Xenon jako światła robocze?

Xenon jako światła robocze?

27 Lip 2014, 12:42

Witam, interesuje mnie montaż ksenonów jako oświetlenie robocze.

Trochę czytałem i wiem mniej więcej jak to działa ale interesuje mnie kilka rzeczy:
1-jaka jest żywotność palnika?
2-czy szkodzą mu wstrząsy w czasie pracy? (poruszanie się po polu)
3-w jakim odstępie czasu można włączać/wyłączać takie oświetlenie? Od razu czy trzeba trochę poczekać od zgaszenia bo im to może szkodzić?
4-czy szkodzi im kurz?
5-czy reflektor do ich montażu może być całkowicie szczelny (ochrona przed kurzem) czy musi mieć jakąś wentylację?

Oraz kolejna rzecz: różnica między xenonem fabrycznym a chińskim.

W chińskich jest palinik, jest przetwornica z uniwersalnym gniazdem i wystarczy to tylko podłączyć i mieć nadzieję że zadziała. Nic trudnego.

Natomiast przeglądając aukcje fabrycznego oświetlenia widzę palniki, widzę przetwornice z różnymi gniazdami, widzę dodatkowo moduły, sterowniki, zapłonniki/startery i pewnie bym znalazł coś jeszcze.
6-Co jest potrzebne aby uruchomić takie źródło światła fabryczne? (zwyczajnie bardziej ufam używkom ze szrotu niż z chin) Napewno palnik, przetwornica.. ale jak dobrać do siebie taki komplet startowy?
7-Co jest niezbędne do działania fabrycznej przetwornicy z xenonem?
8-Czy każdy palnik będzie działał z każdą przetwornicą czy trzeba je jakoś specjalnie dobierać przy kompletacji?

Będę wdzięczny za w miarę proste i łopatologiczne wyjaśnienia.
zbikowski
Nowicjusz

Miejscowość: Ostrołęka

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus IS w kolorze wojownika - debiutuje specjalna wersja sedana Lexus IS w kolorze wojownika - debiutuje specjalna wersja sedana
    Lexus chętnie tworzy specjalne wersje swoich samochodów. Tym razem projektanci zabrali się za model IS i jak zwykle zainspirowali się japońską kulturą. Lexus IS I Blue ze specjalnymi wstawkami w wyjątkowym kolorze ...
    Jak bezpiecznie przewozić psy? Jak bezpiecznie przewozić psy?
    Wyjeżdżając, właściciele psów bardzo chętnie zabierają ze sobą swoje czworonogi, jednak nie zawsze zapewniają im bezpieczną podróż. Tymczasem źle przewożony pies stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale ...

•