Zakup auta, wybór - audi, bmw, vw

Re: Zakup auta, wybór - audi, bmw, vw

21 Lis 2010, 18:25

No a takie np e46 330i lub e39 530i nie nadaje się? Limuzyna jest, i przycisnąć też jest czym, tylko ile to spali? :evil:

Podejrzewam, że nie da rady kupić za te pieniądze dobrej 330 lub 530.
hades
Początkujący

Miejscowość: jesteś?

21 Lis 2010, 18:27

Jak już brać V8 to 540i. A jak 530i to R6. Aczkolwiek motory 2.2 170km czy 2.5 170km w zupełności Ci wystarczą. Po przesiadce ze Skody i tak będziesz po uszy obsrany. Na 330i mało kasy masz.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

21 Lis 2010, 18:31

Zapewne masz racje, ale przyjmując 8,5 litra w trasie dla benzyny to trochę nie za mało?

Do tej pory przeliczałem tak, przebieg roczny 15 000, diesel spali średnio 7, benzyna 13.

Przez rok wydam na ropę 5400, na benzynę 9400. Różnica 4000 zł.

[ Dodano: 21 Listopad 2010, 18:38 ]
Dokładnie Konsar008, raczej nigdy się nie wlekę, dlatego spalanie w trasie może wcale nie być takie niskie, ale przy dieslu mało mnie to interesuje. Mam teraz mały slinik w dieslu, w trasie bierze od 4litrów = jazda do 100km/h, do 6 litrów ale wtedy to jazda 160km/h i dużo wyprzedzania.
Ostatnio edytowany przez hades, 21 Lis 2010, 18:37, edytowano w sumie 1 raz
hades
Początkujący

21 Lis 2010, 18:31

jiGsaw napisał(a):
Konsar008 napisał(a):
jiGsaw napisał(a): W BMW masz bak 70l... więc na trasie robisz sobie spokojnie 600km i nawet rezerwa Ci się nie powinna jeszcze palić, faktycznie, no co 5 minut trzeba zjeżdżać tankować, tragedia.

tylko tyle km.na trasie??ja cie kręcee jaki smok :shock: mormalnie szoku dostałem jak przeczytałem :wink: to dlatego migdy nie kupie dużej pojemności w benzynie :wink:

Napisałem, że 600km robisz i nawet się nie martwisz jeszcze za bardzo, bo się rezerwa nie pali. De facto to z 800km spokojnie powinieneś przejechać.

jeżeli chcesz normalnie trasą jechać to poniżej 10-ciu nie zejdziesz,chyba że wolisz się wlec jak parowóz to wtedy rozumiem.Gdyby było bmw takie cacy jak piszesz to nikt gazu by nie instalował.
Konsar008
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Północ

21 Lis 2010, 18:39

hades napisał(a):Zapewne masz racje, ale przyjmując 8,5 litra w trasie dla benzyny to trochę nie za mało?

pewnie że za mało,poniżej 10-ciu nie zejdziesz,gdyby paliła 8,5 litra to wiekszość bmw nie miałaby na kipru butli :wink:
Konsar008
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Północ

21 Lis 2010, 18:40

11l miałem średnią z trasy jak jechałem dwieście na zlot, średnia prędkość z trasy wyraźnie ponad 100km/h. I to gazu, a PB mniej spali. Podobno te nowsze silniki mniej palą od mojego. Także wynik 8l przy normalnej trasie jest jak najbardziej realny.

Hades - 7l to diesel spali w mieście bez pałowania, benzyna wtedy z 11l. Na trasie natomiast różnice się zacierają, no i wtedy de facto różnica będzie max 3 litrów. Mówię oczywiście o trasie przejechanej w miarę spokojnie, bo jednak benzynowa szóstka ma szerszy zakres spalania, że tak powiem. :mrgreen:
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niebezpieczny wschód słońca Niebezpieczny wschód słońca
    Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...
    Przesiadka na opony zimowe i reguła 7 stopni Celsjusza Przesiadka na opony zimowe i reguła 7 stopni Celsjusza
    Każda opona zimowa i opona letnia, jak sama nazwa wskazuje, stworzona została do odpowiedniego sezonu i bezpośrednio z tym związanych warunków drogowych. Przyjęto, że granicą, w której sezonowe opony zimowe ...

• Re: zakup auta, wybór - audi, bmw, vw

21 Lis 2010, 22:59

Panowie, zalezy o jakiej trasie mowimy.
    Pisząc trasy nie miałem na mysli autostrad czy drog ekpresowych.
    Moje trasy odbywają się tak: wawa - zamosc - rzeszow - radom - kielce. I tak w kołko.
    Drogi te prowadzone sa przez pełno wiosek, do tego naładowane jest trochę radarow.
    Dlatego sporo jest zwalniania i przyspieszania. Od 4 lat pokonuje te odcinki i ciezko jechac ze stałą prędkoscią przez dłuższy czas, ale nie powiem, zdarzało się.

Dlatego wiem, że przy moim stylu jazdy o spalaniu 6 litrow moge zapomniec. Nie jestem jakims katem ale sami rozumiecie.

Tak jak wspominałem, w dieslu godzę się nawet na spalanie 8-9 litrow.

Pomożcie wybrac auto konfortowe, zeby 6h jazdy nie męczyło.

Wiem, że w 320d mogą nawalic takie rzeczy jak turbo, wtryski, odma, egr, przepływka, dwumas itp.
    Powiedzcie jak sprawa ma się w A4?
    hades
    Początkujący

21 Lis 2010, 23:05

Podobnie jak w 320d. Ja już Ci pisałem jakie są realia, ale jak nie wierzysz to kupuj diesel'a i sam się przekonaj, tylko nie wiem po co pytasz na forum jak wiesz lepiej od użytkowników takich aut.
    Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

21 Lis 2010, 23:43

hmm... Własnie gdybym wszystko wiedział nie pytałbym się na forum.
    hades
    Początkujący

21 Lis 2010, 23:50

E46 2,2 170 koni - w trasie jezdzonej normalnie nie emerycko - 8-9 litrów spokojnie. Nie jest to jakas torpeda. Ale do normalnej jazdy w zupelności wystarcza ;-)
    bajla
    Początkujący

Miejscowość: Wrocław

Re: zakup auta, wybór - audi, bmw, vw

22 Lis 2010, 10:19

Zawsze diesel spali mniej wynika to z konstrukcji silnika.... i zawsze w spalaniu bedzie oszczedniej... a tu panuje jakiś kult bmw miałem okazje jezdzic autami tej marki i znajoomi mają i nikt nie mowi o ekonomi kazdy raczej ze palą raczej duużo... wysokie spalanie i duże straty mocy są spowodowane oporami jakie powoduje wał napędowy
    nitro
    Zaawansowany

Miejscowość: znikąd

22 Lis 2010, 12:21

No BMW raczej trudno zaliczyć do aut ekonomicznych. Wiadomo, ludzie piszą bajki że x3 xDrirve 2.0d pali 6 litrów to i mogą napisać że 2,2 benzyna pali 8 ;)
    Jak chcesz mniejsze spalanie, tańsze części i niższą cenę w stosunku do rocznika to bierz vw 1.9 ;)
    "Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
    Kierunkowskaz
    Zaawansowany

Miejscowość: Warszawa (WI)

22 Lis 2010, 12:47

Polecam opcję : BMW e39 540i lub 530i, ze wskazaniem na 540. Za 20-25tys. znajdziesz zadbany egzemplarz, za 5 tys. dokładasz porządną sekwencję i masz - radość z jazdy w dobrej cenie :) Jeżeli robisz głównie długie trasy, będziesz zadowolony jak dziecko, gdy dostanie nową zabawkę. Te samochody są wręcz stworzone do pochłaniania dużej liczby kilometrów na dalekich trasach. Dają super komfort i poczucie bezpieczeństwa (poduszki i gwiazdki NCAP to jedno, prawdziwe bezpieczeństwo = trakcja w zakrętach oraz zapas mocy przy wyprzedzaniu, co doceni każdy fan motoryzacji). Koszty eksploatacji i napraw, wbrew pozorom, nie są duże. Zwłaszcza jeżeli porównać ze współczesnymi turbodieslami, z ich wszystkimi DPFami, EGRami, common railami, drogimi pompami paliwa itp. itd. Prosta i trwała kontrsukcja V8, miła w obsłudze dla każdego mechanika. Silniki (normalnie używane) absolutnie bezawaryjne. Rozrząd masz na łańcuchu. Motor, zwłaszcza w 540, zupełnie niewysilony (286 KM, 440Nm z 4,4l), a więc długowieczny. Po prostu, wolnossące V8 o dużej pojemności. Polecam.
    Uśmiechnij się... jutro będzie gorzej.
    Shimorin
    Nowicjusz

Miejscowość: Polska

22 Lis 2010, 14:01

W 320d spalanie w trasie chyba nie powinno przekroczyc 10 litrow.

Podoba mi sie wygląd e46, wnetrze e39 i koszty utrzymania silnika 1.9tdi.

Jesli wybiore benzyne to nie bede odrazu pakował sie w gaz.

Moi faworyci, diesel: audi a4 1.9tdi, bmw 320d.
    Benzyna: bmw 528 530... 540?

Ciężki wybor.
    hades
    Początkujący

22 Lis 2010, 15:28

320d chyba nawet się nie da uzyskać 10 litrów w trasie. Chyba, że trasa polega na tym, iż wjeżdżasz na autostradę i gnasz nią z vmaxem nonstop.

Kierunkowskaz - przecież mowa o spalaniu w trasie... jeżeli nie potrafisz osiągnąć takich spalań to znaczy, że słaby z Ciebie kierowca, i nie mówię tutaj o autach typu X3, gdzie masz spalanie większe z uwagi na masę, 4x4, cx, automat... tylko o normalnych autach.

nitro - nie zapominaj, że BMW robi najlepsze motory, a sprawność silnika, czyli m.in. spalanie to również jeden z parametrów, za które dostają te nagrody. Silniki innych marek, zapewniające podobne osiągi w autach podobnych gabarytów palą więcej. A jeżeli Twoi znajomi jeżdżą beemkami z rozwalonymi sondami lambda itp. to przykro mi. :roll:
    Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      S2020005