Wymiana oleju i filtrów

Wymiana oleju i filtrów

07 Wrz 2016, 19:38

Panowie i panie jak to jest w realu ? Chodzi mi o firmy gdzie jedziesz i wymieniasz . Olej i filtr oleju to rozumiem ale co z filtrem powietrza ? Trzeba tam jakoś specjalnie zażyczyć sobie jego wymianę czy jest to z automatu ? Według tego że należy i już . Rozumiem że wymiana oleju czasami jest w cenie jego samego ale coś więcej to trzeba dopłacić . Bo trudny dostęp itp...Ok.
Pokażę wam to :

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Jakieś dwa lata temu wymieniałem tutaj turbo bo zassało strzępy filtra i uszkodziło łopatki. Założyłem wtedy nowy filtr i podejrzewam że dzisiaj ten sam wyjąłem . Nie był wymieniany ! a obsługa olejowa ostatnio była w sierpniu tego roku :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Wymiana oleju i filtrów

08 Wrz 2016, 04:39

Filtr powietrza wymienia się rzadziej niż olej z filtrem. W planie serwisowym lancera wymiana filtra powietrza planowana była dopiero na 3-cim przeglądzie (60tys km), ale wymieniłem już teraz, na drugim.
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2014

08 Wrz 2016, 07:44

Kolego Bonifacy, a nie lepiej by było samemu wymieniać olej i filtry? Miałbyś pewność co do rzetelności obsługi bo robił byś ją sam. Wiedział byś wtedy na 100% co jest wlane do silnika i jakie filtry są założone. Nie jest ciężko to wykonać a śpisz spokojnie wiedząc że mechanik nie wlał ci jakiegoś świństwa z ruskiej beczki. Pozdrawiam
dzinek86
Nowicjusz

Auto: Saab 9-3
Silnik: 2.0t
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2008

08 Wrz 2016, 21:52

dzinek86 napisał(a):Kolego Bonifacy, a nie lepiej by było samemu wymieniać olej i filtry?
To nie tak . Ja nie właściciel tego pojazdu. Ja mechanik co naprawia. Oni czyli posiadacze wybrali że oliwe będą wymieniać w expres obsłudze a do mnie jak coś się zesra. To mnie boli że tam są cwaniaki co liczą na przemiał . Spuścił , wymienił filtr oleju , ale nie pofatygował się nawet do zajrzenia jaki jest stan filtra powietrza. Kto to ma zrobić ? Powiedzmy że kowalski nie ma zdolności manualnej do tej czynności.Co ciekawe w mojej praktyce spotkałem się z paradoksem . Mechanik wymienił kpl. rozrząd , olej , filtr oleju ale nie wymienił filtru powietrza mimo że był zafajdany.Nie bo to nie jego brożka. Powiedział żeby jechać do......mechanika :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz? Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz?
    Wokół prawidłowego stosowania sprzęgła narosło kilka mitów, które są popularne wśród wielu kierowców. Podpowiadamy oraz wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób używać pedału sprzęgła. Zwalniając, ...
    Jazda po mokrej nawierzchni - poślizg pod kontrolą Jazda po mokrej nawierzchni - poślizg pod kontrolą
    Jazda po mokrej nawierzchni wymaga od kierowców więcej ostrożności i umiejętności. Jednym z największych niebezpieczeństw w takich okolicznościach jest akwaplanacja, czyli poślizg wodny. Co sprzyja akwaplanacji? Zły ...

•