Wymiana żarówki, która podświetla tablicę rejestracyjną

19 Lis 2019, 17:37

Witam,

Mam przepaloną żarówkę, która podświetla tablicę rejestracyjną po stronie pasażera. Jak ją wymienić? Znalazłam taki poradnik http://www.polklasab.net/toyota_yaris-720/wymiana_380_arowek-955.html tylko nie wiem czy to odnosi się do mojej Toyoty - Toyota Yaris z 2015 roku. Czy ktoś posiada w wersji elektronicznej instrukcję obsługi, gdzie jest pokazane krok po kroku jak takie rzeczy można samej wymienić ?

Dziękuję,

Pozdrawiam.
Pozdrawiam,
Całuski,
Ewa
ryoko
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 43
Zdjęcia: 8
Prawo jazdy: 11 07 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Yaris III
Silnik: 1329 73kW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

20 Lis 2019, 11:31

ryoko napisał(a): tylko nie wiem czy to odnosi się do mojej Toyoty - Toyota Yaris z 2015 roku
Nie, tam z tego co widzę jest inny model Toyoty.

Ty masz podświetlenie tablicy rejestracyjnej z tyłu na klapie pod taką listwą nad rejestracją. Jak byś zrobiła zdjęcie tych lampek od podświetlenia łatwiej by było pomóc :) widząc jak to wygląda.

Znalazłem jednak zdjęcie bez listwy osłaniającej te lampki i wygląda to tak:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Patrząc na te lampki wydaje mi się że może być potrzeba dostania się do nich od strony wewnętrznej klapy w celu wypchnięcia ich na zewnątrz. Sprawdź też czy ramka tablicy rejestracyjnej nie będzie tu przeszkadzała bo może trzeba ją zdjąć ale patrząc na to zdjęcie miejsca powinno wystarczyć do ich wyjęcia bez demontażu tej ramki.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

20 Lis 2019, 16:30

Nie trzeba zdejmować listwy, ani ramki od tablicy, właśnie to zrobiłam. Tam jest takie małe okrągłe wgłębienie - pasuje imbus 4 lub inny z takich kluczyk ,które mają ogrągłą końcówkę. Potem delikatnie naciskamy kolejno oba miejsca i powinno zejść - a jak nie to najpierw lewa strona , lekko podważyć, potem prawa i jest po sprawie. Montujemy przez mocne wciśnięcie.

12V5W W5W - tam jest taka żarówka Zdjęcie
Pozdrawiam,
Całuski,
Ewa
ryoko
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 43
Zdjęcia: 8
Prawo jazdy: 11 07 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Yaris III
Silnik: 1329 73kW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

22 Lis 2019, 10:23

Dziękujemy za wyjaśnienie. Na pewno się komuś przyda :ok:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Koenigsegg Agera RS - wyjątkowy samochód
    Koenigsegg Agera RS to wyjątkowy samochód produkowany przez szwedzką markę Koenigsegg. Jest to jednen z najszybszych samochodów na świecie, zaprojektowany z myślą o oferowaniu niezapomnianych wrażeń z jazdy. ...