Wyrejestrowanie w niemczech auta zarejestrowanego w polsce

Wyrejestrowanie w niemczech auta zarejestrowanego w polsce

06 Lis 2013, 18:16

Witam,
Sprawa wyglada nastepujaco:
Wlascicielem samochodu w niemczech jest moj ojciec. Samochod byl normalnie zarejestrowany i oplacany w niemczech, do polski przyjechal na wlasnych kolach z niemiecka rejestracja (NIE z tablicami tymczasowymi) ja "odkupilem" go i przerejestrowalem za posrednictwem jakiegos tam biura celnego. Duzy jak i maly brief zostaly w urzedzie komunikacji, ja posiadam tylko tablice niemieckie. Teraz moje pytanie jak wyrejestrowac w niemczech ? Z tego co wiem potrzebne sa oba dokumenty , umowa kupna i sprzedazy jak i tablice do wymeldowania, czy moze urzad komunikacji wysle te dokumenty spowrotem do niemiec ?. Prosze o rade :)
bmb
Obserwowany

Auto: BMW e46
Silnik: 320i 150KM

Re: Wyrejestrowanie w niemczech auta zarejestrowanego w polsce

13 Lis 2013, 16:27

Urząd komunikacji (polski) powiadomi niemiecki za pośrednictwem ministerstw spraw zagranicznych obu krajów. Sprawa trwa kilka miesięcy.

Zapytaj się ojca co dokładnie potrzebuje do wyrejestrowania.

Masz przecież:
1. nowy, polski dowód rejestracyjny którego posiadanie oznacza, że niemiecki został zdany w urzędzie (tak samo przecież robią Niemcy)
2. niemieckie tablice
3. umowę kupna

W razie czego urzędy polskie wydają zaświadczenie, że niemieckie dokumenty zostały zabrane przy rejestracji. Trzeba je potem przetłumaczyć.

W razie problemów proszę o kontakt na pewno pomogę
[link wygasł]

pozdrawiam
Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

20 Sie 2016, 00:40

Witam
Mam podobny problem. Mieszkam w Niemczech.Sprzedałam samochód do Polski ( podpisaliśmy umowę) oddałam wszystkie dokumenty w tym Brief i dowód rejestracyjny. Jak auto dojechali do pl (na moich tablicach) to po paru dniach dostarczono mi je spowrotem. miedzy czasie kupujący poszedł do urzędu w pl i zarejestrował auto,otrzymał dowód tymczasowy, a ja poszłam do urzędu w Niemczech ponieważ chciałam wyrejestrować ten pojazd i powiedziano mi ze nie moge tego zrobic bo musze miec oprocz umowy OTGINALNY Brief i dowód rejestracyjny.(kopi nie uwzględnia) Te dokumenty sa juz w polskim urzędzie i nie moga juz ich wydać nowemu właścicielowi. Co moge teraz zrobic? Martwię sie ponieważ lada dnia ściągną mi opłatę podatkowa cało roczna za ten samochód (steuer 308e)i co miesiac leci mi ubezpieczenie (ok80 e) zeby to zamknąć musze miec wyrejestrowany samchod. A wyżej czytałam ze to moze trwać pare miesiecy. Prosze o jakas radę. Pozdrawiam Moniak
Monikaf
Obserwowany

Prawo jazdy od: 21 01 1988
Auto: Peguot 307
Silnik: 2.0 hdi
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

20 Gru 2017, 13:27

Chciałbym odświeżyć temat.

Mam auto od znajomego, które nie jest wyrejestrowane w Niemczech - przyjechało na własnych kołach na niemieckich blachach. Do rejestracji w Polsce potrzebne są dokumenty: brief + dowód rejestracyjny (oryginały) - jak potem wyrejestrować auto w Niemczech, jak już będę miał auto zarejestrowane w Polsce.
Zostaną mi tylko niemieckie tablice, które będę mógł odesłać znajomemu do Niemiec. Czy w niemieckim urzędzie komunikacji wystarczy oświadczenie, że oryginały dokumentów zostały w Polsce celem rejestracji?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
wipa
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 05 1981
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Combo
Silnik: 1.7D
Typ: Van

20 Gru 2017, 13:34

Przy wyrejestrowaniu auta w niemczech zabierają tablice i stawiają pieczątke na briefie "auto wyrejestrowane" także briefy będziesz miał a wydaje mi się że bez tej pieczątki nie zarejestrujesz auta w PL ale nie jestem pewny
Fajna sztuka do sprzedania
a6-c4-2-6-v6-do-sprzedania-vt108450.htm
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D
Paliwo: Benzyna

20 Gru 2017, 13:42

Kao. Auto jest w Polsce, zabiera Brief i dowód w urzędzie komunikacji. Auto nie jest wyrejestrowane w Niemczech. Jak je teraz wyrejestrowac posiadając tylko tablice.

Twoja odpowiedź jest jakby nie na temat :)
wipa
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Funkcja automatycznej jazdy w korkach Audi AI Funkcja automatycznej jazdy w korkach Audi AI
    Prezentując funkcję automatycznej jazdy w korkach Audi AI, cztery pierścienie pokazały pierwszy na świecie system umożliwiający zautomatyzowaną jazdę na poziomie 3. Podczas jazdy w korku lub w powolnym ruchu na autostradzie, ...
    Koncepcyjny Opel ADAM ROCKS - miejski mini crossover Koncepcyjny Opel ADAM ROCKS - miejski mini crossover
    Opel ADAM, który oferuje 61 000 wariantów wyposażenia nadwozia i prawie 82 000 opcji wyposażenia wnętrza oraz supernowoczesny system informacyjno-rozrywkowy IntelliLink, jest nie tylko prawdziwym mistrzem personalizacji, ...

• Re: Wyrejestrowanie w niemczech auta zarejestrowanego w polsce

20 Gru 2017, 14:07

wipa napisał(a):Twoja odpowiedź jest jakby nie na temat
    nie zrozumiałeś poprostu. To jeszcze raz może w innej kolejności. Wydaje mi się że niewyrejestrawanego auta w Niemczech nie zarejestrujesz w PL musi być zachowana kolejność
    -Auto zostaje wyrejestrowane w Niemczech (zabierają tablice i stawiają pieczątke na briefie)
    -po sprowadzeniu do PL opłacasz akcyze
    -robisz przegląd techniczny
    -idziesz do swojego wydziału komunikacji zarejestrować auto.

W takiej kolejności to się normalnie odbywa. Raczej nie może być auto zarejestrowane w dwóch krajach w tym samym czasie.
    Kao
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

20 Gru 2017, 14:56

Kao napisał(a):To jeszcze raz może w innej kolejności. Wydaje mi się że niewyrejestrawanego auta w Niemczech nie zarejestrujesz

No właśnie o to chodzi, że Ci się tylko wydaje. Zarejestruje. A dalej to co napisałem wszystko aktualne. Potrzebuje rozwiązania do mojego przypadku, a nie do tego w jakiej kolejności w innym przypadku trzeba to robić. Można kupić/dostać auto na różne sposoby, a nie tylko tak jak napisałeś.
    wipa
    Nowicjusz

20 Gru 2017, 22:11

Ok to chętnie się dowiem jak przebiegnie twoja operacja w tej sprawie, daj znać czy nie wygonią Cię z WK.
    Kao
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

20 Gru 2017, 22:18

Po telefonie do niemieckiego odpowiednika WK jestem spokojny. Normalnie zdaje oryginały w polskim WK, a do Niemiec zabieram stare tablice i ksero polskiego dowodu rejestracyjnego. To wystarczy.
    Może komuś się to info przyda :)
    W niemieckim WK mówili, że w ciągu 3 msc polska strona przesyła informacje o rejestracji w Polsce do ich oddziału.
    wipa
    Nowicjusz

20 Gru 2017, 22:27

No pewnie że takie info się przyda :ok: