Zakup pierwszego samochodu

Zakup pierwszego samochodu

28 Cze 2018, 22:30

[url][/url]Witam, od roku mam prawo jazdy i postanowiłem kupić swój pierwszy samochod, jako że z wypłaty w Polsce byłoby ciężko a na raty nie chcemy brać więc wyjechał za granicę jako że i tak miałem chęć wyjazdu. Dokładnie do Niemiec i tu doszło do mnie że tu mogę kupić przecież samochód, jako że moja okolica w Polsce jest trochę biedna w wybór uznałem to za dobry i wygodny pomysł. No ale jestem zielony w te klocki i nawet nie znam się na cenach. Ogólnie mój budżet na sam zakup samochodu to tak do 7000 zł i z 2 k na papierosie i jakiegos pierwszego mechanika lub coś. Patrzyłem sedany ale po dłuższym pomyślenia sedan nie jest mi zbytnio potrzebny, tak więc kompakt byłby wygodniejszy i tańszy jak sadzę. Tak więc rozglądałem się po cenach samochodów i zdzwiło mnie że audi a3 można kupić za 1000-1500euro tak samo hondy nie są drogi czy też fordy ale nie wiem czy ta cena to nie jakieś bambuko, w opisie jest że sprawny i zdjęcia nie wyglądają na jakieś poprawiane w porównaniu z polskimi ofertami. Silnik to wolałbym benzynę 1.5 1.6 coś koło tego żeby nie był za duży. Tak więc proszę o poradę na jakie marki i modele patrzeć a także czy kupi coś za te 1500 euro i nie wydam drugie tyle w naprawy zaraz a także chciałbym wrócić na kołach do Polski.
Ivory
Nowicjusz

Zdjęcia: 1
Auto: nie mam

Re: Zakup pierwszego samochodu

28 Cze 2018, 22:51

Na kołach nie bardzo będzie się opłacało jechać sztruclem za 1000 euro, dolicz paliwo, ubezpieczenie, tablice zjazdowe, akcyza, przerejestrowanie to juz ciepła sumka. Kup sobie coś już zarejestrowane w PL i auto które ma gaz bo po co przepłacać za paliwo. Kolejna sprawa szacun za odwagę (albo głupotę :unsure: ) chcąc jechać do Gebelsa po auto bez znajomości tematu i motoryzacji.
ps. takie a3 jeżdzące można już za 300 euro kupić :naughty:
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type
Silnik: 2.0 na gnojówkę

29 Cze 2018, 01:33

Ivory napisał(a):zdzwiło mnie że audi a3 można kupić za 1000-1500euro

Owszem tylko potem przyjedziesz takim autem do kraju i pierwsze co to będziesz szukał serwisów blacharsko-lakierniczych bo będzie zgnite na amen, do tego pewnie wleci nowy komplet opon, dalej typowe bolączki aut w tym wieku gdzie przy tej kasie to będzie niemal standard czyli usterki alternatora, rozrusznika, wyświetlacze, centralny, elektryka szyb, nie wiadomo co ze sprzęgłem, skrzynią, wycieki itp.
Bardzo szybko dojdziesz do 8 tys a auto nadal średnie.
Ponadto sprawdź czy w ogłoszeniu nie jest podane że auto nie ma przeglądu, pomyśl też czy to wszystko jest warte zachodu, musisz opłacić akcyzę, rejestracja, przegląd..
Lepiej szukać takiego auta w Polsce, może nawet znajdziesz 1,8 125 KM - pojedzie lepiej niż 1,6
No ale Twój wybór, nikt nie sprzeda zdrowego auta typu Audi A3 za 1000€ bez konieczności solidnego wkładu na dzień dobry.
Chociażby ruda i już jest kłopot.
Pionek
Zaawansowany

Auto: Honda Accord
Paliwo: Benzyna

29 Cze 2018, 12:22

Pionek napisał(a):nikt nie sprzeda zdrowego auta typu Audi A3 za 1000€ bez konieczności solidnego wkładu na dzień dobry.
byłeś kiedyś na zachodzie po auto? bo jak tego słucham to bardzo wątpie :unsure:
Za 1000-1500e kupujesz spokojnie auto do jazdy, a usterki o których mówisz mogą zdarzyć się również w takim samym aucie które kosztuje 2 razy więcej.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type
Silnik: 2.0 na gnojówkę

29 Cze 2018, 13:01

za 8 tys Audi A3 z rdzą? to ile ma kosztować bez rdzy 15 tys? usterki owszem tylko remontowanie wszystkiego od a do z to co innego niż jedna z usterek.
Za 900-1000€ to w DE kupisz od prywatnej osoby może zdrowe Lupo 1,4 a nie audi A3 :roll: (mam znajomych co tam siedzą)
BMW E46 też kupisz za 7 tys pytanie w jakim stanie??
Pionek
Zaawansowany

Auto: Honda Accord
Paliwo: Benzyna

29 Cze 2018, 21:30

Dokładnie jestem na zachodzie Niemiec może jeszcze nie tak przebrane przez komisy itp, widziałem audi a3 poniżej 1000 euro ale to już całkowicie podejrzane. Szukając samochodu to przeglądam jedynie oferty z ważnym TUV i w opisie sprawny nie uszkodzony , chociaż mogą se wpisać co chcą to Niemcy strasznie trzymają się zasad a przynajmniej bardziej niż Polacy xd . Nie musi być też audi może być toyota corolla czy cokolwiek innego w kompakcie ale aby mi się też podobało i aby było w benzynie, dużego silnika nie potrzebuje. Co do akcyzy to z silnikiem poniżej 2000 pojemności wynosi ponoć 3 % od ceny samochodu. Co do przejestrowanie to tak czy siak bym bulił natomiast jeżeli chodzi o paliwo do powrotu na kołach, no cóż osobiście nie opłacało by mi się jechać po samochód ale przyjechałem tu busem który też nie był tani, więc zamiast wydawać na busa wydam na paliwo, to nie problem. Co do wartości to wkoncu ludzi nadają sami wartość dla Polaka pewnie takie audi to jest coś, ale dla Niemca, patrząc jakimi samochodami jeżdżąc to sądzę że inaczej wyglada. Co do języka to nie znam niemieckiego tylko angielski, ale z tego co zauważyłem dużo Niemców umie angielski ale nie nie lubi go używać nawet na produktach w sklepie jedynie do interesów, dziwny naród . Pytanie też co muszę wymienić jeżeli znajdę sprawny egzemplarz słyszałem że filtry i olej. Co do napraw to głównie sądzę że patrzyłbym na karoserię czy nie jest przegnity na silnik jak odpala ogólnie jak się go prowadzi, napewno nie znajdę wszystkiego i jakieś usterki będzie miał , ale ważne aby jeździł bo to ułuda znaleźć samochód z tego rocznika w którym nic nie trzeba robić ważne dla mnie aby jeździł a usterki można zawsze wyeliminować w Polsce oczywiście po trochu po wypłatach xd. Co sądzicie liczę na uwagi i propozycje co do kupna samochodu w Polsce to jak napisałem w mojej okolicy trochę ciężko a jechać 300 km po samochód aby wracać z niczym to lipa a tu w okolicy jest sporo ciekawych ofert .
Ivory
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bum i nagłe rozerwanie opony! Bum i nagłe rozerwanie opony!
    Nagłe rozerwanie opony zdarza się rzadko, ale jest bardzo niebezpieczne. Co może być powodem? Z reguły mamy do czynienia z długotrwałymi zaniedbaniami – przede wszystkim jazdą na niedopompowanych oponach i brakiem regularnej ...
    OC na miesiąc? Jak kupić ubezpieczenie krótkoterminowe OC na miesiąc? Jak kupić ubezpieczenie krótkoterminowe
    Umowa ubezpieczenia OC standardowo zawierana jest na 12 miesięcy. Są jednak sytuacje, w których właściciel auta może ubezpieczyć pojazd np. na 30 dni. Kto i kiedy może kupić ubezpieczenie krótkoterminowe? Prawo ...

• Re: Zakup pierwszego samochodu

01 Lip 2018, 00:42

Dziękuję wszystkim za porady po dłuższym przemyśleniu postanowiłem przejrzeć auta w okolicy której mieszkam jeżeli wpadne na coś dobrego w odpowiadającej mi cenie to to kupię, a jak nie to zobaczę swoje szczęście w Polsce nie ma co się utwierdzać tutaj teraz ten, jeżeli ktoś ma jeszcze coś dodania jakieś info czy rady to chętnie przeczytam, gdy coś znajdę to wstawię i okaże się czy było warto :D
    Ivory
    Nowicjusz