Zabranie prawo jazdy za pkt

09 Mar 2008, 11:51

Co sie dzieje jezeli ktos przekroczy dopuszczalna ilosc pkt czyli 24 a ma np 4 kategorie prawa jazdy ? Np A B C+E ? Czy musi zdawac wszystkie egzaminy ? Pytam czysto teoretycznie ;]
Bigstar
Początkujący
 
Posty: 170

09 Mar 2008, 16:44

Oczywiście, każdą kategorię musimy zdawać od początku.
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

09 Mar 2008, 16:47

Bryann napisał(a):Oczywiście, każdą kategorię musimy zdawać od początku.


Jesteś tego pewien?? To na to wychodzi że jak złapią nas miśki na motocyklu i dostaniemy punkty to mamy też na innym koncie?
Chomik90
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 776
Miejscowość: Łowicz
Prawo jazdy: 26 06 2008
Auto: BMW
Silnik: 2.0 d 136km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

09 Mar 2008, 20:39

No wlasnie troche z dupy.
Bigstar
Początkujący
 
Posty: 170

09 Mar 2008, 22:06

"Po przekroczeniu 24 punktów karnych policja wnioskuje do Wydziału Komunikacji danej miejscowości o skierowanie kierowcy na powtórny egzamin prawa jazdy (standardowy, taki sam jak dla przyszłych kierowców, a egzaminator nie powinien wiedzieć, że sprawdza umiejętności kierowcy z przekroczonym limitem). Jeżeli mamy więcej niż jedną kategorię, aby nie stracić poszczególnych uprawnień, musimy zdawać wszystkie. Istnieje jednak możliwość zdania tylko wybranych i utrzymania tych uprawnień, które są nam potrzebne."

Wypowiedź z auto-świata. Tak więc nieważne czym jeździsz, punkty ma się jedne...
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

10 Mar 2008, 10:19

Dokładnie jak piszą koledzy.Jeżeli masz prawko na samochód osobowy,ciężarowy,traktor,walec drogowy,tramwaj,a złapią cię po pijanemu na rowerze,tracisz wszystkie te kategorie i chcąc kierować tymi pojazdami,musisz robić prawko od nowa.To samo tyczy się,jak nazbierasz te 24 pkt.
Wg mnie jest to dobry sposób na walkę z pijanymi kierowcami jak i piratami drogowymi.Wyrobienie prawka dzisiaj sporo kosztuje i pewnie niejeden kierowca,który ma kilka kategorii,zanim popełni wykroczenie zastanowi się,czy warto.Ale takich jest ciągle mało niestety.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Obrońca wolnossącej V-ósemki
    Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin sprawiają, że silniki V8 stopniowo znikają ze świata motoryzacji. A te w tradycyjnym, wolnossącym wydaniu można śmiało nazwać wymierającym gatunkiem. Jest jednak marka, w której ...
    Lexus NX - najpopularniejszy SUV Lexusa w Polsce
    Zaprezentowany w 2014 roku model NX stanowi 40 proc. całkowitej sprzedaży japońskiej marki. Ma 4 640 mm długości i 1 645 mm wysokości. Pod maską może pracować jeden z dwóch napędów. Pierwszy to hybryda z 2,5-litrowym ...

24 Mar 2008, 15:16

No tak, ale przykladowo zabiora prawo jazdy i na ponownym egzaminie bedziesz zdawal prawo jazdy na B i C. B oblewasz C zdajesz i co? mozesz jezdzic ? Troche to skomplikowane. Tak jak i z fotoradarami. Niby za samochod jest odpowiedzialna osoba ktora jest wlascicielem, a co jesli ona nie ma prawa jazdy i nie pamieta kto prowadzil samochod?
Bigstar
Początkujący
 
Posty: 170

24 Mar 2008, 20:48

A można przystępować do zdawania na kat. C bez posiadania kat. B? Wydaje mi się, że nie, choć pewny nie jestem.

Osoba odpowiedzialna za auto nie może nie pamiętać gdzie był jej samochód. Wbrew pozorom policja nie jest aż tak głupia, bo gdyby taka wymówka była skuteczna, to każdy kretyn nie płaciłby mandatów bo by powiedział, że nie pamięta komu dawał auto.

Jeżeli właściciel auta nie kierował nim, to musi wskazać osobę która jechała autem, a osoba wskazana musi się przyznać. Jeżeli osoba wskazana się nie przyzna, to płaci właściciel.

Osobie bez prawka zapewne dadzą tylko mandat pieniężny bez pkt. Sprawa jest też podejrzana i może podpaść pod Sąd Grodzki. Dlaczego? Jeżeli właściciel nie posiada prawka, to autem musiał jechać ktoś inny. Pytanie kto? Jeżeli właściciel nie jest w stanie wskazać takiej osoby, to istnieje podejrzenie, że jej w ogóle nie było i właściciel sam sobie jechał tym autem, a nie ma do tego uprawnień. Robi się nieciekawie.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

24 Mar 2008, 21:54

Niee. Zdawać na kategorię C nie możemy, nie posiadając uprawnień na kat. B. Kolego Bigstar nie ma możliwości, żebyś zdał C nie zdając B, gdyż nie dopuszczą Cię do egzaminu bez tychże uprawnień. Kolega Dishman dobrze mówi. Nie można nie wiedzieć, gdzie jest mój samochód.
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

24 Mar 2008, 21:57

Zgadzam się z kolegami, jak nazbierasz punktów tracisz prawko na wszystko niestety...
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

24 Mar 2008, 23:06

Jest tak - jeżeli masz kategorię A,B,C,D i stracisz prawko np za pkt,to tracisz wszystkie kategorie.Żeby je odzyskać,musisz przystąpić do egzaminu.Przed egzaminem musisz określić się,jakie z tych kategorii chcesz odzyskać.Jezeli chcesz wszystkie,a zdałeś tylko np. A,B,C,a na D masz poprawkę,to nie dostajesz prawka do ręki,tylko musisz zdać tą kategorię D do kompletu i dopiero wtedy dostajesz papierek do ręki.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

24 Mar 2008, 23:16

Trzeba uważać i nie łapać punktów:P

Ja na razie mam tylko kat. B, ale zamierzam robić C i B+E. Lepiej nie kusić losu;p
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

24 Mar 2008, 23:18

No trzeba uważać. zrobić tak na wszystkie kategorie...i stracić..masakra. Jak już gdzieś napisałem C koszt 2500zł a B+E 2000zł. Ja jeszcze trochę poczekam z robieniem wyższych prawek:)
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

25 Mar 2008, 00:16

Troszkę to kosztuje, ale czasem sytuacja zmusza;p ja planuje teraz B+E na wakacjach zrobić.
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

30 Mar 2008, 08:25

Jest sposób na przywrócenie sobie punktów. Jeżeli zostało nam ich na koncie nie wiele to zgłaszamy się do odpowiedniego urzędu (nie wiem jakiego trzeba o tym poczytać w przepisach) a oni za opłatą wysyłają nas na obejrzenie jakiegoś filmu o bezpiecznej jeździe i dzięki temu odzyskujemy punkty.
alanjamajka
Nowicjusz
 
Posty: 43
Miejscowość: Mława