Wymiana lusterka VW Golf V

Wymiana lusterka VW Golf V

16 Gru 2010, 20:14

Witam, muszę wymienić lusterko w moim golfie, ponieważ zostało mi ono urwane. Całość już mam zakupioną. Czy mógłby mi ktoś opisać krok po kroku jak je wymienić? Gdzie znajdują się śrubki mocujące, ile jest zatrzasków i jak wyjmować aby ich nie połamać?
Z góry dzięki za odpowiedź
lambo56
Nowicjusz

Miejscowość: Polska

Re: Wymiana lusterka VW Golf V

18 Gru 2010, 22:18

1. Wyciagamy szklo
2. odkrecamy 3 srubki trzymajace silnik i wyjmujemy go.
2,5 odkrecamy nastepne 2 srubki w srodku lusterka na samym dole.
3. potem w srodku odchaczamy z mocowan czarna obwolutke.
4 odkrecamy jedna srubke przykrecona do obudowy kierunkowskazu i do tej czarnej obwolutki
5 delikatnie obuzowywujemy i tam w glebi powinna byc nastepna srubka mocujaca do kierunkowskazu
6 delikatnie odciagamy od siebie wszystko tak aby nie molamac .
olop
Początkujący

Re: Wymiana lusterka VW Golf V

19 Gru 2010, 09:17

Dzięki za odpowiedź, zawsze sie przyda. Tylko chodzi mi o wymiane całego lusterka wraz z tym trójkątem. Podobno trzeba zdemontować cały boczek drzwi. Jak to przebiega? Jak zdemontować boczek drzwi kierowcy?
lambo56
Nowicjusz

Miejscowość: Polska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Światowa premiera Golfa GTD Światowa premiera Golfa GTD
    GTD jest od 31 lat "dalekobieżnym ekspresem" w ofercie Golfów – w wyjątkowy sposób łączy przyjemność jazdy i osiągi samochodu sportowego ze spalaniem typowym dla małych samochodów. Teraz, na bazie ...
    [B] Abarth Grande Punto / Corsa D OPC / Clio III RS / Ibiza III Cupra [B] Abarth Grande Punto / Corsa D OPC / Clio III RS / Ibiza III Cupra
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hot-hatch segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 170KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2007 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Abarth Grande Punto 1,4 T-Jet - ...

•  
    • Załoga ORLEN Team, Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski, Toyota Hilux, VERVA Street Racing 2012
      Volkswagen Polo R WRC w legendarnym Rajdzie Monte Carlo
      American muscle facts
      Tesla Model S, tył