Zakup AURIS II 1.6 benzyna VS 1.8 Hybrid który wybrać?

15 Sie 2021, 09:19

witam
Pracuję w małym mieście i do pracy mam około 2 km niestety pieszo nie mogę się przemieszczać bo po drodze dziecko do przedszkola a w drodze powrotnej to samo. czasem po drodze małe zakupy itp. czasem dłuższy wyjazd w miasto pozałatwiać jakieś sprawy...
Zastanawiam się na zakupem AURISA II jak w tytule postu
Chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników Hybryd jak ich auta zachowują sie np. w zimie na takich odcinkach oraz ogólnie jak taka hybryda się spisuje
ewentualnie myślę o benzynie 1.6 i założyć gaz
Pozdrawiam
sebsad2705
Nowicjusz

15 Sie 2021, 09:30

Spokojnie bierz hybrydę :D
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Sie 2021, 09:32

Weź sobie hybrydę. Jeśli jest wybór hybrid/PB to nie ma sensu kupować zwykłego benzyniaka. Na takich odcinkach spali ponad 10 , ciągle niedogrzany itd. A ten gaz to już w ogóle abstrakcja przy takiej jeździe
franccc
Aktywny

Przebieg/rok: >50tys. km

15 Sie 2021, 11:01

Strasznie właśnie kusi mnie ta hybryda rocznie przebiegi około 8.000 km autostrada 1-2 razy w roku i tyle a reszta to czasem drogi krajowe .
Trochę się boje tej skrzyni CVT czy to czasem nie jest awaryjne i czy tak po mieście to w miarę zrywne np. przy włączeniu się do ruchu ....
sebsad2705
Nowicjusz

15 Sie 2021, 11:18

O wiele zrywniejsze niż manual. Awarie cvt to rzadkość
franccc
Aktywny

Przebieg/rok: >50tys. km

15 Sie 2021, 11:31

Właśnie w mieście CVT jest zaletą, bo reakcja na gaz jest szybsza i silnik korzysta z momentu obrotowego (który w silniku benzynowym jest dość wysoko). Do tego masz wspomaganie w postaci silnika elektrycznego który też charakteryzuje się wysokim momentem. No i odpada wachlowanie lewarkiem, więc nie tracisz czasu na zmiany biegów.

CVT jedynie w trasie może być irytująca ze względu na hałas, chociaż obecne posiadają już symulację biegów i nie jest tak, że wyje jednostajnie przy 6k obrotów.

Awaryjne nie są, ale upewniłbym się że olej był zmieniany regularnie...
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niebezpieczne jesienne weekendy
    Wciąż zbyt wielu polskich kierowców ignoruje ryzyko związane z prowadzeniem samochodu po spożyciu alkoholu, takie jak większa brawura, gorsza umiejętność oceny sytuacji na drodze czy spowolnienie reakcji za kierownicą. ...
    10 samochodów, które powinny stać się kabrioletami
    Są cięższe, bardziej skomplikowane i wymagają dodatkowej pielęgnacji. Ale odwdzięczają się stylem i bardziej bezpośrednimi wrażeniami z jazdy. Kabriolety mają coś w sobie. Jednak ich opracowanie jest dla producentów ...

• 15 Sie 2021, 11:47

sebsad2705 napisał(a):Trochę się boje tej skrzyni CVT czy to czasem nie jest awaryjne i czy tak po mieście to w miarę zrywne np. przy włączeniu się do ruchu ....

To nie jest cvt.

Co do awaryjności to pogadaj z na postoju taxi :mrgreen:
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sport/Coupe

15 Sie 2021, 12:19

no fakt to skrzynia e-CVT :ok:
    chyba jednak będzie ta Auris II :D
    coraz bardziej mi się podoba taka opcja
    ale znaleźć pewną sztukę to wyzwanie ...
    sebsad2705
    Nowicjusz

16 Sie 2021, 11:16

sebsad2705 napisał(a):myślę o benzynie 1.6 i założyć gaz
    Nie polecam. Generalnie na takich krótkich odcinkach nawet hybryda będzie miała ciężko. Jeżeli już to sama benzyna lub hybryda.
    galakty napisał(a):CVT jedynie w trasie może być irytująca ze względu na hałas
    ale tylko podczas przyspieszania bo przy jednostajnej jeździe jest całkiem nieźle i trzyma dosyć niskie obroty.

sebsad2705 napisał(a):skrzynia e-CVT
    Zupełnie inna budowa od zwykłego CVT bo e-CVT to przekładnia planetarna. Olej w skrzyni warto zmieniać choć nie ma takich zaleceń przez producenta.

szybki napisał(a):Co do awaryjności to pogadaj z na postoju taxi
    Dokładnie, oni robią dużo km więc będą najlepiej w stanie powiedzieć czy warto. Nawet niektórzy jeżdżą hybrydami z LPG :wink:
    Rokiko
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

16 Sie 2021, 14:24

dzięki. Poczytałem trochę i ogólnie użytkownicy zadowoleni
    To już wiem że będzie Auris tylko teraz znałeś odpowiedni egzemplarz za rozsądne pieniądze a to nie zawsze idzie w parze ;-)
    sebsad2705
    Nowicjusz

18 Sie 2021, 13:41

Sam mam hybrydowego aurisa, bardzo fajne auto, tylko musisz uważać jeżeli chcesz używanego z kupnem, bo wiadomo jak ludzie potrafią kombinować. Jeżeli chodzi o awaryjność to się tym nawet nie przejmuj, mam swojego 3 lata i nic się nie działo, skrzynia super chodzi.
    Arturro73
    Nowicjusz

18 Sie 2021, 13:44

dzięki za odpowiedź jestem na etapie poszukiwań szukam po lifcie ale cena trochę wyższa niż budżet ale te niby małe zmiany robią robotę i fajniej wygląda od wersji przedliftowej
    sebsad2705
    Nowicjusz

18 Sie 2021, 13:54

sebsad2705 napisał(a):niby małe zmiany robią robotę i fajniej wygląda od wersji przedliftowej
    Generalnie tak ale w przedliftowej wersji masz możliwość dostania tego auta z nagłośnieniem JBL które gra naprawdę fajnie w porównaniu z oryginalnym nagłośnieniem które niestety jest słabe.

sebsad2705 napisał(a):szukam po lifcie ale cena trochę wyższa niż budżet
    Moim zdaniem powinieneś szukać też przed liftem tylko takiego w możliwie najlepszym stanie. Inaczej może się okazać że przez rok nic nie kupisz :wink:
    Rokiko
    Stały forumowicz

18 Sie 2021, 13:58

jasne jasne mam już nawet 2 na uwadze ale wiadomo ostrożnie do nich podchodzę :
    https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-au ... E0Rdx.html
    https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-au ... E1H8a.html
    sebsad2705
    Nowicjusz

18 Sie 2021, 14:24

Co do sprowadzonych warto sobie zerknąć do tego tematu vin-sb1zs3jex0e192709-toyota-auris-hybrid-krecony-przebieg-vt124797.htm

Ten pierwszy co podałeś może być zgodny z opisem ale masz do naprawienia przód. Tam warto by było zerknąć pod zderzak i zobaczyć co tam się dokładnie stało i policzyć sobie koszty naprawy.

Ta druga wygląda dobrze na zdjęciach.
    Rokiko
    Stały forumowicz