Zakup BMW E46

Zakup BMW E46

06 Paź 2017, 16:02

Witam wszystkich. Planuje zakupić poliftowe e46 w sedanie. Chciałem prosić o pomoc w wyborze silnika, oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas kupna takiego samochodu. Interesują mnie silniki benzynowe R6, który z tych silników jest najtrwalszy, bo najważniejsza jest dla mnie bezawaryjność. Podobno silniki 2.5 są dość trwałe i mają sporą moc. Druga kwestia to korozja, czy te egzemplarze lubi chrupać ruda? No i chciałbym również jakieś dobre/bogate wyposażenie. Chciałem Was zapytać o opinie i doświadczenia z tym samochodem, czy warto go kupić, mimo że ma już kilka lat. I czy kupie coś godnego z budżetem ok 22tyś?
bartosz159
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 08 2011
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Audi A4 B7
Silnik: 2.0 Alt 131km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Zakup BMW E46

06 Paź 2017, 18:58

Każde R6 jest warte polecenia, nie ma tu trwalszych czy mniej trwalszych. To jest ta sama konstrukcja z małymi zmianami. W BMW za to o cenie decyduje silnik, im większy tym auto droższe a dlatego że bardziej poszukiwane. Budżet spoko żeby strzelać w polift. Co do rdzy ogólnie były cynkowane ale wiadomo auto wiekowe więc większość elementów już była robiona więc większe prawdopodobieństwo na rdzę. Ale ogólnie rzecz biorąc dobrze się trzymają. Pierwsze co bierze to przednie błotniki więc na nie najbardziej trzeba zwracać uwagę. Napewno dość ciężko będzie znaleźć egzemplarz który nie był upalany i driftowany po krawężnikach. Na co zwrócić uwagę przy kupnie?? Przede wszystkim na
-Luzy w układzie napędowym (most, wał)
- skrzynia, biegi mają wchodzić gładko, chrobotanie przy wrzuceniu 2 oznacza spalanie auta
-Silnik, ma chodzić rowniutko i tak cicho że prawie go nie słychać, lekkie cykotanie może oznaczać niewłaściwy dobór oleju i cykoczą wtedy samoregulatory. (Nic strasznego).
-Maglownica
-No i resztę podstawowych rzeczy typu hamulce, zawieszenie itd.
Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz

Miejscowość: Francja
Prawo jazdy od: 05 04 2008
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: BMW i Jeep Grand Cherokee WJ
Silnik: 530i, 520i, 4.0 R6
Paliwo: Benzyna

07 Paź 2017, 19:23

A jak tam z kosztami eksploatacji w tym modelu, ma jakieś poważne przypadłości ,czy raczej jest trwały (oczywiście w przypadku zadbanego modelu) ?
bartosz159
Nowicjusz

07 Paź 2017, 21:09

Ogólnie konstrukcje bardzo trwałe nawet mogę powiedzieć głośno że jedne z najtrwalszych ale trzeba podkreślić że jak trafi się na pechowy egzemplarz może trochę pociągnąć po kieszeni ale w sumie zadajmy sobie pytanie które auto tej klasy nie jest kosztowne w naprawach??? Ludzie wzorują sie starymi golfami 3 lub Seicento i krzyczą płaczą że BMW jest drogie w naprawach ja uważam że jak na swoją klasę i jakość wcale nie jest jest tak drogo ( mówię o autach z około 2000 roku) bo zaraz wyskoczą hejty że ostatnio widzieli świerze X6 na lawecie. Samej E46 nigdy nie miałem ale miałem 7 sztuk serii 5 i nigdy z żadną nie miałem niespodziewanych problemów jeżeli chodzi o silnik jednostka naprawdę nie do zdarcia. Co do zawieszenia to jest trwałe i bardzo fajnie skonstruowane za cenę przedniego zawieszenia do passata tutaj robisz przód i tył. Hamulce są na dobrym poziomie. Minusy to spalanie w trasie mieścisz się około 8/9 litrów ale wjezdzasz w miasto może i Ci łyknąć 13 ale na szczeście silnik dobrze toleruje gaz. Ceny podstawowych części sam możesz sobie sprawdzić grunt to nie drutować i nie naprawiać na najtańszych częściach.
Kao
Stały forumowicz

08 Paź 2017, 18:16

Kao napisał(a):ale miałem 7 sztuk serii 5 i nigdy z żadną nie miałem niespodziewanych problemów

to trochę ich narozbijałeś :naughty:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

RIDE or DIE
fate
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy od: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Mazda 6 Top Sport USDM 4D
Silnik: MZR 2.3
Skrzynia biegów: Automatyczna

08 Paź 2017, 19:05

Dzięki Kao, będę się rozglądał za 3.0. Tylko teraz chyba największy problem, mianowicie znaleźć jakiś samochód, który nie był katowany, a z taką mocą i tylnim napędem będzie ciężko. Myślę również skorzystać z fachowców z autotesto :D
bartosz159
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dwa egzemplarze Audi R18 e-tron quattro na FIA WEC, Bahrajn Dwa egzemplarze Audi R18 e-tron quattro na FIA WEC, Bahrajn
    Od następnej rundy FIA WEC w Bahrajnie w wyścigach wezmą udział dwa egzemplarze Audi R18 e-tron quattro. Będzie to pierwszy start prototypowego pojazdu marki Audi na piaskach pustyni. Jazda nocą i wysokie temperatury to ogromne ...
    Samochód z napędem alternatywnym - Hyundai IONIQ Samochód z napędem alternatywnym - Hyundai IONIQ
    Hyundai IONIQ został zwycięzcą Plebiscytu Fleet Awards Polska 2017 w kategorii "Samochód z napędem alternatywnym". To kolejna w Europie nagroda dla unikatowego modelu IONIQ, który jako jedyny samochód ...

• Re: Zakup BMW E46

08 Paź 2017, 19:33

fate napisał(a):Kao napisał(a):
    ale miałem 7 sztuk serii 5 i nigdy z żadną nie miałem niespodziewanych problemów

to trochę ich narozbijałeś

2 mam w tej chwili jeszcze, 3 sprzedałem 1 zabrał mi komornik a jedną faktycznie rozbiłem :naughty: ale nie przy drifcie.

bartosz159 napisał(a):Tylko teraz chyba największy problem, mianowicie znaleźć jakiś samochód, który nie był katowany, a z taką mocą i tylnim napędem będzie ciężko.
    no na pewno ciężko będzie coś znaleźć ale nie jest to niemożliwe. Moźesz też spokojnie 2.5 szukać też daje radę i myślę że łatwiej będzie coś wyszukać
    Kao
    Stały forumowicz

• Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Volkswagen Passat, Nissan Skyline GTR, lotnisko
      Kandydatki na MISS, 107