Zakup samochodu - kilka wątpliwości laika.

Zakup samochodu - kilka wątpliwości laika.

12 Lis 2017, 23:26

Witam serdecznie.
Przymierzam się do zakupu samochodu, ale jest to dla mnie czarna magia. Chciałbym zasięgnąć fachowej porady, za wszelkie wypowiedzi z góry dziękuję.

Poszukuję auta które będzie mało palić, będzie tanie w naprawach. Chciałbym przeznaczyć od 15-18 tys zł.

Główne moje typy to Opel Corsa D oraz Seat Ibiza IV. Możecie polecić coś jeszcze?

Największym problemem który mam to wybór między benzyną, a dieslem.
Auto w dużej mierze będzie użytkowane na krótkim dystansie, ale w weekendy dłuższe wyjazdy.
Znajomi demonizuja diesla i odradzaja, że wtryski, turbina itd, a benzyna to spokojna głowa. Jakie są Wasze opinie?

Bardzo proszę o ocenę aut które wybrałem, lub podesłanie czegoś innego oraz rozwiązanie problemu między jednostkami napędowymi.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
bubaska2
Obserwowany

Auto: nowe

Re: Zakup samochodu - kilka wątpliwości laika.

12 Lis 2017, 23:46

bubaska2 napisał(a):Znajomi demonizuja diesla i odradzaja, że wtryski, turbina itd, a benzyna to spokojna głowa. Jakie są Wasze opinie?

Można powiedzieć, że mają rację.
Kupujesz używane auto, nigdy nie można być pewnym jego całej historii/przebiegu/sposobu użytkowania a w przypadku diesla jest po prostu większa ilość podzespołów, które potencjalnie mogą wymagać drogiego remontu/wymiany.

Corsa spoko ale jeśli chodzi o ibize to podejrzewam, że w tej kasie będa same perełki z niemiec od handlarzy (btw to silniki, które można "polecić" mają max 85km więc na trasę to bardzo średnia opcja)

Popatrz na corollę e12, focusa 2, astrę h/vectrę c
Ciekawą opcją może być grande punto 1.4 tjet
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST
Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

14 Lis 2017, 11:22

Invi napisał(a):btw to silniki, które można "polecić" mają max 85km
kolega zapomniało 1.6 102 KM :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

14 Lis 2017, 18:14

Byłem przekonany, że w 2008r postęp technologiczny dotarł już do vw i go nie wkładali :mrgreen:
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST
Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zapinaj pasy w samochodzie przed każdą jazdą! Zapinaj pasy w samochodzie przed każdą jazdą!
    Dlaczego wciąż niektórzy kierowcy i pasażerowie nie zapinają pasów bezpieczeństwa? Jedni sądzą, że to niewygodne, a inni uznają, że nie ma potrzeby tego robić przed krótką podróżą. To błąd, który ...
    Sprawność kierowcy - co o niej decyduje? Sprawność kierowcy - co o niej decyduje?
    Statystyki wypadków bezlitośnie pokazują konsekwencje ludzkich błędów. Budowane z myślą o ochronie kierowców pojazdy, a nawet specjalnie projektowane drogi, które mają wybaczać uczestnikom ruchu ...

•