Zakup auta - problem z fakturą

Zakup auta - problem z fakturą

02 Sie 2018, 05:14

Witam. Mam pytanie odnośnie kupna auta, otóż chce zakupić auto, oczywiscie sprawdziłem auto po vinie, wszystko w porządku. Martwi mnie tylko jedna sprawa. W raporcie vin jak i w dowodzie rejestracyjnym jest zapisana osoba prywatna. A facet, który chciał mi sprzedać to auto wystawił fakture na swoją jednoosobowa działalność. Poprosiłem tego pana aby dał mi czas, bo potrzebuje upewnienia w tych kwestiach. Dlatego pytam, Czy może być taka możliwość? Czy musi być spisana umowa pomiedzy panem x a panem y, a nie pomiedzy firmą a panem y. Mam nadzieje , że w wszystko opisałem zwięźle.
euzebiuszfan1
Obserwowany

Re: Zakup auta - problem z fakturą

02 Sie 2018, 06:35

IMO, jeśli auto było wpisane do ewidencji środków trwałych i amortyzowane (ale nie zamortyzowane w całości) to wystawienie fv jest konieczne

Ale to tylko moja opinia, księgowego z wykształcenia, który nigdy nie pracował z zawodzie, musisz zapytać kogoś, kto jest na bieżąco
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST
Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

02 Sie 2018, 07:46

Działalność gospodarcza nie ma osobowości prawnej więc nawet jak ma ten samochód na firmę to i tak w dowodzie rejestracyjnym będzie jego imię i nazwisko a nie nazwę w/w firmy.

Najważniejsze aby imię i nazwisko z dowodu rej. zgadzało się z tymi danymi w nazwie firmy.
Jacuss
Obserwowany

02 Sie 2018, 14:18

samochód sprzedawany z jednoosobowej działalności gospodarczej będzie miał fakturę Vat. w zależności od sposobu prowadzenia działalności będzie to vat marża lub vat 23 %
Jednocześnie osobą upoważnioną do sprzedaży samochodu i jego właścicielem jest osoba fizyczna na którą ta działalność jest założona, a jego imie i nazwisko winno widnieć w nazwie firmy np. DOMBRUK Jan Kowalski
Z każdej większej firmy będzie mial VAT 23 ale wtedy właścicielem jest firma a nie osoba prywatna.
diddy79
Aktywny

Prawo jazdy od: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Alfa Romeo 159 SW
Silnik: 2,4 JTDM 200KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

02 Sie 2018, 15:52

tylko spółki z o.o. mają w dowodzie nazwę firmy

jednoosobowe działalności gospodarcze rejestrowane są na imię i nazwisko mimo że auto jest "na stanie" takiej firmy.
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-magen ... Agw0c.html

Sprzedam Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTD '09 23 900zł
Sprzedam Toyota Avensis '07 1.8 20 000zł ORI LAKIER
Sprzedam Toyota Avensis 1.8 '04 13900zł ORI LAKIER
andrewb25
Aktywny

Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Świecąca podsufitka Świecąca podsufitka
    Toyota Boshoku Corp. stworzyła świecącą tkaninę do wykończenia wnętrza samochodów. Materiał jest utkany z optycznego włókna, które emituje światło w dowolnym wybranym kolorze. Technologia LED Źródłem ...
    Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki
    Firma PKS Gdańsk – Oliwa SA właściciel największego w Polsce Portalu Przepraw Promowych Promy24.com we współpracy z firmą Polferries przeprawią najpiękniejsze tuningowane pojazdy na tegoroczny zlot Master Truck, ...

•  
    • renault
      Skoda Citijet
      Track Day 23.03.2104, BMW E30, naprawa tylnego koła
      Fadroma i koparka