Zahamują nieuczciwych handlarzy samochodów

Zahamują nieuczciwych handlarzy samochodów

23 Cze 2016, 11:22

Rynek samochodów używanych w Polsce, zdominowany jest przez nieuczciwych handlarzy. Fundacja Autotesto, chce to zmienić, dzięki pomocy internautów - właśnie ruszyła zbiórka crowdfundingowa na organizację Tygodnia Samochodu Używanego.

Szacuje się, że w Polsce nawet 90% kupujących używany samochód, pada ofiarą oszustwa. Cofnięty licznik, ukryta wypadkowa przeszłość pojazdu czy zatajone problemy techniczne, to najczęstsze z nich. Działacze Fundacji Autotesto, chcą zmienić te proporcje, organizując w ostatnim tygodniu lipca ogólnopolski Tydzień Samochodu Używanego. Wsparcie finansowe, zdobędą dzięki portalowi zrzutka.pl.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]Tydzień Samochodu Używanego, to cykl wydarzeń organizowanych w Warszawie, Wrocławiu i Legnicy oraz przez Internet. Najważniejszym z nich, będzie premiera dwóch bezpłatnych poradników, przygotowanych przez ekspertów prawa motoryzacyjnego, w którym znajdą się informacje dla kupujących i wzory bezpiecznych umów. To pierwsze w Polsce, kompletne źródła wiedzy dla kupujących i ofiar oszustw.

"Znalezienie informacji o tym jak ustrzec się przed oszustwem i jak dochodzić swoich praw, jest skomplikowane i czasochłonne. Kupujący muszą przeszukiwać portale oraz fora, porównywać niesprawdzone informacje i liczyć na to, że uda im się zabezpieczyć na własną rękę. Właśnie dlatego chcemy stworzyć godne zaufania poradniki, dzięki którym można będzie się czuć pewnie przy zakupie samochodu i dochodzić swych praw w przypadku oszustwa" mówi Krzysztof Rutkowski, prezes Fundacji Autotesto.

Poradniki będą dostępne dla każdego, ponadto wolontariusze rozdawać je będą na największych giełdach samochodowych w Polsce. Fundacja zorganizuje także bezpłatne konsultacje oraz warsztaty prawne, prowadzone przez Internet. W czasie Tygodnia Samochodu Używanego, rozpocznie się też zbieranie podpisów pod petycją w sprawie zmiany prawa w zakresie "cofania liczników" – dziś, nie jest to przestępstwem. Organizację akcji, już teraz można wesprzeć na stronie zbiórki w portalu zrzutka.pl pod adresem zrzutka.pl/z/tsu

"W Polsce, oszustwa przy sprzedaży samochodu to codzienność. Wiemy, że nie zmienimy tego w tydzień, ale dzięki waszemu wsparciu, możemy wspólnie zapobiec tysiącom oszustw i sprawić, że zacznie się o nich głośno mówić" mówi Rutkowski.

W akcję zaangażowali się także Emil Rau - Łowca Fotoradarów, znany z walki z bezprawnymi kontrolami fotoradarowymi oraz popularny Youtuber Kickster.

TSU Patronatem medialnym objęli: portal brd24.pl, Forum Samochodowe, TuningBaza, Tygodnik Miasto i Ludzie, Moto Soul, What About Cars, Moto-Biznes. W akcję włączyli się także: Stowarzyszenie KIEROWCA.PL, Urząd Miasta Legnicy, Powiatowy Rzecznik Konsumenta w Dębicy, Miejski Rzecznik Konsumentów w Rudzie Śląskiej, Tor Wyścigowy w Rzeszowie, Kozackie Samochody, Auto-Holik Akademia Auto Świat Lublin, Akademia Auto Salwator.

Wszystkie informacje o zbiórce można znaleźć na stronie zrzutka.pl/z/tsu oraz stronie wydarzenia na facebooku: [link wygasł]
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2259
Zdjęcia: 8265
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja
  W dniach 9 -11 października 2009 odbyła się jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych i Międzynarodowych Targów Technik Motoryzacyjnych AUTOSALON/AUTOSERWIS. Ofertę branży samochodowej zaprezentowało ...
  Skręcanie w lewo drożej Nas kosztuje od skrętu w prawo! Skręcanie w lewo drożej Nas kosztuje od skrętu w prawo!
  Kierowcy próbują wszystkich sposobów, aby oszczędzić na paliwie. Okazuje się, że stanie na lewym pasie w oczekiwaniu na skręt w lewo z wrzuconym jałowym biegiem jest nie tylko marnowaniem czasu, ale i pieniędzy. Unikając ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Moto Piknik Tychy 2009
   Chevy502CID
   MTL - Autosalon
   BMW M6 E64 Cabrio