Zakup samochodu - kilka wątpliwości laika.

Zakup samochodu - kilka wątpliwości laika.

12 Lis 2017, 23:26

Witam serdecznie.
Przymierzam się do zakupu samochodu, ale jest to dla mnie czarna magia. Chciałbym zasięgnąć fachowej porady, za wszelkie wypowiedzi z góry dziękuję.

Poszukuję auta które będzie mało palić, będzie tanie w naprawach. Chciałbym przeznaczyć od 15-18 tys zł.

Główne moje typy to Opel Corsa D oraz Seat Ibiza IV. Możecie polecić coś jeszcze?

Największym problemem który mam to wybór między benzyną, a dieslem.
Auto w dużej mierze będzie użytkowane na krótkim dystansie, ale w weekendy dłuższe wyjazdy.
Znajomi demonizuja diesla i odradzaja, że wtryski, turbina itd, a benzyna to spokojna głowa. Jakie są Wasze opinie?

Bardzo proszę o ocenę aut które wybrałem, lub podesłanie czegoś innego oraz rozwiązanie problemu między jednostkami napędowymi.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
bubaska2
Obserwowany

Auto: nowe

Re: Zakup samochodu - kilka wątpliwości laika.

12 Lis 2017, 23:46

bubaska2 napisał(a):Znajomi demonizuja diesla i odradzaja, że wtryski, turbina itd, a benzyna to spokojna głowa. Jakie są Wasze opinie?

Można powiedzieć, że mają rację.
Kupujesz używane auto, nigdy nie można być pewnym jego całej historii/przebiegu/sposobu użytkowania a w przypadku diesla jest po prostu większa ilość podzespołów, które potencjalnie mogą wymagać drogiego remontu/wymiany.

Corsa spoko ale jeśli chodzi o ibize to podejrzewam, że w tej kasie będa same perełki z niemiec od handlarzy (btw to silniki, które można "polecić" mają max 85km więc na trasę to bardzo średnia opcja)

Popatrz na corollę e12, focusa 2, astrę h/vectrę c
Ciekawą opcją może być grande punto 1.4 tjet
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST
Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

14 Lis 2017, 11:22

Invi napisał(a):btw to silniki, które można "polecić" mają max 85km
kolega zapomniało 1.6 102 KM :ok:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

14 Lis 2017, 18:14

Byłem przekonany, że w 2008r postęp technologiczny dotarł już do vw i go nie wkładali :mrgreen:
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST
Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Yaris - historia najpopularniejszego modelu marki w Europie Toyota Yaris - historia najpopularniejszego modelu marki w Europie
    Historia Toyoty Yaris, najpopularniejszego modelu marki w Europie, jest bogatsza niż można by sądzić, patrząc tylko na jego trzy generacje. Przez 19 lat swojej obecności na rynku Yaris niemal co roku zaskakiwał swoim nowym ...
    Uwaga na duże samochody ciężarowe (TIR’y) Uwaga na duże samochody ciężarowe (TIR’y)
    Duże samochody ciężarowe, potocznie zwane TIR-ami, można bardzo często spotkać na polskich drogach, nawet tych przebiegających przez miasto. W pobliżu tego rodzaju pojazdów, ze względu na ich rozmiary i masę oraz ograniczone ...

•  
    • Renault Koleos, jasne wnętrze
      Chevrolet Camaro, żółty, przód, 2015
      Morgan 4/4 VII Serii
      Autosacrum 2006