Xenon w reflektorze halogenowym

Xenon w reflektorze halogenowym

06 Sty 2014, 00:43

Witam, czy również przeszkadza wam gdy ktoś za lub naprzeciw ma xenony w zwykłych lampach odbłyśnikowych? Widzę ostatnio tej zarazy coraz więcej na drogach w całej polsce, w nocy to już wgl oślepia to jak nie wiem. Zawsze wale długimi jak spotkam takiego, i trzymam tak długo aż go nie wyminę, a wy jakoś reagujecie czy może wam to nie przeszkadza?
M_TT
Początkujący

Miejscowość: ...

Re: Xenon w reflektorze halogenowym

06 Sty 2014, 01:01

Jakoś nie zwróciłem uwagi żeby mijały minie auta z Xenonami w zwykłych lampach, ale kiedyś widziałem jak pada światło z takiej lampy. To można tylko stwierdzić że jest to tragedia dla tych co jadą z naprzeciwka :(
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10187
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

06 Sty 2014, 21:37

Niestety po naszych drogach jeżdżą samochody z żarówkami ksenonowymi w reflektorach halogenowych. Są to tzw zestawy Plug nad Play. Np w reflektorze, gdzie jest standardowa żaówka H4 montuje się palnik xenonowy z cokołem żarówki H4.
Oczywiście jest to nielegalne i podczas kontroli można mieć kłopoty i zabrany DR. Policjanci mniej więcej wiedzą, w jakich samochodach są montowane reflektory ksenonowe io jak na drodze trafi się delikwent z ksenonami w samochodzie, w kórym nigdy nie było montowane reflektory ksenonowe, to zaczynają się kłopoty. Problem może też być jeżeli samochód z takimi pseudoksenonami spowoduje koleizję - może być uznany za współwinnego kolizji, ponieważ oświetlenie pojazdu to sprawa bezpieczeństwa ruchu. Tak przynajmniej do tego podchodzi policja.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Sty 2014, 22:57

a reagujecie jakoś? Może zróbmy jakąś kampanie na forum, bo ja zawsze święcę takiemu długimi jest u mnie w mieście audi a4 z czymś takim, widuje też bmw z niefabrycznymi xenonami w soczewkach tu jest pół biedy często przymykam na to oko bo nie ma tragedi ale xenon w odbłyśniku = zawsze daje długie tak samo jak komuś zwykłe światło świeci do góry co też jest u nas częstym widokiem. Widzę czasami też volvo z xenonem w odbłyśniku ale jak to jest fabrycznie zmontowane to świeci jak należy w nocy widać to gołym okiem z daleka czy jest to w porządku czy samoróbka. I tak przy okazji, wiecie w jakich autach montowane były xenony w reflektorach odbłyśnikowych? Bo na pewno nie w A4 ani innym aucie ze stajni VW.
M_TT
Początkujący

06 Sty 2014, 23:01

M_TT napisał(a):bo ja zawsze święcę takiemu długimi

Generalnie jest z tym ciezko, bo jak za takim delikwentem jadą inne samochody, to ich skutecznie oślepiasz. A on tez może ci włączyć długie. A i zapewne też nie domyśla się, o co ci chodzi. Jeżeli jest to auto z twojego miasta, to nie lepiej gościowi o tym powiedzieć? Albo napisać karteczke i włożyć mu za szybe? ewentualnie zawsze możesz zadzwonic na policje, podać numery, markę, gdzie parkuje jak wiesz, a oni się tym zajmą.
Generalnie jestem zdania, że coś takiego nalezy eliminować.
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

06 Sty 2014, 23:16

wystarczy znajomy policjant i nic mu nie zrobią nie lubie policji bo zawsze chcą dane zgłaszającego, myślałem kupić naklejki niezrywalne i zakleić lampy takiemu jak zobaczę na parkingu a powiedzieć co da? Odpowie a co cie to obchodzi mam takie jakie mi się podobają? Sam je założył więc nie zdemontuje jak się mu zwróci uwagę.
M_TT
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Rapid - nowy wymiar Skody Skoda Rapid - nowy wymiar Skody
    SKODA Rapid stanowić będzie nowy wyznacznik dla wszystkich samochodów marki pod względem ponadczasowego designu oraz przestronności wnętrza. SKODA Rapid to pojazd idealnie uzupełniający dotychczasową gamę modeli, wpasowując ...
    [D] A4 B7 2,0TFSI / 325i e90 / IS 250 mk2 / Legacy IV 3,0 / S60 I 2,4T [D] A4 B7 2,0TFSI / 325i e90 / IS 250 mk2 / Legacy IV 3,0 / S60 I 2,4T
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu D - silnik benzynowy o mocy min. 200KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2006 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A4 B7 2,0 TFSI - 200KM - ...

• Re: Xenon w reflektorze halogenowym

06 Sty 2014, 23:30

M_TT napisał(a):wystarczy znajomy policjant i nic mu nie zrobią nie lubie policji bo zawsze chcą dane zgłaszającego,

No jeżeli będziesz podchodził do tego w ten sposób, to...
    Policja przy każdym zgłoszniu prosi o dane, ale ty nie masz obowiązku ich podawać. Poprostu mówisz, że nie chcesz podawać danych i tyle. A jeżeli chodzi o znajmości, to powiem tylko tyle, że obecnie jeden policjant boi się drugiego.
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika