Zabezpieczenie antykorozyjne po naprawie (wahacz, zwrotnica)

Zabezpieczenie antykorozyjne po naprawie (wahacz, zwrotnica)

09 Lip 2014, 14:23

Dokonywałem w warsztacie naprawy w postaci wymiany sworznia wahacza (zwrotnicy), wymiana ta zaowocowała uszkodzeniem starej konserwacji naniesionej na wahacz oraz zwrotnicę.
Chciałbym ponownie zabezpieczyć te elementy jednak w miarę niskim kosztem jednak wystarczająco skutecznie.

Co muszę zakupić, jak wyczyścić ślady rdzy.
Czytałem o środkach typu bitgum, bitex, blachogum, nie wiem, który z nich, ale zakładam też, że oprócz wymienionych środków zapewne trzeba dać coś pod spód.

Prosiłbym o informacje jak to zrobić po ludzku, jakie środki zakupić. Od razu zaznaczam, nie mam dostępu do sprężarki by nanieść pistoletem środki. Nawet chyba przy tak małej powierzchni mijałoby się to z celem.

Chciałbym wyczyścić okolice gdzie wymiana spowodowała odkrycie metalu i uszkodzenie starej konserwacji i zabezpieczyć to ponownie.
QwertyD
Nowicjusz

Miejscowość: Dębica

Re: Zabezpieczenie antykorozyjne po naprawie (wahacz, zwrotnica)

10 Lip 2014, 20:46

Wyczyść papierem ściwernym, albo szczotką drucianą i pomaluj podkładem, a potem farbą. Ewentualnie pomaluj hamerajdem.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Lip 2014, 17:02

Z hamerajdem nie jest zły pomysł i myślę,że właśnie najlepiej się tutaj sprawdzi,takze polecam. Daj znać czy się udało oraz jaki jest ostateczny efekt
Autodbalnia
Nowicjusz

Auto: BMW 520

04 Sie 2014, 10:42

Przeczytaj może jeszcze to nt. zabezpieczeń: http://www.automix-lodz.pl/zabezpieczenie-antykorozyjne-samochodu-osobowego.php
166 2,4 JTDm - jest
156 19 JTD - była
306 1,4 - był
autoitalia
Aktywny

Prawo jazdy od: 11 03 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Alfa Romeo 166
Silnik: 2,4 JTDm 175 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

16 Wrz 2014, 10:12

I jak kwestia zabezpieczenia antykorozyjnego,udało Ci się coś zdziałać w temacie? Jeżeli tak i wątek jest w dalszym ciągu aktualny to czekamy na Twoją odpowiedź na forum,koniecznie daj znać jak to wyszło w praktyce.
Autodbalnia
Nowicjusz

Auto: BMW 520
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi R18 e-tron quattro po raz pierwszy zwycięża w Sebring Audi R18 e-tron quattro po raz pierwszy zwycięża w Sebring
    Audi odniosło kolejny historyczny sukces w sporcie motorowym. Wygrana Audi R18 e-tron quattro w dwunastogodzinnym wyścigu w Sebring na Florydzie, to jednocześnie pierwsze zwycięstwo wyścigowej hybrydy w tym klasycznym amerykańskim ...
    Znaczenie systemów bezpieczeństwa w samochodach flotowych Znaczenie systemów bezpieczeństwa w samochodach flotowych
    W najbliższych latach na liście wyposażenia obowiązkowego każdego z modeli samochodów produkowanych nie tylko na rynek europejski, ale również amerykański pojawią się pakiety bezpieczeństwa czynnego. Skąd taka ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50