Zakup auta w Anglii na Niemieckich numerach

Zakup auta w Anglii na Niemieckich numerach

13 Maj 2012, 11:20

Witam Wszystkich forumowiczów!
Chciałbym aby ktoś udzielił mi kilku informacji na temat zakupu auta w Anglii, które jest na niemieckich papierach.
Upatrzyłem sobie samochód na jednej ze stron niemieckich, po konwersacji z jego właścicielem okazało się, że samochód jest w Anglii razem z jego właścicielem ale tablice ma niemieckie.
Jeżeli ktoś posiada taką wiedzę prosiłbym o to żeby udzielił mi informacji: o co powinienem się dowiedzieć przy zakupie tego auta, jakie potrzebne są dokumenty, jakie dokumenty powinien posiadać ten samochód, jakie są przepisy w Anglii przy takich sytuacjach, czy mógłbym tym samochodem wrócić na "kołach" do kraju ?
O czym powinienem pamiętać i wiedzieć przy takim zakupie ?
Z góry dzięki za pomoc.
pawela5d
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców
    Jak pierwsze opady śniegu wpływają na sytuację na drodze? Większość kierowców jeździ wolniej. Dzięki temu na drogach jest mniej ofiar śmiertelnych, natomiast odnotowuje się więcej stłuczek. Przypominamy, jak jeździć ...
    Strefa zamieszkania i ograniczenie do 30km/h - bezpieczniej? Strefa zamieszkania i ograniczenie do 30km/h - bezpieczniej?
    Badania przeprowadzone w Holandii pokazały, że zamiana obszaru zabudowanego, w którym obowiązuje limit prędkości do 50 km/h na strefę zamieszkania (30 km/h) zmniejsza liczbę wypadków średnio o 25%. Niezbędne ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009