Wywóz samochodu z Polski nigdy tutaj nie zarejestrowanego

Wywóz samochodu z Polski nigdy tutaj nie zarejestrowanego

03 Mar 2019, 09:38

Witam Grupe
Chciałem sie na poczatku przywitać jako ze tomój pierwszy post. Poszukałem troche i takiego nie ma.
Mam do kupienia auto (kampera) nie ma tablic niemieckich i straciło przegląd niemiecki (stoi w Polsce ponad 12 miesiecy) a nie chce płacic akcyzy w Polsce tylko w Portugali bo tam bede auto użytkował i wypożyczał

Czytam jak uzyskac tablice polskie tymczasowe aby wyjechac i dochodzę do wniosku ze nie ma wyjscia jak tylko opłacic akcyze w Polsce to zatrzymuje cały mój plan.

Przepis mówi
potwierdzenie zapłaty akcyzy w przypadku pojazdów zakupionych w Unii Europejskiej - wydruk ze strony e-ZEFIR

Czy jest jakis sposob aby uzyskac tablice na wyjazd z Polski i nie opłacac akcyzy tu w kraju ?
Dziekuje Wam za rady.
wadziu
Nowicjusz

Re: Wywóz samochodu z Polski nigdy tutaj nie zarejestrowanego

03 Mar 2019, 16:05

wadziu napisał(a):Czy jest jakis sposob aby uzyskac tablice na wyjazd z Polski i nie opłacac akcyzy tu w kraju ?
Zeby nawet uzyskac tab.rej.tymczasowe/na 30 dni/w WK musisz przedłozyć kpl. dokumentow danego pojazdu.Innej mozliwosci nie ma.Owszem mozesz wywieżć go na lawecie.Ale nie będe zabierał glosu i doradzał bo nie wiem jak to moze zakończyć się w przypadku przekraczania granicy.No kontroli niby nie ma ale...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

03 Mar 2019, 16:08

Dzieki za odpowiedz.
Jesli chodzi o lawete czy moze byc jakies ryzyko ?
wadziu
Nowicjusz

03 Mar 2019, 16:16

wadziu napisał(a):Jesli chodzi o lawete czy moze byc jakies ryzyko ?
Ja juz napisałem Ci wcześniej ze niby kontroli na granicy nie ma.Ale to jest tylko niby a nie ze calkowicie nie ma.Moze drobna podpowiedz-skontaktuj się z kumatą osobą która ściaga pojazdy z zagranicy i przedstaw swój problem.Moze przekaze Ci jakies wskazówki które pozwolą bez problemu wykonać Twoj ruch w celu wywiezienia tego pojazdu do Portugalii....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

TVR Sagaris - końcówki wydechu rozchodzące się na boki TVR Sagaris - końcówki wydechu rozchodzące się na boki
    Brytyjski TVR nigdy nie był popularną marką, ale stylistyka jego samochodów jest znana wszystkim fanom sportowych aut. Doskonałym przykładem, na co stać Brytyjczyków jest model Sagaris. To produkowane jedynie ...
    Czy klasyk może być wyposażony w nowoczesne technologie? Czy klasyk może być wyposażony w nowoczesne technologie?
    Właściciele klasycznych samochodów nie zawsze trzymają swoje cacka "pod kocem". Można spotkać również takich, którzy – chcąc wygodnie korzystać z takiego auta na co dzień – wyposażają go w ...

•