Wyrejestrowanie, opłata podatku dla US.

Wyrejestrowanie, opłata podatku dla US.

17 Mar 2014, 15:41

Witam.
Tydzień temu zakupiłem auto tj. Opel Corsa B, 1.2 B, 5 drzwi, 94r. za 600 zł. W dowodzie rejestracyjnym jest 1wszy właściciel, który zarejestrował auto w Polsce, a na ubezpieczeniu prawdopodobnie drugi właściciel, który nie przerejestrował pojazdu na siebie. Ja jestem prawdopodobnie piątym właścicielem w Polsce i stąd moje pytania:
1) Czy jeżeli będę chciał zezłomować auto, muszę mieć wszystkie umowy kupna-sprzedaży, aż do właściciela z dowodu rejestracyjnego?
2) Czy obowiązuje mnie podatek pcc-3, skoro auto zakupiłem za kwotę poniżej 1000 zł?
3) Skąd otrzymać informacje i np. pokwitowanie, że auto nie jest zadłużone?
4) Czy muszę w Wydziale Komunikacji, zgłosić kupno samochodu?

Być może banalne pytania, ale mam 18 lat i się nie znam na prawie.
rysieksk
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 03 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

Re: Wyrejestrowanie, opłata podatku dla US.

27 Mar 2014, 00:22

Witaj.
A nie wolałbyś sprzedać tego autka na części?
Dostaniesz za to więcej niż na złomowaniu.

Jeżeli chcesz to napisz do mnie na pw, mógłbym Ci pomóc wyrejestrować samochód żebyś bez kłopotów mógł go rozebrać.
Złomiarz
Obserwowany

Auto: Dodge Intrepid
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Światowa premiera Golfa GTD Światowa premiera Golfa GTD
    GTD jest od 31 lat "dalekobieżnym ekspresem" w ofercie Golfów – w wyjątkowy sposób łączy przyjemność jazdy i osiągi samochodu sportowego ze spalaniem typowym dla małych samochodów. Teraz, na bazie ...
    Nowa Toyota RAV4 i zmodernizowany mini van Verso Nowa Toyota RAV4 i zmodernizowany mini van Verso
    W dniach 9-10 podczas marcowej premiery, Toyota zaprezentuje w swoich polskich salonach dwie nowości. Model RAV4 czwartej generacji jest jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów motoryzacyjnych na polskim rynku. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009