Zakup auta i problem z opłatą skarbową

Zakup auta i problem z opłatą skarbową

25 Lut 2013, 22:50

Witam, pewien czas temu kupiłem auto i mam pewien problem. Ze sprzedającym się dogadałem, że wraz z końcem OC umowę przepiszemy z aktualną datą, i auto wtedy przerejestruje na siebie. Niestety był to błąd, ponieważ sprzedający się wypiął na mnie i nie chce przepisać umowy z aktualną datą, i teraz dochodzi problem z opłatą skarbową na którą miałem 14 dni od daty zakupu auta, i tego nie uczyniłem. Jaka mnie czeka kara w US i czy idzie ją jakoś ominąć czy coś ? Dodam że auto zostało zakupione niecałe 5 miesięcy temu, bo to pewnie też ważne. Ze względu na brak zniżek i pewnie w 3/4 ubezpieczalni zwyżkę za wiek chciałem tą nową umowę przepisać na ojca, i na siebie jako współwłaściciela, z tym że jak podatek nie został opłacony (a ojciec prowadzi firmę) to nie chciałbym mu narobić przez US problemów.. - jak radzicie żeby najlepiej to rozwiązać ?
SixtySix
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 Lut 2013, 22:46
Auto: Nie mam

Re: Zakup auta i problem z opłatą skarbową

01 Mar 2013, 19:03

Jeżeli US nic nie wie jeszcze na ten temat ( czyli że kupiłeś samochód, a raczej nie wie, bo skąd ), to musisz napisać do US donos sam na siebie, czyli zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia skarbowego. Wówczas nie mogą cię ukarać. Napisz coś takiego :

Zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia skarbowego.
Na podstawie art. 16 ustawy z dnia 10 września 1999 roku - Kodeks karny skarbowy (Dz.U. 2007 nr 111 poz. 765 z póżn.zm.) zawiadamiam, że popełniłem wykroczenie skarbowe z art. 56 § 4 kodeksu karnego skarbowego polegające na nie złożeniu w terminie deklaracji PCC-3 za czynność dokonaną w dniu ............... i wnoszę o odstąpienie od ukarania mnie za popełnienie wykroczenia.
Uzasadnienie
W dniu ..............r. dokonałem czynności prawnej podlegającej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Jednakże zapomniałem złożyć w wyznaczonym terminie deklarację PCC-3 i zapłacić należny podatek.
Niezwłocznie po tym, gdy przypomniałem sobie o zaistniałym zaniedbaniu, stosowną deklarację sporządziłem i wraz z niniejszym pismem składam. Jednocześnie składam w banku polecenie wykonania przelewu na kwotę wynikającego z deklaracji podatku, jaki zobowiązany jestem uiścić. Składam także polecenie wykonania przelewu na kwotę równą kwocie należnych odsetek od zaległości podatkowych, z tytułu zwłoki w zapłacie podatku.
Wobec powyższego wnoszę jak na wstępie.

na tej stronce możesz sobie wyliczyć odsetki.
To pisemko wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, albo osobiście zanieś do US. W dniu wysłania listu zapłać należności, czyli podatek i odsetki. Musisz też pamiętać, że odsetki liczysz dopiero po 14 dniach od zakupu samochodu, ponieważ na zapłacenie podatku miałeś 14 dni.Potwierdzenie zapłacenia możesz dołączyć do tego listu. Nie zapomnij oczywiście u góry listu napisać swoich danych oraz do kogo wysyłasz.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 15477
Zdjęcia: 1185
Rejestracja: 12 Gru 2006, 15:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus połączony ze wszystkim - testy innowacyjnego systemu Lexus połączony ze wszystkim - testy innowacyjnego systemu
    Lexus intensywnie testuje w Australii system łączności samochodów z innymi pojazdami oraz infrastrukturą. Nowa technologia ma przede wszystkim zmniejszyć liczbę wypadków i poprawić płynność ruchu ulicznego. ...
    Hybryda do ostrej jazdy - Lexus RC 300h F Sport Hybryda do ostrej jazdy - Lexus RC 300h F Sport
    Nadchodzą ciężkie czasy dla miłośników ostrej jazdy – coraz więcej krajów zapowiada wprowadzenie ograniczeń dla samochodów z napędem konwencjonalnym. Są jednak samochody, które łączą ekologiczny ...

  •