Wypowiedzenie OC

Wypowiedzenie OC

03 Gru 2012, 16:32

Witam,
może mi ktoś powiedzieć jak to jest z tym wypowiedzeniem umowy OC? Bo różnie mówią, i się pogubiłem a wolałbym nie wpaść w jakieś prawne bagno.

OC mam teraz w Warcie, kończy mi się 10 grudnia. Muszę dać jakieś pismo o wypowiedzeniu? Ileś dni wcześniej?
Gorthin
Nowicjusz

Re: Wypowiedzenie OC

03 Gru 2012, 16:52

Jeżeli zawierałeś umowę przed 11 luty 2012, a chyba tak, bo wychodzi na to, że umowę OC zawierałeś 11 grudnia 2011 roku, obowiązują cię więc jeszcze stare przepisy. Czyli umowę musisz dostarczyć do ubezpieczyciela najpóźniej na jeden dzień przed końcem ważności polisy. I co ważne liczy się data, kiedy ubezpieczyciel dostanie to wypowiedzenie, a nie data stempla pocztowego. Najlepiej więc będzie, jak pójdziesz dzień wcześniej do przedstawiciela Warty i u niego wypowiesz umowę. Wypowiedzenie napisz na dwóch kartkach - jedną dla Warty i jedną dla ciebie - poproś o pieczątkę na tym wypowiedzeniu. A jak chcesz pocztą, to wysyłaj choćby nawet i dziś, bo każdy we jak działa poczta polska...
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Sty 2013, 09:28

No właśnie od teraz nie trzeba już wypowiadać bo weszły przepisy chroniące przed podwójnym ubezpieczeniem. I to jest wielki plus. Ostatnio ubezpieczałem w HDI, ale dla pewności wysłałem do starego skan swojego wypowiedzenia zeby na wszelki wypadek mieli i nie robili problemów. Polecam takie rozwiązanie - papier to papier.
jacus19
Początkujący

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 01 01 2001

22 Sty 2013, 22:55

jacus19 napisał(a):No właśnie od teraz nie trzeba już wypowiadać bo weszły przepisy chroniące przed podwójnym ubezpieczeniem.

Nie pisz czegoś czego nie wiesz, bo narobisz komuś kłopotów :!: Umowę OC nadal trzeba wypowiadać jak się zmienia ubezpieczyciela, tyle tylko, że zmieniły się przepisy co do wysyłania wypowiedzenia - kiedyś liczyła się data dotarcia wypowiedzenia do ubezpieczyciela, a teraz liczy się data wysłania wypowiedzenia, czyli np. data stempla pocztowego. I nie ważne jest, kiedy to wypowiedzenie do ubezpieczyciela dotrze. Ważne jest też to, że OC można wypowiedzieć w każdej chwili. I to właśnie chroni nas przed podwójnym ubezpieczeniem - jeżeli nie wypowiemy umowy na czas, przechodzi ona automatycznie na kolejny okres ubezpieczenia. I jeżeli w tym czasie zawrzemy umowę OC z innym ubezpieczycielem ( czyli wystąpi podwójne ubezpieczenie ), to u tamtego ubezpieczyciela możemy to jedno OC wypowiedzieć. Tyle tylko, że będziemy musieli zapłacić za okres ubezpieczenia, czyli od daty kiedy ubezpieczenie przeszło na nowy okres do daty wypowiedzenia. Uwaga ważne - nowe zasady obowiązują umowy OC zawarte po 11 lutego 2012. Umowy zawarte do 10 lutego 2012 są na starych zasadach, czyli liczy się data, kiedy wypowiedzenie dotrze do ubezpieczyciela, a nie data stempla pocztowego.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Mar 2014, 22:34

Witam, ja miałem podobny problem i skorzystałem z formularza w portalu ewnioski.pl. Znalazłem tam również dużo ciekawych porad na ten temat.
sawczuk1979
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 08 1997
Auto: BMW
Paliwo: Benzyna

05 Cze 2014, 08:17

Można tak samo skorzystać z generatora wypowiedzenie umowy oc na wypowiadamoc.pl. Mają tam aktualne adresy towarzystw - emaile, telefony, faxy, adresy ogólnopolskich biur. Korzystałem 2 tygodnie temu ponownie z tego narzędzia i nie zawiodłem sie.
MateuszM
Obserwowany

Auto: Fiat Panda
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierowca i narciarz w jednym stali domu Kierowca i narciarz w jednym stali domu
    Zadając pytanie: Co łączy kierowcę i narciarza? Pewnie większość osób odpowiedziałaby, iż łączy ich samochód, którym narciarze najczęściej docierają pod stok narciarski. Jednak obie te grupy mają ze sobą ...
    Seat Leon III - gama silników Seat Leon III - gama silników
    SEAT wysyła nowego Leona na bitwę wydajnych i oszczędnych silników TDI i TSI, o pojemnościach od 1,2 do 2,0 litra pojemności. Wszystkie silniki wyposażone są w bezpośredni wtrysk i turbodoładowanie. Zostały one zaprojektowane ...

• Re: Wypowiedzenie OC

10 Cze 2014, 11:13

Polisa OC samochodu jest obowiązkowa,więc nie można z nią robić co się chce .Są dwa przypadki, gdy jest dopuszczalne wypowiedzenie tego ubezpieczenia:Jeśli polisa się kończy i ubezpieczający chcesz podpisać nową umowę OC z innym ubezpieczycielem. Gdy kupujący samochód nie chce kontynuować polisy, którą wykupił poprzedni właściciel. W pierwszym przypadku, wypowiedzenie trzeba dostarczyć najpóźniej na dzień przed końcem ważności polisy . W drugim przypadku, można złożyć wypowiedzenie w dowolnym momencie. Umowa ulega wtedy rozwiązaniu z dniem zgłoszenia oświadczenia lub z dniem nadania na poczcie.
    W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.
    kswiderski
    Obserwowany

Auto: Fiat

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI