Wypływ gazu spod pokrywki filtra tomasetto at-09

Wypływ gazu spod pokrywki filtra tomasetto at-09

25 Mar 2016, 07:14

Witam mam od pewnego czasu problem z wypływem gazu spod pokrywki filtra gazu w reduktorze tomasetto At-09. Gdy pojawił się problem wymieniłem oba filtry (zarówno fazy lotnej jak i ciekłej) zamontowałem pod pokrywką nowe o-ringi jednak po skręceniu mocno i uruchomieniu silnika i przełączeniu na LPG słychać i czuć jak gaz syczy i wydobywa się spod pokrywki filtra(skręcana na 3 śruby). Proszę mi powiedzieć w czym może byc problem czy np zatkało się coś w reduktorze i gaz nie może się przedostać ? Czy ktoś miał podobny problem ?
czarekboss
Obserwowany

Auto: Skoda Octavia 1
Paliwo: Benzyna + LPG

Re: Wypływ gazu spod pokrywki filtra tomasetto at-09

26 Mar 2016, 13:07

czarekboss napisał(a):oba filtry (zarówno fazy lotnej jak i ciekłej)

Wymieniłeś wkłady czy razem z obudową? Bo coś mi się wydaje, że tam, gdzie ci syczy, to wymieniłeś tylko wkład, a obudowa została. I właśnie to obudowa zazwyczaj jest przyczyną wycieku gazu ( nierówne powierzchnie ).
Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kultowe japońskie silniki Kultowe japońskie silniki
    Kultowe japońskie silniki nie bez powodów zdobyły na świecie rzesze fanów, którzy doceniają nie tylko ich niezawodność, ale również dużą podatność na modyfikacje. Oto kilka świetnych japońskich ...
    Finał NIGHT POWER 2013 GP w Płocku / relacja Finał NIGHT POWER 2013 GP w Płocku / relacja
    Ostatnia runda tegorocznego NIGHT POWER Grand Prix zakończona. W Płocku zmierzyło się około 70 zawodników. W całym cyklu na starcie stanęło ponad 200 zawodników. Już wiemy kto jest najlepszy. Zwycięzcą całego ...

•