Za dużo gazu na wolnych obrotach

Za dużo gazu na wolnych obrotach

15 Cze 2009, 12:46

Byłem na badaniu technicznym. Podczas testu spalin diagnosta poinformował mnie,że jest za duża dawka gazu na wolnych obrotach. Na wyższych obrotach było już ok. (Astra 1,4 jednpunkt-mieszalnikowa autronic)
Czy wobec tego skoro jeżdżę głównie po poznańskich korkach,to spalanie auta nie jest za duże? Czy jak jadę w trasie na małych obrotach silnika,to nie pali mi przypadkiem więcej niż np: na nieco wyższych obrotach?
No i czy ten stan jak w tej chwili nie szkodzi silnikowi,bo mam wrażenie że gdy rozgrzanym autem stoję 2-3 min na czerwonym świetle,to po ruszeniu na 1 biegu jest tak jakby się jakaś poduszka gazowa się nazbierała... Jak przepali to po 3 sek idzie normalnie. Na wyższych obrotach też pięknie śmiga.Tylko na tych niskich i jak jest ciepły to tak jakby coś go przez moment "trzymało"...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Cze 2009, 23:39

Pojedź poprostu na regulację do gazownika. Będzie krócej.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kia Picanto LPG (bi-fuel) - małe zwinne i oszczędne auto Kia Picanto LPG (bi-fuel) - małe zwinne i oszczędne auto
    W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na samochody małe o niskich kosztach eksploatacyjnych, Kia przygotowała wersję "dwupaliwową" najmniejszej pod względem wymiarowym linii Picanto. Debiutująca na 65 frankfurckim Salonie ...
    Toyota Corolla WRC (1997–1999) Toyota Corolla WRC (1997–1999)
    Pierwsza połowa lat 90. na rajdowych trasach należała do modelu Celica GT-Four. Pierwsza Celica z napędem na wszystkie koła dowiodła swych zalet jako świetny samochód wyczynowy, zdobywając tytuł mistrza kierowców ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda