Zakup auta i problem z opłatą skarbową

Zakup auta i problem z opłatą skarbową

25 Lut 2013, 21:50

Witam, pewien czas temu kupiłem auto i mam pewien problem. Ze sprzedającym się dogadałem, że wraz z końcem OC umowę przepiszemy z aktualną datą, i auto wtedy przerejestruje na siebie. Niestety był to błąd, ponieważ sprzedający się wypiął na mnie i nie chce przepisać umowy z aktualną datą, i teraz dochodzi problem z opłatą skarbową na którą miałem 14 dni od daty zakupu auta, i tego nie uczyniłem. Jaka mnie czeka kara w US i czy idzie ją jakoś ominąć czy coś ? Dodam że auto zostało zakupione niecałe 5 miesięcy temu, bo to pewnie też ważne. Ze względu na brak zniżek i pewnie w 3/4 ubezpieczalni zwyżkę za wiek chciałem tą nową umowę przepisać na ojca, i na siebie jako współwłaściciela, z tym że jak podatek nie został opłacony (a ojciec prowadzi firmę) to nie chciałbym mu narobić przez US problemów.. - jak radzicie żeby najlepiej to rozwiązać ?
SixtySix
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Zakup auta i problem z opłatą skarbową

01 Mar 2013, 18:03

Jeżeli US nic nie wie jeszcze na ten temat ( czyli że kupiłeś samochód, a raczej nie wie, bo skąd ), to musisz napisać do US donos sam na siebie, czyli zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia skarbowego. Wówczas nie mogą cię ukarać. Napisz coś takiego :

Zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia skarbowego.
Na podstawie art. 16 ustawy z dnia 10 września 1999 roku - Kodeks karny skarbowy (Dz.U. 2007 nr 111 poz. 765 z póżn.zm.) zawiadamiam, że popełniłem wykroczenie skarbowe z art. 56 § 4 kodeksu karnego skarbowego polegające na nie złożeniu w terminie deklaracji PCC-3 za czynność dokonaną w dniu ............... i wnoszę o odstąpienie od ukarania mnie za popełnienie wykroczenia.
Uzasadnienie
W dniu ..............r. dokonałem czynności prawnej podlegającej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Jednakże zapomniałem złożyć w wyznaczonym terminie deklarację PCC-3 i zapłacić należny podatek.
Niezwłocznie po tym, gdy przypomniałem sobie o zaistniałym zaniedbaniu, stosowną deklarację sporządziłem i wraz z niniejszym pismem składam. Jednocześnie składam w banku polecenie wykonania przelewu na kwotę wynikającego z deklaracji podatku, jaki zobowiązany jestem uiścić. Składam także polecenie wykonania przelewu na kwotę równą kwocie należnych odsetek od zaległości podatkowych, z tytułu zwłoki w zapłacie podatku.
Wobec powyższego wnoszę jak na wstępie.

na tej stronce możesz sobie wyliczyć odsetki.
To pisemko wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, albo osobiście zanieś do US. W dniu wysłania listu zapłać należności, czyli podatek i odsetki. Musisz też pamiętać, że odsetki liczysz dopiero po 14 dniach od zakupu samochodu, ponieważ na zapłacenie podatku miałeś 14 dni.Potwierdzenie zapłacenia możesz dołączyć do tego listu. Nie zapomnij oczywiście u góry listu napisać swoich danych oraz do kogo wysyłasz.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Transport chłodniczy i zarządzanie łańcuchem chłodniczym Transport chłodniczy i zarządzanie łańcuchem chłodniczym
    Udział produktów świeżych i zamrożonych w transporcie żywności stale rośnie. Towarzyszy temu rozwój produkcji zaplecza logistycznego i nowoczesnych środków transportu chłodniczego. Żywność w dzisiejszych ...
    Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie! Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie!
    Jesteś na tym forum pierwszy raz? Szukasz porady co kupić do wybranej przez Ciebie kwoty? Użyj wyszukiwarki! Może znalazła się już odpowiedź na dręczące Ciebie pytanie, a Ty zaoszczędzisz swój czas! Dbaj o forum i ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50