Wysoka kara za brak rejestracji pojazdu/samochodu

Wysoka kara za brak rejestracji pojazdu/samochodu

02 Wrz 2019, 12:20

Już niedługo bo od nowego roku czyli od 1 stycznia 2020 roku nabywca który kupił pojazd będzie miał na zgłoszenie go do rejestracji 30 dni czyli tak jak to jest aktualnie stosowane. Jednak jeżeli nie zrobi tego w tym terminie dostanie karę która będzie wynosiła minimalnie 200zł a maksymalnie nawet 1000zł. Więc trzeba będzie się pilnować.

W tej chwili jeżeli przekroczymy ten termin żadne kary nie są nakładane na rejestrującego pojazd.

Właściciel pojazdu ma obowiązek takiej rejestracji w ciągu 30 dni czyli np. w przypadku samochodów sprowadzanych z zagranicy jeżeli sprowadzający pojazd nie sprzeda go przed tym terminem to mając na uwadze nowe przepisy będzie musiał zarejestrować go na siebie bo 30 dni będzie się liczyło od dnia sprowadzenie samochodu do naszego kraju.
Przepis jasno mówi że kara będzie nakładana na tego kto jest aktualnie właścicielem samochodu w danej chwili.

Trzeba pamiętać, że ten przepis dotyczy także zgłoszenia sprzedaży pojazdu w terminie 30 dni bo tu też jeżeli tego nie zrobimy może zostać na nas nałożona kara. Myślę, że w tym przypadku jest więcej osób które nie zgłaszają sprzedaży lub o tym nie pamiętają.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam

Re: Wysoka kara za brak rejestracji pojazdu/samochodu

02 Wrz 2019, 13:16

Lepiej jest i tak wszystko załatwić od razu niż to odkładać na nie wiadomo kiedy a później dostawać jakieś głupie kary, cierpią tu jedynie sprzedawcy samochodów
grzegorek22
Nowicjusz

06 Wrz 2019, 18:49

Takich wybieracie rządzących którzy robią co chcą, mam nadzieję że im za to podziękujecie

W zamian macie bubla dla nikogo

Czyli tablice profesjonalne

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

andrewb25
Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie

06 Wrz 2019, 20:14

Cichy77 napisał(a): będzie musiał zarejestrować go na siebie bo 30 dni będzie się liczyło od dnia sprowadzenie samochodu do naszego kraju.

No i znowu będzie walony po rogach ten co nie kombinuje bo przecież przy umowie na Niemca i tak auta nie ma w PL :D
Chyba jest już jeden przepis dotyczący akcyzy kiedy musi być zapłacona i... jak na tą chwilę jest martwy.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Wrz 2019, 23:21

andrewb25, szybki, co jest niby złego w tych nowych przepisach?
Gradory
Aktywny

Zdjęcia: 8
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra K
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

07 Wrz 2019, 11:30

Gradory napisał(a):co jest niby złego w tych nowych przepisach?
Dla zwykłego kierowcy który pamięta o tym terminie 30 dni praktycznie nic to nie zmienia przy rejestracji czy przy wyrejestrowaniu pojazdu.

Inaczej jest w kwestii osób które sprowadzają auta i komisów. Tu uważam że powinny być odpowiednio inne przepisy bo te tablice tymczasowe które weszły w tym roku nie regulują tego problemu.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota SA 1949 rok Toyota SA 1949 rok
    Pierwszy powojenny samochód Toyoty to właśnie niewielki SA. Model istotny, ponieważ przez następne 15 lat Toyota była znana właśnie z tego rodzaju aut. Toyota SA to jeden z pierwszych niewielkich samochodów, ...
    Lexus UX z najwyższymi wynikami w testach zderzeniowych Lexus UX z najwyższymi wynikami w testach zderzeniowych
    Amerykański ośrodek badawczy Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) sprawdził poziom bezpieczeństwa nowego Lexusa UX. Konstrukcja crossovera i zainstalowane w nim systemy bezpieczeństwa okazały się tak skuteczne, że ...

• Re: Wysoka kara za brak rejestracji pojazdu/samochodu

07 Wrz 2019, 15:27

Cichy77, rozumiem. Pytam, bo kiedyś byłem ofiarą niezgłaszania. Kupiłem stary, uszkodzony pojazd za niewielkie pieniądze (motocykl CZ), który kilka razy zmieniał właściciela, bo nikt nie potrafił w nim naprawić instalacji elektrycznej i okazało się, że poprzedni właściciele nie zgłaszali kupna ani sprzedaży. Jako jedyny zgłosiłem jego kupno i jeszcze musiałem się z tego tłumaczyć.
    Gradory
    Aktywny

07 Wrz 2019, 16:10

Gradory napisał(a):Jako jedyny zgłosiłem jego kupno i jeszcze musiałem się z tego tłumaczyć.

Co musiałeś tłumaczć? Jak miałeś ciągłość umów to nie ma nic do tłumaczenia. A pewnienie nie miałeś...
    szybki
    Moderator - Tuning

07 Wrz 2019, 16:29

Nie miałem żadnych umów poza swoją. Pojechałem do urzędu, zgłosiłem kupno i tyle. Było to lata temu i nie pamiętam szczegółów. Były to lata 90. XX wieku więc jeszcze wszystko było w papierach, a nie w komputerach.
    Gradory
    Aktywny

07 Wrz 2019, 18:11

Gradory napisał(a):Nie miałem żadnych umów poza swoją. Pojechałem do urzędu, zgłosiłem kupno i tyle. Było to lata temu i nie pamiętam szczegółów. Były to lata 90. XX wieku więc jeszcze wszystko było w papierach, a nie w komputerach.

A jak miałbyś umowy to byłoby ok.nawet za 100 lat :)
    szybki
    Moderator - Tuning

07 Wrz 2019, 20:58

szybki napisał(a):A jak miałbyś umowy to byłoby ok.nawet za 100 lat

I dlatego uważam te zmiany w prawie (kary) za jednak słuszne, bo nie trzeba żebrać o jakieś stare umowy.
    Gradory
    Aktywny