Wyścig E-Prix w Monako - Formuła E

Wyścig E-Prix w Monako - Formuła E

14 Maj 2019, 13:04

W najkrótszym odcinku Formuły E sesje kwalifikacyjne ponownie odegrały kluczową rolę. Czołowi kierowcy w klasyfikacji generalnej po raz kolejny znaleźli się w niekorzystnej sytuacji, startując jako pierwsi na torze. Żadnemu kierowcy z pierwszej grupy nie udało się zdobyć najlepszych pozycji startowych w pierwszej szóstce.

Mimo dobrych wyników kierowcy Audi nie zdobyli punktów. Lucas di Grassi musiał zadowolić się 13. miejscem, a Daniel Abt wylądował na 16. pozycji startowej. Było to o tyle istotne, że wyprzedzanie na tym torze jest niezwykle trudne.
Wyścig E-Prix w Monako - Formuła E Mimo to obu kierowcom Audi Sport ABT Schaeffler udało się nadrobić zaległości w wyścigu. Lucas di Grassi wyprzedził kilku rywali i był już na ósmym miejscu, gdy został przyciśnięty przez kierowcę BMW Alexandra Simsa do barier ochronnych. W zaistniałej sytuacji kierowca Audi zmuszony był zrezygnować. "Po wyścigu powiedział obsłudze, że mnie nie zauważył" zrelacjonował di Grassi. "Jeżeli podczas hamowania zmienił swój tor jazdy, powinien się upewnić, że nikogo tam nie ma. Eliminacja z wyścigu jest niezmiernie irytująca, zwłaszcza że dziś odbywała się rozgrywka o ważne punkty w walce o tytuł."

Daniel Abt dał niesamowity pokaz umiejętności, które zawiodły go na ósme miejsce. Z powodu uderzenia w bolid Olivera Turvey’a, Niemca przesunięto potem na miejsce 15. "W Monako nadrobienie straty tylu miejsc jest prawie niemożliwe" powiedział Daniel Abt. "Z tego powodu kara czasowa była szczególnie rozczarowująca dla mnie i dla całego zespołu. Na początku tzw. pełnej żółtej fazy samochód przede mną tak gwałtownie przyhamował, że po prostu nie mogłem nic zrobić."
Wyścig E-Prix w Monako - Formuła E "Wiedzieliśmy, że z takimi pozycjami startowymi na tak wąskiej trasie czeka nas bardzo trudny wyścig" powiedział szef zespołu Allan McNish. "To, że Lucas w taki sposób odpadł z wyścigu, przepełniło nas goryczą. Na pewno skończyłby w pierwszej szóstce. W tej sytuacji ósme miejsce Daniela byłoby przynajmniej małym pocieszeniem. Powiedzieć, że jesteśmy bardzo rozczarowani, to swoiste niedopowiedzenie."

Wyścig E-Prix w Monako - Formuła EZespół Audi Envision Virgin Racing również wrócił z Monako do domu nie zdobywając żadnych punktów. Robin Frijns i Sam Bird stracili punktowane miejsca na skutek kolizji w końcowej fazie wyścigu.

Kolejny wyścig Formuły E odbędzie się 23 maja w Berlinie. Podczas wyścigu przed rodzimą publiką w ubiegłym roku zespół Audi Sport ABT Schaeffler zdobył podwójne zwycięstwo, najlepszą pozycję startową i maksymalną ilość punktów w najszybszym okrążeniu.

źródło: Audi Group
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3116
Zdjęcia: 11654
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    5 najczęstszych usterek zimowych 5 najczęstszych usterek zimowych
    Ujemne temperatury, śnieg, wilgoć i sól na drogach. Zima to czas szczególnie trudny dla kierowców oraz ich samochodów. Mimo łagodnego początku sezonu, w najbliższym czasie pojawią się warunki rzutujące ...
    Na rower w kasku czy bez? Na rower w kasku czy bez?
    Zgodnie z obecnie obowiązującym w Polsce prawem rowerzyści nie mają obowiązku jazdy w kaskach, więc używać kasków czy nie? Statystyki i badania wskazują, że używanie kasku przez rowerzystów ogranicza ryzyko ...

  •