Zakup samochodu od Niemca w Polsce - co dalej ?

Zakup samochodu od Niemca w Polsce - co dalej ?

17 Cze 2018, 07:47

Odwiedzi mnie kolega, Niemiec, od którego chcę kupić jego auto. Jak rozwiązać kwestię z rejestracją pojazdu w Polsce i wyrejestrowaniem w Niemczech. Auto przyjedzie na blachach na których kolega cały czas jeździł w Niemczech i takim samym ubezpieczeniu. Czy mam oddać mu tablice i jakieś dokumenty aby mógł wyrejestrować auto w Niemczech i napisać oświadczenie o braku blach w Wydziale Komunikacji , czy może muszę oddać je w polskim WK i poprosić o jakieś zaświadczenie o fakcie zwrotu i przekazać go koledze do przedłożenia w niemieckim urzędzie ?
pisiorek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 02 1992
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford
Silnik: 150
Paliwo: Benzyna

Re: Zakup samochodu od Niemca w Polsce - co dalej ?

18 Cze 2018, 13:45

pisiorek napisał(a):Czy mam oddać mu tablice i jakieś dokumenty aby mógł wyrejestrować auto w Niemczech i napisać oświadczenie o braku blach w Wydziale Komunikacji , czy może muszę oddać je w polskim WK i poprosić o jakieś zaświadczenie o fakcie zwrotu i przekazać go koledze do przedłożenia w niemieckim urzędzie ?
Tablice możesz oddać w swoim wydziale komunikacji tam gdzie będziesz rejestrował auto powinieneś dostać wtedy potwierdzenie że je zdałeś. Tłumaczysz ten dokument na niemiecki i dajesz go sprzedającemu plus do tego umowa kupna-sprzedaży i to powinno mu wystarczy na wyrejestrowanie auta w Niemczech. Ty oczywiście musisz przejść całą procedurę po czyli zapłacić akcyzę zrobić tłumaczenia dokumentów itd.

Nie będziesz miał tylko wymeldowania samochodu w niemczech bo on cały czas jest pełnoprawnym do użytkowania ubezpieczony i zarejestrowanym autem w Niemczech. Podobnie u nas kupując w jednym miejscu dopiero przy rejestracji jest wyrejestrowywany z innego miejsca.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

Re: Zakup samochodu od Niemca w Polsce - co dalej ?

18 Cze 2018, 13:51

Piękne dzięki. O taki info mi chodziło. Pozdrawiam
pisiorek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 02 1992
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford
Silnik: 150
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak uniknąć poślizgu? - dynamiczna sytuacja na drodze Jak uniknąć poślizgu? - dynamiczna sytuacja na drodze
    Koniec jesieni i początek zimy to czas, gdy wielu kierowców musi przyzwyczaić się do warunków atmosferycznych, które zwiększają ryzyko poślizgu. Jak nie dopuścić do wpadnięcia w poślizg oraz jak wyjść ...
    Mercedes Klasy S Coupé Mercedes Klasy S Coupé
    Sugestywny design nadwozia nowej Klasy S wyznacza wzorce swoją imponującą kompozycją – wizualne napięcie w liniach nadwozia i dynamiczne kontury. Już na pierwszy rzut oka nowa Klasa S przejawia ambicję do bycia liderem. ...

•