Z innej beczki - wydech, czy się "jaracie" i jak jest dla was istotny

22 Sie 2019, 12:06

Cześć :)

Poruszam tutaj jedynie kwestię wizualną końcówek wydechu, ale jeżeli ktoś chce rozwinąć temat o dźwięk, to zapraszam. Pomijam też kwestię tuningu i dokładania dziwnych wynalazków.

Dla mnie jest to rzecz istotna, zawsze na to zwracałem uwagę i zastanawiam się, czy jestem jedyny :) Jakiekolwiek urozmaicenie ponad pojedynczą cienką rurkę mi się podoba i zwraca moją uwagę na ulicy. Nie mówię tu o sztucznych wydechach, które robią się modne nawet w drogich autach, tylko o prawdziwych rurach wytłaczających spaliny i parę.

W poprzednim samochodzie miałem podwójną końcówkę wydechu z jednej strony zderzaka. Fajnie, ale moim małym marzeniem były końcówki po obu stronach. W obecnym mam po jednej solidnej rurze na stronę podoba mi się to jeszcze bardziej, mówiąc młodzieżowo, "jaram się".

Jednak - uważam, że za obiecująco wyglądającym wydechem powinno coś iść. Coraz częściej producenci decydują się na podwójne rury wydechu w samochodach, które z wynikiem do setki 10s lub wyżej, z zacięciem sportowym mają niewiele wspólnego.

Jako przykład tam Mazdę, która w swoich nowych samochodach podłącza dwie rury do 120KM silnika i to w SUVie. Słabo. Za czasów CX-7 byli nieco bardziej powściągliwi dając dwie końcówki wydechów do wersji 260 konnej i jedną do wolnossącego 2.5 161KM i 173 konnego Diesla. Uczciwie, bo jak ta pierwsza wg. katalogu robi 8s (w rzeczywistości potrafi zejść do 7.1) tak dwie kolejne są o wiele spokojniejsze.

A jakie są Wasze opinie? Czy to dla was jest istotne, czy może kompletnie obojętne, a to ja jestem dziwny? :)
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Auto: E46, CX-7
Silnik: M54, 2.3 Tubo DISI
Paliwo: Benzyna

22 Sie 2019, 12:51

Ja zawsze zwracam uwagę na wydech i moim zdaniem zwykła rura wygląda słabo. Ja w swoich samochodach jak nie mam odpowiedniej oryginalnej końcówki to szukam odpowiednio w zamienniku jakąś nasadkę chromowaną która sprawia że całkowicie odmienia się tył auta. Nie mówię tu o jakimś tuningu bo nie powiększam wydechu tylko taka modyfikacja sprawia że mi się to bardziej podoba.

Same końcówki nie są drogie i każdy może coś takiego zamontować we własnym zakresie :) są one zazwyczaj przykręcane i jak zrobimy to porządnie to nie mam mowy żeby się nam odkręciła. często też nie trzeba nawet przycinać oryginalnej rury z długości, kwestia znalezienia odpowiedniej nasadki która wejdzie nam bez problemu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

22 Sie 2019, 15:42

Cichy, ciekawe, że poruszyłeś ten wątek, bo sam się nad tym zastanawiam i nawet dziś przeglądałem aliexpress. U mnie końcówki nie są całkowicie schowane pod zderzakiem i mam wątpliwości, czy to nie będzie głupio wyglądało pod kątem.

Skąd zamawiałeś?
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Auto: E46, CX-7
Silnik: M54, 2.3 Tubo DISI
Paliwo: Benzyna

22 Sie 2019, 15:53

Zamawiałem z allegro z jakiegoś sklepu. Pamiętam, że ostatnio nie mogłem nic dopasować i znalazłem tylko jedną pasującą końcówkę jakąś no name ale jak przyszła to wyglądała na solidną :) cena była w okolicach 50zł.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!