Zakup prostownika z rozruchem

Zakup prostownika z rozruchem

20 Wrz 2017, 15:10

Witam
mam takie pytanie chciałbym kupić sobie prostownik z rozruchem mam na oku taki:
[link wygasł]

tylko że tam jest napisane pojemność akumulatorów od 80Ah do 1000Ah a w 1 z samochodów mam akumulator 60Ah i czy można będzie użyć na takim akumulatorze takiego rozruchu czy go nie uszkodzi ? w poprzednim sezonie zimowym miałem spore problemy z odpaleniem jednego i drugiego samochodu i chciałbym własnie taki rozruch sobie kupić w awaryjnej sytuacji aby użyć bo w 2 samochodzie mam akumulator powyżej 80Ah i i stąd takie pytanie czy taki prostownik z rozruchem nada sie do akumulatora 60Ah ??proszę o pomoc dziękuje i pozdrawiam
tomek412
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 05 2009
Auto: nie mam

Re: Zakup prostownika z rozruchem

21 Wrz 2017, 07:18

Skoro masz osobówki to nie ma sensu kupować takiego budlaka. Technologia poszła do przodu teraz mamy duzo mniejsze urzadzenia a nawet i bezprzewodowe. Takim jak podałeś w przykładzie to mozna już ciężarówki odpalać.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

Re: Zakup prostownika z rozruchem

29 Wrz 2017, 13:14

tomek412 napisał(a):chciałbym własnie taki rozruch sobie kupić w awaryjnej sytuacji aby użyć bo w 2 samochodzie mam akumulator powyżej 80Ah i i stąd takie pytanie czy taki prostownik z rozruchem nada sie do akumulatora 60Ah ?
Tak jak pisze poprzednik, nie ma sensu kupować takiego mocnego prostownika. Wystarczy jak kupisz tak który będzie wyposażony dodatkowo w funkcję rozruchu do około 150-160A tak jak np. ten http://okazje.forumsamochodowe.pl/produ ... 53089.html
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Paliwo można produkować nawet z wody morskiej Paliwo można produkować nawet z wody morskiej
    Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda opracowali nowatorską metodę produkcji wodoru z wody morskiej z użyciem energii elektrycznej. Rozpowszechnione dziś elektrolizery wymagają stosowania czystej wody, gdyż woda morska powoduje ...
    Chroń środowisko! Nie wylewaj olejów gdzie bądź! Chroń środowisko! Nie wylewaj olejów gdzie bądź!
    Natknąłem się na artykuł który przedstawia kilka negatywnych aspektów wylewania olei gdzie popadnie. Wiadomo każdy z nich korzysta, ale nie każdy wie co z nimi potem robić. "Wiele ludzi, przede wszystkim właściciele ...

•