"Yellow boxy" na drogach - co to takiego?

"Yellow boxy" na drogach - co to takiego?

19 Lip 2019, 12:07

Dzisiaj w Szczecinie pojawiły się tzw. "Yellow boxy" mają one na celu poprawę przepustowości ruchu w godzinach szczytu i informują kierowców które miejsca powinny być puste. Chodzi o to żeby stojąc w korku nie zatrzymywać się na tym polu i robić to za nim jeżeli się zmieścimy, a jak nie to przed nim.

Co to jest "Yellow box" - jest to żółta kratownica namalowana na jezdni na jednym lub dwóch pasach może też występować na trzech w skrajnych przypadkach. Najczęściej pojawia się w miejscu skrzyżowania aby ułatwić przejazd innym pojazdom skręcającym np. w ulicę prostopadłą z przeciwnego pasa ruchu. Kierowca stojąc w korku nie powinien się na niej zatrzymywać przez co płynność ruchu zostanie zachowana w innych kierunkach.
"Yellow boxy" na drogach - co to takiego? Takie rozwiązania stosowane są już w Anglii, Francji gdzie za zatrzymanie się na takim polu grożą nawet mandaty. U nas projekt pilotażowy ma pokazać czy takie rozwiązanie sprawdza się. Jeżeli okaże się że tak, a pewnie tak będzie to trzeba będzie zmienić przepisy i wtedy takie pola zaczną się pojawiać w najbardziej zatłoczonych miejscach naszych miast.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3014
Zdjęcia: 11396
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: "Yellow boxy" na drogach - co to takiego?

19 Lip 2019, 14:07

Przecież to wystarczy tylko czasem logicznie pomyśleć i nie potrzeba wtedy żadnych Yellow boxów :) Nie raz zdarza się taka sytuacja że stojąc w korku warto zostawić trochę miejsca żeby inne samochody miały możliwość czy to wyjechania czy też skręcenia w drogę porzeczną czy na jakiś parking.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 3031
Zdjęcia: 18
Rejestracja: 25 Sty 2018, 16:52
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    KONKURS - Mamy dla Was karty podarunkowe Allegro KONKURS - Mamy dla Was karty podarunkowe Allegro
    Wystartowaliśmy z nowym konkursem dla aktywnych użytkowników naszego forum (konkurs trwa do końca września). Tym razem mamy dla Was Karty podarunkowe Allegro! Każdy kto odwiedza nasze forum i wypowiada się na nim pisząc ...
    Hyundai Santa Fe Nowej Generacji w testach Euro NCAP Hyundai Santa Fe Nowej Generacji w testach Euro NCAP
    Hyundai Santa Fe Nowej Generacji został uznany za najbardziej bezpieczny samochód w swoim segmencie, w ocenie Euro NCAP w 2012 roku. Wyniki we wszystkich kategoriach testowych okazały się najlepsze w klasie, co czyni ...

  •