Zakup auta na niemieckich tablicach w Polsce od osoby prywatnej

Zakup auta na niemieckich tablicach w Polsce od osoby prywatnej

02 Sty 2018, 18:12

Witam,

Chcę kupić auto w którym odpisie jest taki zapis:
* tuv ważny do marca 2019
* SAMOCHÓD SPROWADZONY OD PIERWSZEGO WŁAŚCICIELA
* Tablice + OC na drogę do domu – GRATIS
* AUTO REGULARNIE SERWISOWANE W ASO !!!
Cena plus opłaty Ok 1000 zł

Jak rozumieć powyższe zapisy? Jakie to są opłaty do załatwienia i gdzie?

Od sprzedawcy dostałem info że auto kupione od prywatnej osoby w Niemczech, jest spisana umowa pomiędzy niemcem a Polakiem. Auto w Polsce od 3 tygodni?

O co pytać takiego sprzedawcę jeśli chodzi o formalności z rejestracją i opłatami?
LucaT
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Zakup auta na niemieckich tablicach w Polsce od osoby prywatnej

02 Sty 2018, 22:45

-tuv po naszemu badania techniczne. Na zachodzie podbijają na 2 lata dlatego jest do 2019.
-nie zastanawia Cię dlaczego wszystkie z niemiec są od pierwszych właścicieli? Ty nie jesteś w stanie tego zweryfikować
-Tablice o OC na drogę do domu.... jeżeli są to tablice jak oryginalne to prawdopodobnie nie możesz tym autem się poruszać ponieważ jest w niemczech wyrejestrowane a tablice podrobione. W razie kontroli w najgorszym razie mogą zabrać auto na lawetę.
-auto regularnie serwisowane w ASO...... (jak wszystkie od handlarzy) niech Ci poda vin jedz do ASO i sprawdz historię
-cena plus opłaty ok 1000 zł. Nie wiem o co chodzi za bardzo. Akcyza powinna być już opłacona bo opłaca ją sprowadzający auto. Do tego dochodzi
Tłumaczenia
Musisz go wypytać dokładnie wydaje mi się że akcyzy nie opłacił i stąd taka suma.

Z tą rejestracją to tak się nie spiesz, najpierw to trzeba dobrze auto sprawdzić bo w wiekszości te sprowadzane przez handlarzy to szroty ulepione aby cieszyły oko.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

14 Kwi 2018, 21:18

Witam, mam podobną sprawę. Gość przeprowadził samochodów dwa miesiące temu, powiedział że jest wyrejestrowany z Niemiec. Nadaje mnie umowe kup-sprzedaż od niemca na mnie, jaki papiery od niego prosic? I czy nie będę miał problem zarejestrować ten samochód?
Japinch
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 09 1993
Auto: Peugeot 407 sw
Silnik: 2.0 hdi 136 km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

14 Kwi 2018, 22:00

Sprzedający kombinuje w ten sposób aby nie płacić akcyzy, jak zrobisz na siebie umowę bezpośrednio z niemca to będziesz musiał zapłacić akcyzę. Dokumenty jakie pownieneś dostać w takiej sytuacji to 2 briefy i umowę kupna sprzedaży
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium
    Model RX dwie dekady temu zainicjował zupełnie nowy segment luksusowych SUV-ów i od tej pory jest jednym z najpopularniejszych modeli Lexusa na całym świecie. Jego najnowsza generacja w odmianie L jest o 11 cm dłuższa ...
    Benzynowe kombi segmentu C z pojemnym bagażnikiem Benzynowe kombi segmentu C z pojemnym bagażnikiem
    Samochody segmentu C cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. W pierwszym kwartale 2017 roku zarejestrowano – zgodnie z raportem PZPM – ponad 37 tys. takich pojazdów. Za wynik ten odpowiadają głównie ...

•