Wyrejestrowanie w niemczech auta zarejestrowanego w polsce

Wyrejestrowanie w niemczech auta zarejestrowanego w polsce

06 Lis 2013, 18:16

Witam,
Sprawa wyglada nastepujaco:
Wlascicielem samochodu w niemczech jest moj ojciec. Samochod byl normalnie zarejestrowany i oplacany w niemczech, do polski przyjechal na wlasnych kolach z niemiecka rejestracja (NIE z tablicami tymczasowymi) ja "odkupilem" go i przerejestrowalem za posrednictwem jakiegos tam biura celnego. Duzy jak i maly brief zostaly w urzedzie komunikacji, ja posiadam tylko tablice niemieckie. Teraz moje pytanie jak wyrejestrowac w niemczech ? Z tego co wiem potrzebne sa oba dokumenty , umowa kupna i sprzedazy jak i tablice do wymeldowania, czy moze urzad komunikacji wysle te dokumenty spowrotem do niemiec ?. Prosze o rade :)
bmb
Obserwowany

Auto: BMW e46
Silnik: 320i 150KM

Re: Wyrejestrowanie w niemczech auta zarejestrowanego w polsce

13 Lis 2013, 16:27

Urząd komunikacji (polski) powiadomi niemiecki za pośrednictwem ministerstw spraw zagranicznych obu krajów. Sprawa trwa kilka miesięcy.

Zapytaj się ojca co dokładnie potrzebuje do wyrejestrowania.

Masz przecież:
1. nowy, polski dowód rejestracyjny którego posiadanie oznacza, że niemiecki został zdany w urzędzie (tak samo przecież robią Niemcy)
2. niemieckie tablice
3. umowę kupna

W razie czego urzędy polskie wydają zaświadczenie, że niemieckie dokumenty zostały zabrane przy rejestracji. Trzeba je potem przetłumaczyć.

W razie problemów proszę o kontakt na pewno pomogę
[link wygasł]

pozdrawiam
Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

Re: Wyrejestrowanie w niemczech auta zarejestrowanego w polsce

20 Sie 2016, 00:40

Witam
Mam podobny problem. Mieszkam w Niemczech.Sprzedałam samochód do Polski ( podpisaliśmy umowę) oddałam wszystkie dokumenty w tym Brief i dowód rejestracyjny. Jak auto dojechali do pl (na moich tablicach) to po paru dniach dostarczono mi je spowrotem. miedzy czasie kupujący poszedł do urzędu w pl i zarejestrował auto,otrzymał dowód tymczasowy, a ja poszłam do urzędu w Niemczech ponieważ chciałam wyrejestrować ten pojazd i powiedziano mi ze nie moge tego zrobic bo musze miec oprocz umowy OTGINALNY Brief i dowód rejestracyjny.(kopi nie uwzględnia) Te dokumenty sa juz w polskim urzędzie i nie moga juz ich wydać nowemu właścicielowi. Co moge teraz zrobic? Martwię sie ponieważ lada dnia ściągną mi opłatę podatkowa cało roczna za ten samochód (steuer 308e)i co miesiac leci mi ubezpieczenie (ok80 e) zeby to zamknąć musze miec wyrejestrowany samchod. A wyżej czytałam ze to moze trwać pare miesiecy. Prosze o jakas radę. Pozdrawiam Moniak
Monikaf
Obserwowany

Prawo jazdy od: 21 01 1988
Auto: Peguot 307
Silnik: 2.0 hdi
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nissan zapowiedział powrót marki Datsun Nissan zapowiedział powrót marki Datsun
    W marcu 2012 roku Nissan zapowiedział powrót marki Datsun, która będzie firmowała nowoczesne, niezawodne i dostępne produkty dla optymistycznych i rozwojowych klientów na rynkach o dużym potencjale wzrostu. ...
    Transport chłodniczy i zarządzanie łańcuchem chłodniczym Transport chłodniczy i zarządzanie łańcuchem chłodniczym
    Udział produktów świeżych i zamrożonych w transporcie żywności stale rośnie. Towarzyszy temu rozwój produkcji zaplecza logistycznego i nowoczesnych środków transportu chłodniczego. Żywność w dzisiejszych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • audi a8 d2
      Mazda rim
      Helikopter - loty wycieczkowe
      Nissan 350Z