Zakup auta Mitsubishi ASX

29 Wrz 2021, 09:33

Witam. Pierwszy post na forum więc z góry proszę o pobłażliwość.

Szukam w miarę nowego auta i wczytując się w te fora zauważyłem ze sporo osób poleca ASX. Więc, poszukałem, poczytałem i jestem wstępnie na tak no ale chciałem jeszcze podpytać.

Auto potrzebne mi do codziennego użytkowania - miasto/trasa do 400 km/wypady za miasto itd. Wół rodzinny po prostu. (2 + 1)

Nie jestem kierowcą wyścigowym, ciężkiej nogi nie mam - jeżdżę jak na świeżaka (3 lata temu prawo jazdy zdałem) w miarę bezpiecznie - czytaj 0 zdrapek/kolizji/mandatów. Więc szukam auta bezpiecznego i w miarę bezawaryjnego.

Pytanie co sądzicie o tej ofercie
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Dzięki z góry za wszelką pomoc
ROBERTVIIII
Nowicjusz
 
Posty: 3

29 Wrz 2021, 12:25

To praktycznie nowe auto więc nie powinno być z nim problemów ale ogólnie jeżeli chodzi o silniki to bardziej polecana jest jednostka 1.6 w benzynie choć jest trochę słabsza to ma mniejszy apetyt na paliwo i wychodzi na mniej awaryjną w dłuższym czasie użytkowania.

Moim zdaniem powinieneś przejechać się obiema wersjami 1.6 i 2.0 oraz wybrać tą która bardziej będzie Ci pasowała jeżeli chodzi o samą dynamikę. W większym silniku była też montowana przekładnia automatyczna CVT która moim zdaniem jest do rozważenia ale jej praca jest specyficzna i nie każdemu przypadnie do gustu.

Samochód ma dosyć sztywne zawieszenie, a układ kierowniczy mógłby być bardziej precyzyjny. Silniki można uznać że są dobre jeżeli chodzi o benzynę, a sam wygląd pozostawiam już osobistej ocenie. Ogólnie te modele uchodzą za dosyć trwałe i na pewno dla rodziny 2+1 powinny wystarczyć.

ROBERTVIIII napisał(a):Pytanie co sądzicie o tej ofercie
Dla mnie patrząc na wnętrze to trochę taki golas jeżeli chodzi o wyposażenie i kupując auto za taką kwotę próbowałbym znaleźć coś lepiej wyposażonego np. w klimatronik a nie manualna klimatyzację.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9752
Zdjęcia: 34

29 Wrz 2021, 13:20

:ok:
Dzięki fajne za odpowiedź. W zasadzie to po temacie bo to konkretne auto poszło już w inne ręce. Też już czytałem o 1,6 i że polecane jest właśnie ze względu na niską awaryjność.
Jeśli chodzi o wyposażenie - faktycznie golas ale szczerze mówiąc ja mam dość spartańskie wymagania więc się nawet nie wczytywałem.

Pierwsze auto to 20 letni szrot zakupiłem jak starszyzna przykazała żeby się nauczyć jeździć - stąd też nie mam ciśnienia żeby auto było w najbogatszej wersji.
No i brak wiedzy dochodzi - de facto - nie wiem co ja mógłbym chcieć od auta w kwestii wyposażenia, jak dla mnie auto ma palić, jeździć itd.

Ale chętnie się dowiem co wg Ciebie/Was auto w 2021 powinno mieć? W sensie wyposażenia.

A jeśli nie ASX - jakieś inne pomysły?
Budżet 100 - 120 tys, żaden leasing bo auto ma być moje od początku do końca.
Benzyna
Może być nowe , może być używane z przebiegiem ca 50 tys.
Quashqai/RAV4/CHR/T-Cross - zdecydowanie nie. Przejechałem się nimi i nie ma chemii.
Nie mam parcia na suvy - jestem otwarty na inne sugestie.
Marzenie to volvo xc 40 ale to realnie nie na mój budżet.
V40 też fajne ale chyba zbyt kompaktowe - nie mam w okolicy oferty żeby się przejechać i obejrzeć.
V60 też piękne i sprawne no ale to tez nie moja półka cenowa.
Dzięki za pomoc z góry.
ROBERTVIIII
Nowicjusz
 
Posty: 3

29 Wrz 2021, 17:09

ROBERTVIIII napisał(a):Dzięki fajne za odpowiedź. W zasadzie to po temacie bo to konkretne auto poszło już w inne ręce. Też już czytałem o 1,6 i że polecane jest właśnie ze względu na niską awaryjność.

Nie wiem skąd czerpiecie swoją wiedzę, że 1,6 jest mniej awaryjny, od 2.0.
Obydwa to bardzo udane silniki, ale prawdziwie pancernym jest właśnie 2.0.
Zużycie paliwa w 2.0 będzie pewnie z pół litra większe, ale jazda dużo przyjemniejsza. Wyciszenie i kultura pracy bez porównania lepsza w 2.0.
W 1,6 mogą pojawiać się wibracje przy ok 2000rpm(przy większym obciążeniu). Pojawiały się w moim Lancerze i w zastępczym ASXie też.
Ja na dniach będę sprzedawał swojego Outlandera, jeżeli byłbyś zainteresowany, to pisz na priv.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3678
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

30 Wrz 2021, 08:37

Nie wiem skąd czerpiecie swoją wiedzę, że 1,6 jest mniej awaryjny, od 2.0.


Tak w sumie to miałem na myśli ze 1.6 jest dobrym silnikiem, niekoniecznie ze jest mniej lub bardziej awaryjny od 2.0. O tym że ma lepszą kulturę pracy dowiaduję się właśnie od Ciebie.
Tak apropos to teraz mi namieszałeś w głowie ( pozytywnie) bo byłem gotów na silnik 1.6 a teraz siedzę i myślę. Z tym że na ASX z silnikiem 2.0 to już marne szanse mam z tego co widzę po internetach.

Outlander hmm? Nie myślałem o tym aucie szczerze mówiąc, no i tak patrząc na spec - chyba jednak nie mój budżet, ale dzięki za ofertę :)

A trochę z innej mańki.

Co myślicie o Tucsonie lub Hondzie Hrv? Są jakieś polecane silniki?
ROBERTVIIII
Nowicjusz
 
Posty: 3

30 Wrz 2021, 13:08

ROBERTVIIII napisał(a):Outlander hmm? Nie myślałem o tym aucie szczerze mówiąc, no i tak patrząc na spec - chyba jednak nie mój budżet, ale dzięki za ofertę

Gdyby był poza budżetem, to bym nie proponował :mrgreen:
ROBERTVIIII napisał(a):Co myślicie o Tucsonie lub Hondzie Hrv? Są jakieś polecane silniki?

Obydwa brałem pod uwagę w 2019r jako konkurentów Outlandera.
Honda odpadła pierwsza, głośno i ciasno.
Tucson 1,6GDI 132KM dobrze wyciszony, ale jednak te parę KM i bezpieczniejszy silnik w Outlanderze przeważyły. Nie bez znaczenia była też 5 letnia bezproblemowa eksploatacja Lancera.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3678
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna