Wypowiedzenie niezapłaconej Polisy OC

Wypowiedzenie niezapłaconej Polisy OC

21 Maj 2018, 17:48

Witam

mam takie pytanie, czy moge złożyć wypowiedzenie Polisy OC niezapłaconej przez 2msc ? dostałem niedawno list " ostateczne wezwanie do zapłaty " po pierwsze czy mogę złożyć wypowiedzenie niezapłaconej Polisy przez taki czas? rozumiem, że różnicę przez te 2 msc mi oni wyślą do zapłaty i mam tego świadomość.

Dlaczego nie zapłaciłem przez taki czas? ponieważ auto było kupione w komisie i przez 2 msc go jeszcze nie zarejestrowałem ponieważ było uszkodzone a ubezpieczalnie postanowiła mi wysłać rekarkulację tego ubezpieczenia o czym nei miałem pojęcia
GranTurismo
Nowicjusz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 23 01 2012
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Peugeot 508 Allure
Silnik: 2.0 HDi 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

Re: wypowiedzenie niezapłaconej Polisy OC

21 Maj 2018, 18:55

GranTurismo napisał(a):Dlaczego nie zapłaciłem przez taki czas? ponieważ auto było kupione w komisie i przez 2 msc go jeszcze nie zarejestrowałem ponieważ było uszkodzone a ubezpieczalnie postanowiła mi wysłać rekarkulację tego ubezpieczenia o czym nei miałem pojęcia
Ale kupując auto miałeś świadomość że ubezpieczenie OC przechodzi na Ciebie i ubezpieczyciel może dokonać rekalkulacji składki jeżeli jej nie wypowiesz i zażądać dopłaty.

Kiedy kończy się polisa która przeszła z poprzedniego właściciela?
Cichy77
Aktywny

Zdjęcia: 7
Auto: Nie mam

Re: Wypowiedzenie niezapłaconej Polisy OC

21 Maj 2018, 19:00

od 22.03.2018 do 21.03.2019

najgorsze jest, to, że nie mogę odstąpić od umowy ponieważ miałem na to miesiąc a minęły już 2 miesiące, z tego co zdążyłem przeczytać, zatem na jakiej zasadzie będzie wyglądało moje wypowiedzenie ?. Dzisiaj wysłałem maila ze skanem wypowiedzenia umowy.

Na podstawie art.28 ust 1 w/w ustawy - wypowiedzenie składane nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu obowiązywania umowy.

rozumiem, że wtedy umowa zostanie rozwiązana, zostanie mi wysłana kalkulacja za te 2 miesiące do zapłaty i to wszystko tak ?
GranTurismo
Nowicjusz

21 Maj 2018, 22:22

GranTurismo napisał(a):rozumiem, że wtedy umowa zostanie rozwiązana, zostanie mi wysłana kalkulacja za te 2 miesiące do zapłaty i to wszystko tak
Raczej nie tak jak piszesz.Myśle ale nie jestem pewny w 100% ze bedziesz musiał przynajmniej zapłacic za poł roku a wtedy dopiero zacznie działac Twoje wypowiedzenie.... :(
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2014

21 Maj 2018, 22:38

właśnie przeczytałem, że mogę odstąpić od umowy pomimo, że minęły 2 miesiące ponieważ. Jeśli pojazd nie był zarejestrowany w trakcie zawierania obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej OC i w ciągu 30dni nadal nei zarejestrowałem pojazdu, mogę w takim wypadku odstąpić od umowy :)
GranTurismo
Nowicjusz

21 Maj 2018, 22:42

Ps.Jezeli umowa OC dot.całego roku to prawdopodobnie musisz zapłcic całosć.Owszem mozesz wypowiedziec warunki umowy ale nie dostaniesz zwrotu pieniędzy za okres kiedy juz nie bedziesz korzystal z tego OC...
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

(Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie? (Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie?
    Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez słuchania radia czy własnej muzyki. Jak to wpływa na bezpieczeństwo jazdy? Wiele zależy od rodzaju muzyki czy ustawionego poziomu głośności. Słuchanie muzyki ...
    Jaka jest polska motoryzacja czyli "Made in Poland" Jaka jest polska motoryzacja czyli "Made in Poland"
    W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom - ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. ...

• Re: Wypowiedzenie niezapłaconej Polisy OC

21 Maj 2018, 22:44

GranTurismo napisał(a):właśnie przeczytałem, że mogę odstąpić od umowy
    Dostałes od nich odpowiedz... :?:
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP

21 Maj 2018, 23:04

Przeczytałem tak w artykule prawniczym, ale nie wiem czy dobrze to zrozumiałem :

"Podawany jest jednak przykład, czysto teoretyczny, gdy jest to możliwe: osoba wykupuje w firmie X obowiązkową polisę ubezpieczeniową OC, ale samochód nie jest jeszcze zarejestrowany. Jeśli w ciągu 30 dni od podpisania umowy pojazd nadal nie będzie zarejestrowany, to obu stronom przysługuje prawo do odstąpienia od tej umowy. W praktyce nie dochodzi do sytuacji odstąpienia przed terminem od obowiązkowej umowy OC pojazdu - "

Bo jestem w identycznej sytuacji jak ten przykład i mam zagwozdkę
    GranTurismo
    Nowicjusz

21 Maj 2018, 23:15

Natomiast w przypadku umów zawartych począwszy od dnia 11 lutego 2012 r. umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych ulega rozwiązaniu:

3) z dniem odstąpienia od umowy w przypadku, gdy ubezpieczono pojazd niezarejestrowany i nie został on zarejestrowany w ciągu 30 dni;
    GranTurismo
    Nowicjusz

• Warto przeczytać