Za jaką cenę komis może wystawić moje auto?

Za jaką cenę komis może wystawić moje auto?

16 Sie 2012, 21:31

Witam,

Prosta sytuacja - chciałem sprzedać swoje poprzednie auto i w tym celu wystawiłem je do dość dużego warszawskiego komisu. Na umowie zostały określne następujące kwoty:
1) Wartosć auta, załóżmy 10.000 PLN
2) Wartość dla klienta, załóżmy 8.500 PLN
Podczas rozmowy ze sprzedawcą spytałem oczywiście o ich prowizję - została ona ustalona na kwotę 1.500 PLN, co jest odzwierciedlone pomiędzy rożnicą między ceną 1) a 2).

Teraz widzę, że na aukcjach auto jest wystawione za ok. 13.000 PLN, czyli znacznie powyżej warotości umownej. O ile nie mam z tym problemy, bo i tak należy mi się 8.500 PLN to mam obawy, że wysoka cena odstrasza klientów.

Czy mam jakąś możliwość, aby skłonić komis do obniżenia ceny, którą chcą za auto do ceny umownej?

Z góry dzięki za pomoc.
Hikari
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 1999
Auto: Citroen

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] Cee’d I 1,6CRDi / 3 II 1,6MZR-CD / Astra J 1,7CDTi / 308 I 1,6HDi [C] Cee’d I 1,6CRDi / 3 II 1,6MZR-CD / Astra J 1,7CDTi / 308 I 1,6HDi
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik diesla o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2010r. Wytypowane modele do zestawienia: - Kia Cee’d I 1,6 CRDi - 115KM (głównie ...
    Hybryda? Czy to się opłaca? Hybryda? Czy to się opłaca?
    Jeżeli pokonujemy co roku dziesiątki tysięcy kilometrów i szukamy oszczędnego samochodu, wybór często pada na zakup auta z Dieslem lub instalacją LPG. Od lat na rynku jest alternatywa, która okazuje się ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      GTP Light