Za duze spalanie, drgania, dziwny zapach

18 Wrz 2015, 15:35

Witam, mam problem z samochodem... Główne objawy to:
- za wysokie spalanie, o około 2 litry, co ciekawe komputer pokazuje, że spalanie jest w normie, ale wskazówka zdecydownie za szybko wędruje na pole rezerwy :(
- kolejny objaw to spadanie obrotów przy hamowaniu oraz drganie na biegu neutralnym, zwłaszcza na zimnym silniku (nie falują obroty). W tym przypadku praca silnika się poprawia po mocnym wciśnięciu hamulca lub odpięciu przepływomierza... Dodam, że niedawno zmieniałem serwo hamulcowe, które teraz syczy przy wciskaniu hamulca.

Zakładam że serwo jest znowu uwalone i dlatego drga i syczy?
Przepływomierz prawdopodobnie jest dobry, bo podpiąłem go w samochodzie kolegi i działa.
- Świeci się check. Pokazuje lambde, ale lambda jest nowa ma może 1500km. Poza tym po ostrzejszej jeździe śmierdzi w okolicach samochodu jakby zgniłymi jajkami albo jakby jakaś guma/plastik się palił... Szperając w necie dowiedziałem się że to mogą być objawy zapchanego katalizatora. Na odpalonym silniku czasami czuć benzynę z wydechu.

Idąc tym tropem wykmniłem następującą przyczynę moich problemów:) z uwagi, iż w 90% jeżdżę po mieście katalizator nie mógł się wypalić i się zapchał, co powoduje też wariowanie lambdy, co z kolei podnosi spalanie, tylko dlaczego komputer tego nie widzi? Co do tych drgawek to raczej to serwo? W sumie nieszczelność serwa też może podnieść spalanie...

Dodam, że ostatnio wymieniałem filtry, olej, odmę i zregenerowałem turbo (kopcił na niebiesko).

Czy wg. Was idę dobrym tropem? Proszę o jakieś porady i pomysły.. Pozdrawiam!!
tomekk29
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 04 08 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Saab 95
Silnik: 2.3 t 185KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak sprawdzić / obliczyć ET felgi? - instrukcja
    Na rynku mamy bardzo dużo dostępnych felg zarówno aluminiowych jak i stalowych. Każda z nich powinna posiadać wytłoczone parametry montażowe w szczególności szerokość, średnicę i parametr osadzenia felgi ET. ...