Zakup samochodu 8 - 10 tysięcy złotych

Zakup samochodu 8 - 10 tysięcy złotych

18 Lis 2012, 18:10

Witam użytkowników forum

Jestem młodym kierowcą szukającym wrażeń z jazdy, ale też jak na swój wiek bardzo poważny i właśnie dlatego mam nie lada problem przy kupnie samochodu.
Na czym polega problem?
Otóż uwielbiam szybką jazdę, zasmakowałem jej w Holandii, ponieważ autostrady i wąskie uliczki bardzo sprzyjają do pokonywania ich troszkę szybciej niż zwykli śmiertelnicy (bez urazy).
Ale!
Wnętrze i elegancja samochodu to coś co kocham, a to nie bardzo idzie w parze z dynamiką jazdy.
Oczywiście jeśli chodzi o samochody z półki cenowej, którą mam na wydanie.

Przechodząc dalej do tematu jakim jest zakup samochodu w przedziale cenowym 8 - 10 tysięcy złotych.
Chciałbym kupić właśnie taki samochód sobie jako prezent pod choinkę. Dziwne? Dla mnie nie :)

Opowiem teraz troszkę o modelach jakie mnie interesują, a raczej o jednym Rover 75 w benzynie bądź zagazowanym. Zastanawiam się nad silnikiem, ponieważ jak wiadomo do pojemności 2.0 OC jest tańsze, ale jak obliczyłem w porównywarce ubezpieczeń wyszło, że silnik 2.5 Rovera 75 jest droższy o niecałe 200zł czyli nie tak dużo. Ja ubezpieczam auto na siebie co wiąże się i tak z dużymi opłatami w granicy 2000zł.
Ten samochód interesuje mnie ze względu na wnętrze (jasne). Wg mnie właśnie ten samochód wygrywa pod względem elegancji i dostojności. Myślę, że jest to najlepszy wybór jeśli chodzi o mój przedział cenowy jaki przeznaczam na auto.

Wracając do tego co napisałem na początku, szybka jazda nie idzie w parze z Rover 75, niestety. Dlatego rozglądałem się też po innych samochodach znalazłem kilka modeli Hondy Civic (hatchback/coupe), Forda Focusa, Fiat Barchetta, Ford Mondeo, Honda Prelude, Renault Laguna.

Honda Civic - szybkie, zwinne auto, ale wnętrze straszne.
Ford Focus/Mondeo - dostępne części, młodszy rocznik, wnętrze przeciętne.
Fiat Barchetta - mocny silnik 192KM, ale to fiat (stereotyp).
Honda Prelude - silnik 2.0 130KM, kubełkowe fotele, wnętrze ponownie straszne.
Renault Laguna - nowoczesny, młodszy, ciekawe wnętrze, (za dużo elektroniki?), zła opinia o renault.

Tak wygląda mój problem. Chcę samochód szybki jak Ferrari, ale wygodny jak Citroen.
Dlatego muszę zdecydować czy wybrać sercem i skierować się ku mojemu marzeniu czyli Rover 75 czy sercem ze wstrzykniętą adrenaliną i kierować się na coś mniejszego i mocnego, ale bez elegancji.

Mam nadzieję, że jest możliwa pomoc z Waszej strony.
...w manualu Rover 75 mknie po asfalcie, a gdzie jedziemy nie wiem...
Chris21
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kalisz
Prawo jazdy od: 0- 2-2010
Auto: Peugeot 107
Silnik: 998cm³ 50KW 68KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

Re: Zakup samochodu 8 - 10 tysięcy złotych

18 Lis 2012, 18:55

Ostatnio miałem Rovera 75 2.0 V6. Dźwięk V6 naprawdę fajny i motor bardzo elastyczny, na piątym biegu można jechać prędkością 40km/h i się nie zachłyśnie. Zawieszenie z BMW, raczej trwałe, blachy też raczej trwałe. Wnętrze jak salon u samej królowej Elki ;) Ja się w nim czułem dobrze. Z kolei inne modele które wymieniłeś nie mają nic wspólnego z elegancją. Ja bym tam brał Rovera, może nie poszalejsz, ale za to będziesz się dobrze czuł w tym aucie.
arti123
Początkujący

Miejscowość: Lca

18 Lis 2012, 19:08

Tak, ten salon rodem z królewskiego dworu jaki reprezentuje Rover 75 jest bardzo elegancki i to mnie do niego ciągnie.
Myślę, że to ten samochód sobie kupię, bo spełnię choć jedno swoje marzenie.

Z tym, że mam nadzieje, że będzie to udany wybór, ponieważ dość długo zbieram do skarbonki i muszę mieć to na uwadze.

Czy istnieje inny tak rzucający się w oczy samochód w moim przedziale cenowym? Ja nie znalazłem.

Dlaczego sprzedałeś?
Chris21
Nowicjusz
Awatar użytkownika

25 Lis 2012, 00:50

Ehh brak odpowiedzi, ale forum ciekawe.
Chris21
Nowicjusz
Awatar użytkownika

25 Lis 2012, 01:38

Tez jakis czas temu napalalem sie na roverka, ale po zaglebieniu tematu (AWARYJNOSC!) odpuscilem.
Pamietaj ze 90% to beda auta sprowadzone. Skoro ktos sproawadza auto i sprzedaje je za 10tys to musial je kupic za mniej niz 10. Teraz pytanie - czemu ktos racjonalny mialby sprzedawac ten salon na kolkach (tez uwazam ze w srodku roverek prezentuje sie fenomenalnie) za 2tys Euro.
Odpowiedz nasuwa sie sama i zniecheca niestety do zakupu, razem z opiniami tych, ktorzy juz trafili na mine.

Niemniej jesli jestes w stanie dobrze sprawdzic kupowany samochod to na pewno warto czegos poszukac jesli traktujesz to w kategoriach realizacji marzen, bo to jest w koncu bezcenne ;)
Yankee
Aktywny

Prawo jazdy od: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Typ: Liftback
Rok produkcji: 2017

02 Gru 2012, 14:30

Jak to jest, że interesują mnie samochody, które są nieprzewidywalne.
Teraz zacząłem spoglądać w stronę Alfy Romeo 166, ale silnik 2.0 jest niepolecany, lepiej 2.5.
Jeździ ktoś tą Alfą i może się podzielić opinią?
Chris21
Nowicjusz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi PB18 e-tron - samochód sportowy z napędem elektrycznym Audi PB18 e-tron - samochód sportowy z napędem elektrycznym
    Podczas Pebble Beach Automotive Week w Monterey w Kalifornii, Audi zorganizowało premierę nowego studium stylistycznego. Czysto elektrycznie napędzane Audi PB18 e-tron to radykalna wizja wydajnego samochodu sportowego przyszłości. ...
    Nowy Golf otrzymał od Euro NCAP najwyższą notę Nowy Golf otrzymał od Euro NCAP najwyższą notę
    Nowy Golf otrzymał od europejskiej organizacji ochrony konsumentów – Euro NCAP – najwyższą notę pięciu gwiazdek. Ponadto został wyróżniony prestiżową "Euro NCAP Advanced Awards " za innowacje w dziedzinie ...

• Re: Zakup samochodu 8 - 10 tysięcy złotych

02 Gru 2012, 17:35

swego czasu interesowalem sie tez alfa gtv - ogolnie opinie o jej awaryjnosci sa przesadzone. Jesli chcesz byc pewny, to miej 5-7tys w zapasie na ewentualny remont silnika, wymiane na zawieszenie gwintowane nowe, sportowe (lepiej bedzie trzymal w zakretach, gorszy komfort, lepszy wyglad) i wtedy raczej nie bedziesz narzekal - chyba ze na jakies pierdoly, typu cos sie zacina, szyba sie nie opuszcza itd... to usuniesz za 20zl u mechanika. Co do tego rovera - marka zle mi sie kojarzy, samo auto tez wyglada nijako, troche jak chinska podroba, z reszta tej firmy juz nie ma, wiec przemysl to
    ...
    numberOne
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 0
    Miejscowość: Olsztyn
    Prawo jazdy od: 10 03 2011
    Przebieg/rok: 32tys. km
    Auto: mam
    Typ: Sport/Coupe

02 Gru 2012, 19:28

To fakt,wtedy też rodzi się pytanie: czy warto brać ten model Alfy i dołożyć 5-7 tyś zł na remont silnika. Moim zdaniem absolutnie nie i wybrać coś z zakresu chociażby Astry II,czyli mało awaryjnego i taniego w utrzymaniu.
    Savro
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Auto: BMW M3

02 Gru 2012, 21:43

Zajmuję się trochę handlem samochodami i tego Rovera sprowadziłem na sprzedaż. Z tego co mi wiadomo awaryjne nie są, jedynie obsługa silnika może być droższa - typu wymiana rozrządu. Miałem miesiąc temu Alfę 166 też bardzo fajne auto, z tym że z chyba najlepszą jednostką 2.4JTD - fajny gang R5, nieduże spalanie i 6-biegowa skrzynia. 2001r, poszła za 9000 zł. Motor bardzo dobry, natomiast minusem jest zawieszenie. Jakbyś się interesował tym modelem to sprawdzaj czy tylne koła nie są pod kątem nachylone w stronę nadwozia i czy bieżnik obony nie jest zjechany od środka, jak jest to tylne zawieszenie do remontu - tuleje wahaczy tylnych.
    arti123
    Początkujący

Miejscowość: Lca

01 Sty 2013, 19:21

Witam ponownie,

dziękuję za wszystkie rady dotyczące samochodów. Dziś do mojej głowy wpełzła myśl kupienia samochodu w najbliższym czasie i dlatego odwiedziłem allegro. Znalazłem takie samochody:

[link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]

Pewnie zauważyliście, ze 3 samochody mają jasne wnętrze. Tak, gdyż własnie takiego auta szukam. Alfa trafiła do rankingu mimo, że ma ciemną tapicerkę, ale jest to Alfa. Albo trafisz dobrze, albo nie. Jak z każdym w sumie samochodem.

Czy możecie powiedzieć coś więcej o tych konkretnie modelach. Wasze oko nawet na zdjęciu zauważy więcej niż ja.

Czy te ceny są realne? Samochody nie za bardzo odpicowane do sprzedaży?. Pomożecie mi? Odcinek Holandia - Polska do pokonania.

Rozsądek - Passat
    Marzenia - Rover
    Serce - Alfa

Dziękuję.
    Chris21
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

05 Sty 2013, 11:33

Oglądam co raz więcej ogłoszeń i zastanawiam się co rządzi rynkiem motoryzacyjnym.
    Piękne Alfy, Rovery stoją od 7 czy 8 tysięcy, a inne "buble", które już dawno powinny być zutylizowane nie oddalają się od nich z ceną.

Dzisiaj znalazłem Alfę z czerwoną skórą 2.5 benzyna super wygląda za 5 tysięcy do opłat. Przecież to prawie za darmo jeśli chodzi o taki samochód.
    Chris21
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

05 Sty 2013, 11:36

Bo takie auta sprzedaje się gdy robią się skarbonkami - nakłady finansowe ze względu na wiek i zużycie przekraczają rzeczywistą wartość. Innym słowem utrzymanie staje się droższe niż wartość auta.
    Longhorn
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 518
    Miejscowość: pdk
    Auto: Toyota Corolla E12 FL
    Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
    Rok produkcji: 2006

05 Sty 2013, 11:45

No tak, ale Alfa czy Rover to rocznik 1999 2000, a starsze samochody typu Passat B5 96 97 rocznik są droższe bądź w tej samej cenie.
    BMW 94 95 rocznik też się zbliżają. Peugeot 406. Corsa czasem jest w takiej cenie.
    Nie o wiek tu chodzi. Dużo jest sprowadzonych to może z kilku samochodów je składają.
    Ale przyciągają uwagę. Nie chcę się wkopać w jakiś shit.
    Chcę kupić samochód i wrócić nim do NL to nie bardzo mi w głowie jakieś naprawy.
    Chris21
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

05 Sty 2013, 13:46

Bo alfa się psuje i naprawy są drogie, dlatego cena jest niska żeby się tego pozbyć. A Passaty, BMW itp itd są drogie ze względu na markę i polską mentalność i pragnienie posiadania VW.
    galakty
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy od: 23 08 2012
    Auto: Megane I PHII
    Silnik: 1.6 16V 110
    Rok produkcji: 1999

05 Sty 2013, 15:17

Może i się psuje ale naprawy drogie nie są, w popularnych modelach przecież większość podzespołów pochodzi z Fiata, nawet to felerne zawieszenie które ma trwałość równie słabą jak to w Passacie B5 czy A4 B5 jest tańsze niż do Niemców(mowa o 156) a np. Alfa 147 to już całkiem normalny konstrukcyjnie samochód taki jak każdy inny kompakt tylko ładniejszy.
    BMW jest drogie bo było znacznie droższe jako nowe a i utrzymanie takich aut jest droższe ze względu na ceny części, mam Mercedesa już od wielu lat i może nie jest drogi w eksploatacji ale jak słyszę ile znajomi płacą za poszczególne części a ile to widać różnicę.
    Jasiek90
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
    Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

• Batman - Monster Truck, 7