Zacieki po myjni - czym zmyć?

07 Sty 2022, 21:20

Czołem wszystkim.

Zdarzyło mi się nie wytrzeć do sucha samochodu po umyciu w myjni bezdotykowej, przez co porobiły mi się na całej karoserii i szybach zacieki takie jak na poniższym zdjęciu.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]Nie wiem, czy to z twardej wody, czy może z jakiegoś proszku/piany z myjni, której nie spłukałem, grunt, że wygląda nieciekawie. Na szybko próbowałem zetrzeć tym, co miałem pod ręką - zwykłą wodą, szamponem, płynem do mycia naczyń, octem - za cholerę nie chce zejść.

Bardzo proszę o poradę, czym mógłbym usunąć to świństwo. Jeśli jakimś cleanerem, to byłoby świetnie, gdyby padła konkretna nazwa, bo nigdy nie miałem tego typu problemów i się na tym w ogóle nie znam.
TWBolec
Nowicjusz
 
Posty: 6
Zdjęcia: 0

09 Sty 2022, 16:50

Plamy wyglądają tak jak by były po twardej wodzie. Wycierałeś samochód po myjni?

Tego raczej nie wytrzesz i najlepiej zastosować tu lekko ścierną pastę lub mleczko. Sprawdzasz na kawałku jak sobie radzi i jak będzie schodziło to robisz taki zabieg na całym lakierze.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 5079
Zdjęcia: 18
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niedzielny kierowca na autostradzie - nie bądź taki!
    W okresie świąteczno-noworocznym wielu polskich kierowców przemierza setki kilometrów, by spotkać się z bliskimi czy spędzić wolne dni z dala od domu. Nierzadko przynajmniej część trasy pokonują autostradą lub ...
    Lexus RX - to już dwie dekady luksusu, dynamiki i elegancji
    Luksus, dynamika, elegancka linia, przestronne wnętrze i dobre walory terenowe są trudne do pogodzenia. Ta niełatwa sztuka udała się konstruktorom Lexusa RX, wprowadzonego 20 lat temu w Japonii jako Toyota Harrier. Koncepcja ...

  •