Zakup prostownika z rozruchem

Zakup prostownika z rozruchem

20 Wrz 2017, 15:10

Witam
mam takie pytanie chciałbym kupić sobie prostownik z rozruchem mam na oku taki:
[link wygasł]

tylko że tam jest napisane pojemność akumulatorów od 80Ah do 1000Ah a w 1 z samochodów mam akumulator 60Ah i czy można będzie użyć na takim akumulatorze takiego rozruchu czy go nie uszkodzi ? w poprzednim sezonie zimowym miałem spore problemy z odpaleniem jednego i drugiego samochodu i chciałbym własnie taki rozruch sobie kupić w awaryjnej sytuacji aby użyć bo w 2 samochodzie mam akumulator powyżej 80Ah i i stąd takie pytanie czy taki prostownik z rozruchem nada sie do akumulatora 60Ah ??proszę o pomoc dziękuje i pozdrawiam
tomek412
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 05 2009
Auto: nie mam

Re: Zakup prostownika z rozruchem

21 Wrz 2017, 07:18

Skoro masz osobówki to nie ma sensu kupować takiego budlaka. Technologia poszła do przodu teraz mamy duzo mniejsze urzadzenia a nawet i bezprzewodowe. Takim jak podałeś w przykładzie to mozna już ciężarówki odpalać.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

Re: Zakup prostownika z rozruchem

29 Wrz 2017, 13:14

tomek412 napisał(a):chciałbym własnie taki rozruch sobie kupić w awaryjnej sytuacji aby użyć bo w 2 samochodzie mam akumulator powyżej 80Ah i i stąd takie pytanie czy taki prostownik z rozruchem nada sie do akumulatora 60Ah ?
Tak jak pisze poprzednik, nie ma sensu kupować takiego mocnego prostownika. Wystarczy jak kupisz tak który będzie wyposażony dodatkowo w funkcję rozruchu do około 150-160A tak jak np. ten http://okazje.forumsamochodowe.pl/produ ... 53089.html
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3346
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Przegląd samochodu przed zimą - co warto sprawdzić? Przegląd samochodu przed zimą - co warto sprawdzić?
    Okres zimowy jest trudny i nasze samochody żeby były w pełni sprawne w tym czasie to powinniśmy dokładnie przejrzeć samochód i usunąć wszystkie te usterki, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy ...
    Gruba odzież, a nurkowanie podczas hamowania Gruba odzież, a nurkowanie podczas hamowania
    Gdy na zewnątrz panują niskie temperatury, większość osób wsiada do samochodu w zimowym ubraniu, często składającym się z wielu warstw. Nie jest to jednak ani wygodne, ani bezpieczne, szczególne w przypadku ...

•