Wymiana radia fabrycznego

16 Lut 2019, 21:33

Jakie radio samochodowe w przystępnej cenie mozecie śmiało polecic do Modusa ? Czy musze szukać zwykły panel czy całe radio?
Chciałbym wymienić fabryczne na takie na którym można odtwarzać karte SD i power bank z naciskiem na kartę SD :) będę wdzięczna,
Marta
Pablomod
Nowicjusz
 
Posty: 34

17 Lut 2019, 10:27

Jaki budżet
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Lut 2019, 11:35

Do 200 zł, chyba że są takie które są łatwe w montażu, mają dobrą moc, basy oraz aby muzyka nie szumiała w głośnikach przy podgłosnieniu) to powiedzmy do 300 zł :)
Będę wdzięczna za parę ciekawych propozycji.

Pozdrawiam,
Marta
Pablomod
Nowicjusz
 
Posty: 34

17 Lut 2019, 14:37

Przy każdym montaż będzie taki sam. Nie wiem czy nie musisz kupić adaptera do kostki zasilającej. Radio możesz wybrać sobie sama z linku https://allegro.pl/kategoria/sprzet-car ... ice_to=300

weź takie jakie opcje Ci pasują, jakość jest porównywalna
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Kwi 2019, 09:42

Kupiłam radio teraz mam mały problem. Odnośnie kostek na fabrycznym. Ciężko mi je wyciągnąć. Te trzy kostki próbuje wysunąć ale nie chcą wyjść.
Za to kupiłam nowe radio i powiedzcie mi też czy ta żółta kostka która jest podłączana do fabrycznego w nowym radiu nie będzie już podłączana w nowym ? Nowe mam z przejściówka na dwa wejścia i do nich musze podłączyć chyba wszystkie te oprócz żółtej kostki chyba że mi się tylko tak wydaje?
Pozdrawiam, Marta
Pablomod
Nowicjusz
 
Posty: 34

01 Kwi 2019, 09:51

Tak Ciebie interesuje kostka czarna i biała. Aby wypiąć kostki trzeba nacisnąć do wewnątrz ten listek na końcu kostki
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Kwi 2019, 09:58

Dziękuję ślicznie,
Marta
Pablomod
Nowicjusz
 
Posty: 34

02 Kwi 2019, 12:35

Walczę tylko z tą biała kostka. Żółta i czarna odpieta. Ciężko się wyciąga te biala. Gdyż ułamał mi się ten elemencie na kostce bialej z prawej strony na szczęście nie ten który trzeba docisnąć aby wypiac kostkę. Drugi dzień walczę z tą biała nie chcę wyjść. Druga sprawa to czy ten żółty muszę zalepić taśma izolacyjna kostkę czy nie trzeba kleić kostki izolacyjna ?
Pablomod
Nowicjusz
 
Posty: 34

02 Kwi 2019, 12:45

Pablomod napisał(a):Drugi dzień walczę z tą biała nie chcę wyjść
Musisz ten biały cypelek docisnąć i dopiero wyciągać kostkę, spróbuj ją najpierw docisnąć mocno, wcisnąć to zabezpieczenie i dopiero wtedy ją wyciągać.
Pablomod napisał(a):Druga sprawa to czy ten żółty muszę zalepić taśma izolacyjna kostkę czy nie trzeba kleić kostki izolacyjna ?
Generalnie nie trzeba bo z tej kostki nic nie wystaje, wszystkie piny są w środku ale jak masz taśmę to może jej przód zakleić i już.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

04 Kwi 2019, 13:14

Udało się tylko ci z tego jak nowe radio nie działa. Podłączyłam zgodnie z instrukcją i nie działa. Sprawdziłam jeszcze raz na fabrycznym i też nie działa. Przewody we wszystkich kostkach ok. Stało się to w tym momencie kiedy przestały działać elektryczne lusterka ale wątpię że ma to jakiekolwiek powiązanie. Bezpieczniki są ok.
Pablomod
Nowicjusz
 
Posty: 34

05 Kwi 2019, 20:34

Zacząć należy od sprawdzenia miernikiem czy po przyłożeniu elektrod miernika na przewód czarny i żółty ( piny w ISO 3 i 7 ) będzie napięcie przy wyłączonym silniku. Następnie należy miernik podłączyć pod przewód czarny i czerwony ( piny na ISO 7 i 8, czy po przekręceniu stacyjki będzie 12V, a przy wyłączonej stacyjce tego napięcia nie ma. Mowa oczywiście o kostce czarnej.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000