Wypadek - jaka procedura?

wypadek - jaka procedura?

02 Cze 2010, 20:18

W piątek miałem wypadek. Stojąc na światłach wpakował się we mnie gościu (SPRAWCA 1), gość napisał oświadczenie, ponieważ było to na ruchliwym skrzyżowaniu to policjant po usłyszeniu że jest oświadczenie i nikt nie odniósł obrażeń powiedział że obecność policji nie jest konieczna i możemy sobie pojechać.

W poniedziałek po zaniesieniu oświadczenia do ubezpieczyciela sprawcy, na razie wszystko idzie OK. Po południu dzwoni SPRAWCA 1 i mówi że będzie próbował uzyskać orzeczenie winy na SPRAWCĘ 2, czyli kierowcę TIR-a (SPRAWCA 2) który nagłą zmianą pasa spowodował niebezpieczną sytuację. To akurat jest prawdą, bo manewr TIR-a sam widziałem i zaczynałem się dziwić co on odstawia na skrzyżowaniu kiedy doszło do kolizji. Tirowiec sobie pojechał (jeden ze świadków dogonił go i powiedział co zrobił, na co podobno facet się roześmiał i pojechał dalej), ale spisane są jego numery i są świadkowie jego zachowania, policja ma już nasze zeznania.

W każdym razie mnie w tej chwili nieco mniej interesuje podział winy pomiędzy sprawcami. Mam natomiast pytanie jak taka sytuacja może się dalej rozwinąć i co robić. Jak powiedziałem, nie interesuje mnie z czyjego ubezpieczenie pójdzie naprawa, natomiast (jeśli mam w tym momencie jakiś wpływ na to) chciałbym aby nastąpiło to jak najszybciej i z jak najmniejszą ilością kontaktów z towarzystwami ubezpieczeniowymi.
GB
Początkujący
 
Posty: 84
Rejestracja: 22 Maj 2009, 12:24
Miejscowość: Wrocław

Re: Wypadek - jaka procedura?

02 Cze 2010, 22:11

po pierwsze to nie wypadek tylko kolizja.
ty nic nie zrobisz i nie przyspieszysz.jedynie policyjne postępowanie może opóżnić wypłatę odszkodowania.ale teraz pozostaje ci czekać na decyzje ubezpieczalni.zrobiłeś dobrze zgłaszając ta kolizje-szkodę z ubezpieczalni.a podział winy to miej w głębokim poważaniu.
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Rejestracja: 29 Sty 2010, 17:47
Miejscowość: poznań

Re: Wypadek - jaka procedura?

04 Cze 2010, 20:52

Polska policja - ktoś spowodował groźną sytuację, odjechał, przyjeżdża policja i co robi? Nic.
Umieją - ganiać baby na straganie i stać z suszarką w karzakach. Taka jest polska policja. A opier****ć takiego bałwana, który przyjeżdża na miejsce kolizji i nic nie robi. To jego zasrany obowiązek. Od tego dostaje nędzną pensję i ma przywileje emerytalne i ma wywiązywać się ze swojej pracy, a jak nie to won do kopania dołów.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 19:53
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Najmocniejsze limuzyny V8 Najmocniejsze limuzyny V8
  Sprzedaż najmocniejszych samochodów w klasie premium niezmiennie rośnie odnotowując kolejne rekordy. Dobrym przykładem na potwierdzenie tego trendu jest dynamicznie rozwijający się polski rynek. Piękne i szybkie limuzyny ...
  Auto Moto Show - Skaryszew 2012 / relacja Auto Moto Show - Skaryszew 2012 / relacja
  W niedzielę 03 czerwca byliśmy świadkami niesamowicie gorącego i pełnego wysokiego ciśnienia dźwięku weekendu w Skaryszewie. Już od wczesnych godzin na terenie Hotelu Cyganeria zjeżdżali się będą Miłośnicy tuningu, car audio ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Motor z napędem odrzutowym, 7
   8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   S2020005