź 2020, 13:36

Witam.
W mojej audi a3 8p rok 2009 jakiś czas temu odbarwił się klosz na żółto, zakupiłem lampy na allegro firmy Depo (link poniżej) w ogłoszeniu pisze że podchodzą tam żarówki h7 tak jak w starych lampach, po demontażu starych lamp i próbie zamontowania nowych okazało się że kostki z wiązka kabli różnią się. Co myślicie wystarczy wymienić tylko kostkę, czy trzeba będzie montować przetwornice, opryskiwacze itd?

[link do oferty na Allegro wygasł]
Ostatnio edytowany przez Kamil987999, 24 Paź 2020, 14:12, edytowano w sumie 1 raz
Kamil987999
Obserwowany
 
Posty: 1

24 Paź 2020, 13:41

Wrzuć nam zdjęcie kostki przy starych lampach i przy nowych. Nie powinno tu być dużej przeróbki. Nie jest czasem tak, że masz tylko złącza przy samych żarówkach?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

24 Paź 2020, 13:51

w 8p było kilka rodzaji lamp chodz mają takie same żarówki
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16135
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Paź 2020, 11:22

Hm, różnica we wtyczce jest widoczna ale ja widzę jeszcze jedną rzecz. Na lampie DEPO masz napisane D3S 35W a to jest lampa przystosowana do żarników ksenonowych (tu będzie na pewno inne złącze). Czy oby na pewno lampy które kupiłeś są do żarówek H7?
Z tego co wiem te wtyczki powinny pasować bez problemu i przeróbek. Mogą trochę inaczej wyglądać we wnętrzu ale wtyczka powinna się bez problemu zapiąć. Inaczej nikt by nie kupował lamp które trzeba jeszcze przerabiać żeby podłączyć.

Już widzę... na aukcji masz dokładnie napisane "Rodzaj lampy: D3S/H7" czyli miajania będą ksenonowe, a drogowe H7. Dlatego jak ty masz H7/H7 to te lampy nie będą pasowały.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Honda HR-V - kompaktowy SUV
    Consumer Reports przetestował kompaktowego SUV-a Hondy z niedostępnym w Polsce benzynowym silnikiem 1,8 l. Tak skonfigurowane auto uzyskało średni wynik 29 mpg. W miejskich warunkach było to 20 mpg, zaś na szybkiej trasie ...
    Nowy Duster 2018: w 100% zmieniony design nadwozia
    Wszystkie zewnętrzne elementy zostały przeprojektowane i zyskały bardziej wyraziste kształty, które podkreślają siłę charakteru auta. Wnętrze Nowego Dustera oferuje wyższy poziom komfortu bez kompromisów. Zdecydowanie ...