Zakup samochodu - kilka wątpliwości laika.

Zakup samochodu - kilka wątpliwości laika.

12 Lis 2017, 22:26

Witam serdecznie.
Przymierzam się do zakupu samochodu, ale jest to dla mnie czarna magia. Chciałbym zasięgnąć fachowej porady, za wszelkie wypowiedzi z góry dziękuję.

Poszukuję auta które będzie mało palić, będzie tanie w naprawach. Chciałbym przeznaczyć od 15-18 tys zł.

Główne moje typy to Opel Corsa D oraz Seat Ibiza IV. Możecie polecić coś jeszcze?

Największym problemem który mam to wybór między benzyną, a dieslem.
Auto w dużej mierze będzie użytkowane na krótkim dystansie, ale w weekendy dłuższe wyjazdy.
Znajomi demonizuja diesla i odradzaja, że wtryski, turbina itd, a benzyna to spokojna głowa. Jakie są Wasze opinie?

Bardzo proszę o ocenę aut które wybrałem, lub podesłanie czegoś innego oraz rozwiązanie problemu między jednostkami napędowymi.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
bubaska2
Obserwowany

Auto: nowe

Re: Zakup samochodu - kilka wątpliwości laika.

12 Lis 2017, 22:46

bubaska2 napisał(a):Znajomi demonizuja diesla i odradzaja, że wtryski, turbina itd, a benzyna to spokojna głowa. Jakie są Wasze opinie?

Można powiedzieć, że mają rację.
Kupujesz używane auto, nigdy nie można być pewnym jego całej historii/przebiegu/sposobu użytkowania a w przypadku diesla jest po prostu większa ilość podzespołów, które potencjalnie mogą wymagać drogiego remontu/wymiany.

Corsa spoko ale jeśli chodzi o ibize to podejrzewam, że w tej kasie będa same perełki z niemiec od handlarzy (btw to silniki, które można "polecić" mają max 85km więc na trasę to bardzo średnia opcja)

Popatrz na corollę e12, focusa 2, astrę h/vectrę c
Ciekawą opcją może być grande punto 1.4 tjet
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: S60 2004, Octavia 2013
Silnik: 2.5T, 1.6tdi

14 Lis 2017, 10:22

Invi napisał(a):btw to silniki, które można "polecić" mają max 85km
kolega zapomniało 1.6 102 KM :ok:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

14 Lis 2017, 17:14

Byłem przekonany, że w 2008r postęp technologiczny dotarł już do vw i go nie wkładali :mrgreen:
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: S60 2004, Octavia 2013
Silnik: 2.5T, 1.6tdi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BYD e6 - elektryczny samochód o dużym zasięgu BYD e6 - elektryczny samochód o dużym zasięgu
    Pierwsza w Polsce prezentacja w pełni elektrycznego samochodu BYD e6 odbyła się w dniach 9 – 10 lipca w czasie konferencji "2012 International Symposium on Electric Vehicles – Triple Helix Activity Research; Energy-Technology; ...
    Na obcej drodze w okresie Wakacyjnym Na obcej drodze w okresie Wakacyjnym
    Okres wakacji to czas wielkich wyjazdów. Często przygotowania do nich trwają cały rok, a czasami decyzja o kierunku wyprawy podejmowana jest spontanicznie i w ostatniej chwili. Przed każdą podróżą musimy jednak ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
      Volkswagen Passat, zabudowa bagażnika CarAudio
      Dziewczyny, Wojna Północ-Południe, 7
      Renault Kangoo Z.E. - 10000 sprzedanych egzemplarzy