Zaginione tablice, auto na demontażu, problem w urzędzie!

10 Lut 2021, 13:42

Cześć Paniom i Panom
W listopadzie odstawiłem ledwo sprawną skodę na demontaż we Francji. Zdjąłem blachy na wszelki wypadek, dostałem kwit i wszystko cacy.
Z przyczyn logistycznych wysłałem tego samego dnia paczkę z rzeczami osobistymi wraz z tablicami rejestracyjnymi, która, z niewiadomych przyczyn, do dziś dzień nie doszła. Nie dostałem nr trackingu, kontakt z La Poste jest niewykonalny (mejle, telefony- nic, zero odzewu).

Dokument potwierdzający kasację przetłumaczyłem u przysięgłego, na jego podstawie Link4 zwolniło mnie z reszty opłat.
Jednak urząd w Bychawie nie chce mi tego auta wyrejestrować!
Facet argumentował, że nie mogą tego zrobić(mimo, że mam wszystkie dokumenty) bo "Policja się ich czepia, że te blachy potem się znajduje na innych samochodach...".
Na logikę, powinienem stwierdzić, co mnie to obchodzi, położyć dokument ze złomowiska na stole i założyć ręce na piersiach...
Pytanie: czy jest jakiś przepis stricte uniemożliwiający rozwiązanie sprawy w tej sytuacji? Czuję, że jak machnę odpowiednim paragrafem to urzędnik bez słowa się dostosuje... to chyba zależy na kogo się trafi.

W paczce mam cenne rzeczy więc liczę, że się odnajdzie, ale nawet jak nie, no to takie rzeczy się przecież zdarzają.
Doradzicie coś?
lilbugga
Nowicjusz

10 Lut 2021, 14:03

Na Twoim miejscu dopytałbym o wszystko na 997 . Opisz całą sytuację , pokaż kwity , powinni Ci coś doradzić .
lskimil
Nowicjusz

11 Lut 2021, 10:22

Czy w dokumencie z kasacji jest jakaś wzmianka o tablicach?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 90
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: e36, M3, C5 x7

11 Lut 2021, 12:28

Niestety nie, nieudało mi się z dogadać z tymi Paniami, żeby opisały że zabierają te tablice. Ostatecznie wziołem je ze sobą, no ale przepadły.
Pójdę dziś na komisariat jak kolega wyżej sugerował.
lilbugga
Nowicjusz

11 Lut 2021, 13:27

Możesz mieć ciężką przeprawę z wyrejestrowaniem niestety ...
najdek
Nowicjusz

11 Lut 2021, 16:49

Powiedz ze tablic we Francji nie wydają i tyle.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 90
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: e36, M3, C5 x7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Corolla TS kombi GR Sport oczami Kuby Przygońskiego
    Toyoty w wersjach GR Sport to połączenie codziennej użyteczności z dynamicznym charakterem rodem z Toyota Gazoo Racing. Możliwości Corolli TS kombi GR Sport przetestował Kuba Przygoński, jeden z najbardziej wszechstronnych ...
    Samochody klasy A - przegląd rynku
    Najmniejsze miejskie samochody mają na naszym rynku ustabilizowaną pozycję – przede wszystkim ze względu na swoją cenę, która rzadko przekracza kwotę 40 tys. zł. Co więcej, producenci coraz lepiej wyposażają ...

• 11 Lut 2021, 21:23

Można wybrać (wykupić) nowe tablice i później je oddać do WK. :lol: Będzie kosztować, no ale cóż za błędy się płaci. Co prawda tutaj nie twój błąd, no ale takie sytuacje też trzeba przewidzieć. Paczki też giną... chyba że ze względu na Covid długo idą.
    andrewb25
    Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie

22 Kwi 2021, 20:48

OK
    Troche to trwalo ale dopiero niedawno moglem pojechac do UP.
    Zjawilem sie ze wszystkimi dokumentami i bez tablic bez szemrania wyrejestrowałem.
    Facet w UP dał mi tylko maly kwitek w ktorym wypelnilem małe oswiadczenie, że tablice "zostały skasowane wraz z pojazdem", zaplacilem dyche i tyle.

Dzięki za odpowiedzi. Trzymajcie się ;)
    lilbugga
    Nowicjusz