"Yellow boxy" na drogach - co to takiego?

"Yellow boxy" na drogach - co to takiego?

19 Lip 2019, 12:07

Dzisiaj w Szczecinie pojawiły się tzw. "Yellow boxy" mają one na celu poprawę przepustowości ruchu w godzinach szczytu i informują kierowców które miejsca powinny być puste. Chodzi o to żeby stojąc w korku nie zatrzymywać się na tym polu i robić to za nim jeżeli się zmieścimy, a jak nie to przed nim.

Co to jest "Yellow box" - jest to żółta kratownica namalowana na jezdni na jednym lub dwóch pasach może też występować na trzech w skrajnych przypadkach. Najczęściej pojawia się w miejscu skrzyżowania aby ułatwić przejazd innym pojazdom skręcającym np. w ulicę prostopadłą z przeciwnego pasa ruchu. Kierowca stojąc w korku nie powinien się na niej zatrzymywać przez co płynność ruchu zostanie zachowana w innych kierunkach.
"Yellow boxy" na drogach - co to takiego? Takie rozwiązania stosowane są już w Anglii, Francji gdzie za zatrzymanie się na takim polu grożą nawet mandaty. U nas projekt pilotażowy ma pokazać czy takie rozwiązanie sprawdza się. Jeżeli okaże się że tak, a pewnie tak będzie to trzeba będzie zmienić przepisy i wtedy takie pola zaczną się pojawiać w najbardziej zatłoczonych miejscach naszych miast.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3150
Zdjęcia: 11741
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: "Yellow boxy" na drogach - co to takiego?

19 Lip 2019, 14:07

Przecież to wystarczy tylko czasem logicznie pomyśleć i nie potrzeba wtedy żadnych Yellow boxów :) Nie raz zdarza się taka sytuacja że stojąc w korku warto zostawić trochę miejsca żeby inne samochody miały możliwość czy to wyjechania czy też skręcenia w drogę porzeczną czy na jakiś parking.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 4847
Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

Re: "Yellow boxy" na drogach - co to takiego?

21 Paź 2019, 17:21

Cichy to Ty teraz logicznie pomyśl - czy każdy kierowca myśli logicznie?

I co do sprawdzania to świetny pomysł, sporo kierowców nie wie co to jest, żadnych kar za ustanie w takie miejsce to jak ma niby takie coś zadziałać?
Głupi człowiek nie rozumie, że jego bezproblemowe auto może być problemowe dla innych.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 351
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mondeo Mk5/Yaris Hybrid
Silnik: 2.0 240KM/1.5 100KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

Re: "Yellow boxy" na drogach - co to takiego?

21 Paź 2019, 18:03

Marcel2727 napisał(a):czy każdy kierowca myśli logicznie?
Czasem niektórym daleko do tego ;/
Marcel2727 napisał(a):żadnych kar za ustanie w takie miejsce to jak ma niby takie coś zadziałać?
Na razie to testują i z tego co wiem sprawdza się. Moim zdaniem nie powinno tu być kar ale z tego co wiem jak ich nie będzie to niektórym nie da się bez tego przetłumaczyć pewnych rzeczy.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 4847
Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus odtworzył sceny z gry w realnym świecie. Zauważysz różnicę? Lexus odtworzył sceny z gry w realnym świecie. Zauważysz różnicę?
    Współczesne gry komputerowe oferują bardzo wysoki poziom realizmu, a granica między wirtualnym a realnym światem staje się już prawie niewidoczna. Lexus postanowił pokazać, jak trudno ją dostrzec i wykonał nietypowy ...
    Dopasowane rozwiązania napędu quattro - technika Dopasowane rozwiązania napędu quattro - technika
    Niezależnie od oferowanych w sprzedaży modeli, Audi pracuje nad wieloma nowatorskimi samochodami koncepcyjnymi. Każda koncepcja pociąga za sobą odpowiednio dopasowane rozwiązanie napędu quattro. W modelach kompaktowych A3, ...

  •