Wyższe obroty po odpaleniu astra h

31 Sie 2022, 10:02

Witam przychodzę z takim mini problemem, może błahostką, otóż podczas tego lata zauważyłem że sporadycznie (nie zawsze) po odpaleniu zimnego silnika( temp otoczenia oczywiście +20st) występują u mnie trochę wyższe obroty niż zazwyczaj, około 1000 rpm zamiast 800-900, dodatkowo za każdym razem jak to wystąpi po paru sekundach od odpalenia silnik nawet je sobie zwiększa do około 1200 żeby zaraz spadły, potem ruszam i oczywiście już na światłach wszystko w normie, nie byłoby to dla mnie zagwozdką jakby tak było w zimę a nie w lato bo nigdy tak nie było, z racji niefabrycznego wydechu powiem że słychać tą różnice w obrotach. Nie występuje to zawsze a różnie. Na ciepłym silniku wcale. Astra h 2.0t z lpg, oczywiście olej świeży
Karol24
Nowicjusz

31 Sie 2022, 10:34

Na początek, przed odpaleniem silnika po dłuższym postoju ( np. po nocce ) zerknij jaką temp. wskazuje czujnik temp. cieczy chłodzącej. Z tym, że trzeba to sprawdzić przez OBD . Zobacz też jaka jest temp. powietrza w dolocie. Te dwie temp. powinny być mniej więcej takie same. Być może czujnik temp. cieczy w dolnym zakresie świruje i wskazuje niższą temp. niż powinna być. A potem, jak temp. podskoczy o np 5 stopni, to już wskazuje normalnie i wszystko wraca do normy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1207
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai podejmuje współpracę z 4mobility - carsharing
    Hyundai przekazał flotę samochodów i30 nowej generacji, w ramach kontraktu z firmą 4Mobility, oferującą usługi wynajmu samochodów w systemie carsharing. Rozbudowanie floty o samochody marki Hyundai wpisuje się ...
    Opel Mokka w nowym segmencie samochodów SUV subcompact
    Nowy SUV Opel Mokka rozszerza ofertę marki czyniąc z niej pierwszego niemieckiego producenta, który wprowadza na rynek samochód w dynamicznie rozwijającym się segmencie samochodów SUV subcompact. Pomimo ...