Zakup auta na niemieckich tablicach w Polsce od osoby prywatnej

Zakup auta na niemieckich tablicach w Polsce od osoby prywatnej

02 Sty 2018, 18:12

Witam,

Chcę kupić auto w którym odpisie jest taki zapis:
* tuv ważny do marca 2019
* SAMOCHÓD SPROWADZONY OD PIERWSZEGO WŁAŚCICIELA
* Tablice + OC na drogę do domu – GRATIS
* AUTO REGULARNIE SERWISOWANE W ASO !!!
Cena plus opłaty Ok 1000 zł

Jak rozumieć powyższe zapisy? Jakie to są opłaty do załatwienia i gdzie?

Od sprzedawcy dostałem info że auto kupione od prywatnej osoby w Niemczech, jest spisana umowa pomiędzy niemcem a Polakiem. Auto w Polsce od 3 tygodni?

O co pytać takiego sprzedawcę jeśli chodzi o formalności z rejestracją i opłatami?
LucaT
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Zakup auta na niemieckich tablicach w Polsce od osoby prywatnej

02 Sty 2018, 22:45

-tuv po naszemu badania techniczne. Na zachodzie podbijają na 2 lata dlatego jest do 2019.
-nie zastanawia Cię dlaczego wszystkie z niemiec są od pierwszych właścicieli? Ty nie jesteś w stanie tego zweryfikować
-Tablice o OC na drogę do domu.... jeżeli są to tablice jak oryginalne to prawdopodobnie nie możesz tym autem się poruszać ponieważ jest w niemczech wyrejestrowane a tablice podrobione. W razie kontroli w najgorszym razie mogą zabrać auto na lawetę.
-auto regularnie serwisowane w ASO...... (jak wszystkie od handlarzy) niech Ci poda vin jedz do ASO i sprawdz historię
-cena plus opłaty ok 1000 zł. Nie wiem o co chodzi za bardzo. Akcyza powinna być już opłacona bo opłaca ją sprowadzający auto. Do tego dochodzi
Tłumaczenia
Musisz go wypytać dokładnie wydaje mi się że akcyzy nie opłacił i stąd taka suma.

Z tą rejestracją to tak się nie spiesz, najpierw to trzeba dobrze auto sprawdzić bo w wiekszości te sprowadzane przez handlarzy to szroty ulepione aby cieszyły oko.
Sory za brak polskich znakow ale mam Francuski komputer.

Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jeep Grand Cherokee WG
Silnik: 4.0
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen Amarok Canyon - samochód terenowy Volkswagen Amarok Canyon - samochód terenowy
    Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje podczas tegorocznej Wystawy Samochodów Użytkowych IAA w Hanowerze wiele nowości. Obok nowego Cross Caddy kolejną atrakcją jest Amarok Canyon. Model ten pokryty jest lakierem ...
    Lexus GS F i Torque Vectoring Differential Lexus GS F i Torque Vectoring Differential
    Gdy osiem cylindrów, pracując w zgodnym rytmie, wytwarza potężną moc 477 koni mechanicznych, a sportowa, ośmiobiegowa przekładnia automatyczna doskonale dopasowuje przełożenia do prędkości i przyspieszenia, potrzebny ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 1/4 mili Bemowo
      BMW i3 Concept Coupe, wnętrze, przednie fotele
      Autosacrum 2008
      KTM