Wystrzelone poduszki powietrzne

Wystrzelone poduszki powietrzne

18 Lut 2009, 11:20

Kupiłem auto po lekkiej stłuczce, niestety airbagi dwa przednie są wystrzelone. Mam pytanie czy aby auto zostało dopuszczone do ruchu (przegląd) muszę założyć poduszki? Znalazłem już parę wypowiedzi na ten temat np. 1.poduszki w Polsce są nieobowiązkowe (z tym się zgadzam np. starsze auta nie mają ich), 2.jeżeli są zamontowane poduszki w aucie to muszą być sprawne (z tym stwierdzeniem też się zgadzam),
3.jeżeli auto ma zamontowane poduszki od nowości (salon) to musi je mieć cały czas (czy to prawda ?).
Jak jest rzeczywiście z tymi wystrzelonymi poduszkami ? Czy muszę je zakładać ?
pawel11
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renault Maxity Euro V - mała ciężarówka Renault Maxity Euro V - mała ciężarówka
    Renault Maxity – mała ciężarówka (samochód dostawczy) zabudowana na bazie ramy z wagonową kabiną, wprowadzona na rynek w 2007 r., poddana została wielu modyfikacjom wraz z wejściem w życie nowych norm ...
    Jak wybrać akumulator dla samochodu? Jak wybrać akumulator dla samochodu?
    Nic nie trwa wiecznie, zwłaszcza żywot akumulatora samochodowego. Jego zużywanie się w wyniku eksploatacji to naturalny proces. Przychodzi moment, kiedy trzeba dokonać wyboru i wymienić bezużyteczny akumulator na nowy. Na ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009