Wywóz samochodu z Polski nigdy tutaj nie zarejestrowanego

03 Mar 2019, 09:38

Witam Grupe
Chciałem sie na poczatku przywitać jako ze tomój pierwszy post. Poszukałem troche i takiego nie ma.
Mam do kupienia auto (kampera) nie ma tablic niemieckich i straciło przegląd niemiecki (stoi w Polsce ponad 12 miesiecy) a nie chce płacic akcyzy w Polsce tylko w Portugali bo tam bede auto użytkował i wypożyczał

Czytam jak uzyskac tablice polskie tymczasowe aby wyjechac i dochodzę do wniosku ze nie ma wyjscia jak tylko opłacic akcyze w Polsce to zatrzymuje cały mój plan.

Przepis mówi
potwierdzenie zapłaty akcyzy w przypadku pojazdów zakupionych w Unii Europejskiej - wydruk ze strony e-ZEFIR

Czy jest jakis sposob aby uzyskac tablice na wyjazd z Polski i nie opłacac akcyzy tu w kraju ?
Dziekuje Wam za rady.
wadziu
Nowicjusz

03 Mar 2019, 16:05

wadziu napisał(a):Czy jest jakis sposob aby uzyskac tablice na wyjazd z Polski i nie opłacac akcyzy tu w kraju ?
Zeby nawet uzyskac tab.rej.tymczasowe/na 30 dni/w WK musisz przedłozyć kpl. dokumentow danego pojazdu.Innej mozliwosci nie ma.Owszem mozesz wywieżć go na lawecie.Ale nie będe zabierał glosu i doradzał bo nie wiem jak to moze zakończyć się w przypadku przekraczania granicy.No kontroli niby nie ma ale...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

03 Mar 2019, 16:08

Dzieki za odpowiedz.
Jesli chodzi o lawete czy moze byc jakies ryzyko ?
wadziu
Nowicjusz

03 Mar 2019, 16:16

wadziu napisał(a):Jesli chodzi o lawete czy moze byc jakies ryzyko ?
Ja juz napisałem Ci wcześniej ze niby kontroli na granicy nie ma.Ale to jest tylko niby a nie ze calkowicie nie ma.Moze drobna podpowiedz-skontaktuj się z kumatą osobą która ściaga pojazdy z zagranicy i przedstaw swój problem.Moze przekaze Ci jakies wskazówki które pozwolą bez problemu wykonać Twoj ruch w celu wywiezienia tego pojazdu do Portugalii....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Chiny włączają hybrydy do programu elektromobilności
    Chiński rząd ogłosił, że uwzględni samochody hybrydowe w programie wspierania elektromobilności jako kolejną kategorię niskoemisyjnych aut. Nowe przepisy, które wejdą w życie w styczniu 2021 roku, mają na celu zwiększenie ...
    Jak stworzyć model koncepcyjny krok po kroku?
    W działach designu poszczególnych marek pracują kreatywni projektanci, często pochodzący z wielu krajów. W przypadku marki ŠKODA, współpracują oni z wieloma działami, głównie Rozwoju Technicznego ...

•  
    • Warto przeczytać