Zakup samochodu od Niemca w Polsce - co dalej ?

Zakup samochodu od Niemca w Polsce - co dalej ?

17 Cze 2018, 08:47

Odwiedzi mnie kolega, Niemiec, od którego chcę kupić jego auto. Jak rozwiązać kwestię z rejestracją pojazdu w Polsce i wyrejestrowaniem w Niemczech. Auto przyjedzie na blachach na których kolega cały czas jeździł w Niemczech i takim samym ubezpieczeniu. Czy mam oddać mu tablice i jakieś dokumenty aby mógł wyrejestrować auto w Niemczech i napisać oświadczenie o braku blach w Wydziale Komunikacji , czy może muszę oddać je w polskim WK i poprosić o jakieś zaświadczenie o fakcie zwrotu i przekazać go koledze do przedłożenia w niemieckim urzędzie ?
pisiorek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 02 1992
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford
Silnik: 150
Paliwo: Benzyna

Re: Zakup samochodu od Niemca w Polsce - co dalej ?

18 Cze 2018, 14:45

pisiorek napisał(a):Czy mam oddać mu tablice i jakieś dokumenty aby mógł wyrejestrować auto w Niemczech i napisać oświadczenie o braku blach w Wydziale Komunikacji , czy może muszę oddać je w polskim WK i poprosić o jakieś zaświadczenie o fakcie zwrotu i przekazać go koledze do przedłożenia w niemieckim urzędzie ?
Tablice możesz oddać w swoim wydziale komunikacji tam gdzie będziesz rejestrował auto powinieneś dostać wtedy potwierdzenie że je zdałeś. Tłumaczysz ten dokument na niemiecki i dajesz go sprzedającemu plus do tego umowa kupna-sprzedaży i to powinno mu wystarczy na wyrejestrowanie auta w Niemczech. Ty oczywiście musisz przejść całą procedurę po czyli zapłacić akcyzę zrobić tłumaczenia dokumentów itd.

Nie będziesz miał tylko wymeldowania samochodu w niemczech bo on cały czas jest pełnoprawnym do użytkowania ubezpieczony i zarejestrowanym autem w Niemczech. Podobnie u nas kupując w jednym miejscu dopiero przy rejestracji jest wyrejestrowywany z innego miejsca.
Cichy77
Aktywny

Zdjęcia: 7
Auto: Nie mam

Re: Zakup samochodu od Niemca w Polsce - co dalej ?

18 Cze 2018, 14:51

Piękne dzięki. O taki info mi chodziło. Pozdrawiam
pisiorek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 02 1992
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford
Silnik: 150
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody Toyoty otrzymają karty SIM Samochody Toyoty otrzymają karty SIM
    Japoński operator telekomunikacyjny KDDI będzie dostarczał karty SIM do połączonych w sieci samochodów Toyoty. Nowe karty umożliwią globalną komunikację i wymianę danych między autami. Do 2020 roku Toyota zamierza ...
    Seat Leon - kompaktowy hatchback do miasta Seat Leon - kompaktowy hatchback do miasta
    Najniższym spalaniem może poszczycić się Seat Leon z 1,6-litrowym silnikiem Diesla o mocy 115 KM i pięciobiegową, manualną skrzynią biegów. W mieście wynosi ono 4,6–4,7 l/100 km, w trasie 3,8–4,0 l/100 ...

•  
    • Toyota C-HR, tył
      Fiat Coupe
      SEAT Alhambra - Auto Rodzinne - Kobiece Auto Roku 2011 - statuetka
      Gaurav Gill i Glenn Macneall, SKODA Fabia Super 2000, Rajdowe Mistrzostwa Azji i Pacyfiku