Zakup 2giego auta / 5 dzwiowy sedan..

Zakup 2giego auta / 5 dzwiowy sedan..

14 Lip 2013, 08:52

Cześć,

W najbliższym czasie zamierzam zakupić 2gie auto ( Obecnie mam stare cc które cały czas się psuje :( ) Auto chciałbym kupić od razu w gazie. Jak nie trafie odpowiedniego egzemplarza to gaz założę po zakupie. Interesuje mnie auto rodzinne bardziej bezpieczne. Najlepiej sedan/limuzyna. Obecnie zastanawiam się nad takimi wariantami:

1. Honda Accord VII 2.0 - Alfa Romeo 159 1.8 mpi

2. Fiat Grande Punto 1.4 Tjet - Fiat Bravo 1.4 Tjet

3. Skoda Fabia TS

Ogólnie najbardziej podoba mi się Alfa ale ciężko znaleźć w ogole jakąś 1.8 mpi a tylko do takiej można założyć gaz.. Następna w kolejce jest honda potem tak jak numeracja.. :)

Obecnie niestety jestem właścicielem fiata CC sx z 96 roku który kupiłem za 3 tysiące a włożyłem już w niego z 10 jak nie więcej.. niestety staruszek choć o niego dbam co chwile się psuje i chciałbym, żeby kolejne auto jakie kupie nie puszczało mnie z torbami jak mój obecny fiacik. Słyszałem opinie o Alfie że się sypie ale ogólnie to nie wiem czy to prawda czy stereotyp jak np. to że BMW to auta tylko dla wiesniaków.. Jakie auto bym nie kupił to nie chce wyrzucać pieniędzy na paliwo dlatego też ważne jest żeby silnik znosił LPG wiem że w tym wypadku wtrysk bezpośredni odpada a szkoda bo już o wiele łatwiej jest znaleźć np 159tkę w wersji 160 konnej na wtrysku bezpośrednim niż 140 konny wtrysk wielopunktowy. Chciałbym, żebyście pomogli mi troche w wyborze. Auto kupie na lata myślę że będe nim jeździł nawet kilkanaście lat (przywiązuje się do aut nie wymieniam ich co pół roku) Dlatego tak ważne jest żeby nie popełnić błędu. Serce mi mówi weź alfę (ten włoski charakter ehh jest piękna) Ale rozum mi mówi zastanów się alfa jest piękna ale może się sypać.. :(

Zależy mi też na tym żeby auto miało spory bagażnik Jestem rok po ślubie i pewnie w najbliższej przyszłości powiększy mi się rodzina więc będziemy z żoną potrzebowali przestrzeni :wink:

Proszę rozwiejcie moje wątpliwości i doradźcie mi co mam zrobić.. Nie chcę płakać po wydaniu 30 tysięcy. I chciałbym jeździć do mechanika tylko na naprawy eksploatacyjne bo teraz jestem tam stałym klientem :(
Gracjan87
Obserwowany

Prawo jazdy od: 26 05 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Cinquecento SX
Silnik: 899cm spi
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai ix35 – samochód stworzony z myślą o Europejczykach Hyundai ix35 – samochód stworzony z myślą o Europejczykach
    Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcie nowego modelu ix35, jeszcze przed światową premierą na targach motoryzacyjnych w Genewie. Po trzech latach od premiery, pierwszy model ix35, zastąpi nowa, bardziej wydajna i zaawansowana ...
    BMW Concept Z4 Coupé 2005 BMW Concept Z4 Coupé 2005
    BMW Concept Z4 Coupé zostało stworzone z myślą o kierowcach ze sportowym "zacięciem", którzy cenią wysokie osiągi, dlatego samochód zapewnia podróżującym uczucie przebywania tuż nad nawierzchnią, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Subaru Impreza STI
      Jaguar