Zadaj pytanie ekspertowi ubezpieczeniowemu mfind

Re: Zadaj pytanie ekspertowi ubezpieczeniowemu mfind

23 Sty 2015, 12:55

Witam,

Takie ostatni mi się nasunęło pytanie :)
Czy ubezpieczając samochód który jest wykorzystywany w ramach działalności gospodarczej powinienem otrzymać od TU fakturę? Muszę się o nią upominać? Bo wydaje mi się że standardowo nie dostajemy takiego dokumentu po ubezpieczeniu auta.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

23 Sty 2015, 13:05

Rzeczywiście TU nie wystawiają faktur. Za fakturę posłuży Ci polisa, którą otrzymasz po zawarciu ubezpieczenia.

Urszula Zimnoch
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4

23 Lut 2015, 16:29

Mam takie pytanie - co to jest udział własny w AC ? często się spotykam z tym sformułowaniem i nie bardzo wiem co to znaczy.
nowakdariusz
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 02 1992
Auto: fiat
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2008

23 Lut 2015, 16:37

Udział własny inaczej nazywa się franszyzą redukcyjną.
Wyróżnia się dwie kategorie franszyzy redukcyjnej. W pierwszej to Ty sam decyduje o wysokości udziału własnego w momencie zawierania umowy. Dzięki wprowadzeniu udziału własnego do polisy AC istnieje możliwość obniżenia wysokości składki. Musisz tylko pamiętać, że w razie szkody wypłacone odszkodowanie zostanie obniżone o wysokość tego udziału.

W niektórych towarzystwach można spotkać tzw. ukryte udziały własne, z których klient nie może zrezygnować, nawet gdyby chciał wpłacić dodatkową składkę. Są to np.: udział własny za kradzież samochodu z miejsca niestrzeżonego, udział własny za przekroczenie prędkości lub wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, udział własny za drugą i kolejną szkodę w roku polisowym. Warto zwrócić na to uwagę i wybrać taki pakiet, w którym nie stosuje się ukrytych udziałów własnych.
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

29 Wrz 2016, 19:10

Witam. Posiadam prawo jazdy 4 lata, nigdy nie miałem na siebie ubezpieczenia pojazdu choć zrobiłem ze 100tys km, rozchodzi się o składkę co zrobić by mieć jak najniższą narazie mam takie warianty jeżeli by było coś co ją jeszcze obniży ew w jakim TU zawierać OC+NNW.

ubezpieczenie jako współwłaściciel,
pojemność do 2L
Audi i BMW odpada,
stosunkowo młody rocznik +2006
co jeszcze wpłynie na wysokość składki?
Damiankox
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 09 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Omega
Silnik: 2.2 dti
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2001

23 Mar 2017, 10:04

Generalnie mówiąc, podczas kalkulacji składki każdy ubezpieczyciel bierze pod uwagę takie czynniki, które mają wpływ na prawdopodobieństwo wystąpienia szkody w przyszłości. Na wysokość składki, oprócz tego co wymieniłeś, może wpłynąć miejsce zamieszkania, twój stan stan cywilny, zawód jaki wykonujesz.
Zerknij do artykułu, w którym piszemy o sposobach na tańsze OC.
https://www.mfind.pl/akademia/abc-zakup ... tansze-oc/
Image

mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sprawne i mocne podwozie z ESP w samochodach Opel ADAM Sprawne i mocne podwozie z ESP w samochodach Opel ADAM
    Śmiały kształt modelu ADAM jest dodatkowo podkreślony przez zastosowanie dużego rozstawu kół (przednich: 1485 mm; tylnych: 1478 mm). Podwozie z rozstawem osi wynoszą-cym 2311 mm zapewnia maksymalny komfort i poziom ...
    Nowa SKODA Octavia Combi, przestronne i funkcjonalne wnętrze Nowa SKODA Octavia Combi, przestronne i funkcjonalne wnętrze
    Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie, odbywających się w dniach 5-17 marca 2013 roku, SKODA zaprezentuje model Octavia Combi trzeciej generacji. SKODA kontynuuje swoją ofensywę modelową. Kilka ...

• Re: Zadaj pytanie ekspertowi ubezpieczeniowemu mfind

25 Wrz 2017, 13:07

Witam, bardzo proszę o poradę. Posiadam samochód gdzie w DR jestem wpisany ja, jako właściciel i zona współwłaściciel. Podczas ubezpieczania Pani w TU powiedziała, ze korzystniejsze bedzie gdy w ubezpieczenie zostane wpisany tylko ja (wieksze zniżki itp), wiec za jej rada tak zrobiłem. Zona zostala pominieta w ubezpieczeniu, ale widnieje w dowodzie rejestracyjnym. Ostatnio doszlo do szkody z mojej winy. Jakie teraz konsekwencje zostaną wyciągnięte w stosunku do tego pominiecia?
    Thomas1
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 07 2007
    Przebieg/rok: 2tys. km
    Auto: Citroen c5
    Silnik: 1'8
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 2003

02 Paź 2017, 13:58

Dzień dobry,
    w najgorszej sytuacji ubezpieczyciel zażąda dopłaty składki wynikającej z ewentualnej zmiany prawdopodobieństwa spowodowania szkody w przyszłości. Ubezpieczalnia nie powinna odmówić wypłaty odszkodowania ze względu na opisane przez Pana okoliczności.
    Image

mfind
    Autoexpert
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      GTP Light
      Jaguar