Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

12 Lip 2017, 12:04

chyba raczej to VIN a sprzedawca twierdzi ze podał mi numer tablic.......
beatalaura1
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 09 09 1999
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: citroen picasso c4
Silnik: 1600
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

12 Lip 2017, 17:04

@piojezior - tej informacji nie ma podanej, trzeba to odczytać "pomiędzy wierszami".

@mot0991 - z dekodera VINu wychodzi:
Data produkcji: 29.06.2009

Data 1-j rejestracji w Danii to 14-06-2010, ale pewnie będzie zarejestrowany jako rok produkcji 2010 (polski bałagan).

Przebieg jak z linku:
http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... C891104176

Było badanie techniczne przedeksportowe, jak i brak adnotacji o szkodach w systemie, także pewnie był cały.

W Danii 2 właścicieli, pierwszy do października 2010, drugi od tej daty do marca 2017.

@beatalaura1 - w Polsce każdy handlarz twierdzi, że sprzedaje auto w perfekcyjnym stanie :D
Przebieg tej Mazdy:
http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... 8260118902
Było badanie techniczne przedeksportowe + brak adnotacji o szkodzie w systemie, także był cały.
W Danii 1 właściciel, auto wymeldowano w październiku 2016 roku i od tamtego czasu pewnie nie jeździ, dlatego warto by było sprawdzić auto na podnośniku - zobaczyć jak wygląda podwozie, zwrócić uwagę na karoserię (rdzę) - dokładnie obejrzeć.
tomekdk
 

12 Lip 2017, 18:00

Przesyłam link do aukcji tej Insigni, zastanawia mnie fakt dlaczego już jest na sprzedaż w Polsce, rzekomo to nie handlarz tylko swoje prywatne auto sprzedaje. Czyżby okazało się że coś nie tak i dlatego sprzedaje czy po prostu kupił żeby sprzedać i parę groszy zarobić?
Co o tym sądzisz?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
mot0991
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 02 11 1984
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Nie mam

12 Lip 2017, 18:36

@mot0991 - te pytania musisz kierować w stronę sprzedającego ;)
tomekdk
 

12 Lip 2017, 20:18

dziekuje tomekdk :) ,obejrze wszystko dokładnie .jeszcze jedną mazdę mam na oku ,mazda 5 1,8 benzyna rok 2005 vin;JMZCR198260106245,z góry dziękuję :) próbowałam sprwdzic w tym linku ,zeby nie zawracac głowy Tobie,ale mi nic sie nie pokazuje.może coś żle robię....
beatalaura1
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 09 09 1999
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: citroen picasso c4
Silnik: 1600
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

12 Lip 2017, 20:38

Nie ma sprawy.
A druga Mazda pochodzi z Niemiec, nie z rynku duńskiego.
tomekdk
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Poczekaj z odpięciem pasa bezpieczeństwa
    W zeszłym roku 8% wszystkich wypadków drogowych zakończyło się wywróceniem się pojazdu. Zostało w nich rannych aż 2037 osób, a 146 poniosło śmierć(1). Co zrobić po wywróceniu się auta? Jeśli jesteśmy ...
    Jak działa ogrzewanie w pojazdach elektrycznych?
    Do ogrzewania kabiny w pojazdach z silnikami spalinowymi służy nagrzewnica włączona w obieg cieczy chłodzącej silnik. W pojazdach elektrycznych tego źródła darmowego ciepła już nie ma, ale przecież wystarczy zastosować ...

12 Lip 2017, 20:47

A czy ktoś się orientuję czy w taki sam sposób można sprawdzić samochody z Belgii, Niemiec lub Szwajcarii??Czy tylko w Dani robią takie raporty?
mot0991
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 02 11 1984
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Nie mam

12 Lip 2017, 21:09

Możesz zerknąć na forum bez-wypadkowe.net, użytkownicy tego forum mają dostęp do baz danych ASO i firm ubezpieczeniowych, ale taki raj, jeśli chodzi o sprawdzenie auta online, to tylko w przypadku aut z Danii.

P.S. auta ze Szwajcarii sobie odpuść, w przypadku tego rynku dochodzi VAT i cło (bo Szwajcaria nie należy do UE, cło jeśli auto jest wyprodukowane poza UE bo jest jakaś umowa), także coś zadbanego i pewnego z tego rynku jest praktycznie nierealne do dostania "w polskiej cenie rynkowej".
tomekdk
 

12 Lip 2017, 21:15

Wielkie dzięki
mot0991
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 02 11 1984
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Nie mam

12 Lip 2017, 21:28

Witam prosił bym o sprawdzenie samochodu o numerze VIN wvgzzz1tz6w171225.
Stan liczba właścicieli itp. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Goliat197
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nissan almera

12 Lip 2017, 21:41

@Goliat197 - przebieg:
http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... TZ6W171225
Przegląd z marca 2017 to badanie techniczne przedeksportowe, także auto było całe. Do tego brak adnotacji o szkodach w systemie.
Właścicieli było 2, pierwszy do 2012 roku, drugi od 2012 do stycznia 2017, kiedy to auto wymeldowano.

Co może być problemem? - auto w Danii było zarejestrowane na firmy i miało status auta typu VAN, czyli w środku wyglądało tak:
http://billeder.bilinfo.dk/billeder1000 ... 4172_5.jpg
czyli brak tylnej kanapy, pasów, z tyłu paka a za przednimi fotelami odgrodzenie.
tomekdk
 

12 Lip 2017, 22:18

Nie widziałem go jeszcze ale gościu który go ściąga mówił ze jest 7 osobowy. Czyli możliwe jest ze go p rzerobili? Jeszcze ciekawi mnie to badanie z czerwca 2012, co było nie tak ze zdarzakiem i z lipca 2014 o tych poduszkach. Od stycznia stoi i czeka na sprzedaż?
Goliat197
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nissan almera

12 Lip 2017, 22:32

tomekdk dzieki :)
beatalaura1
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 09 09 1999
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: citroen picasso c4
Silnik: 1600
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

13 Lip 2017, 09:19

@tomekdk + inni użytkownicy forum poszukujący auta z Danii

Wczoraj oglądałem auto o które pytałem Tomka nr VIN VF36DRFJC21626050
[link do oferty na Allegro wygasł]

Mimo całkiem niezłej historii w duńskich rejestrach auto miało przygody;

- pęknięta prawie przez całą wysokość przednia szyba około 15-20 cm od słupka po stronie pasażera (zewnętrzna warstwa szyby) - Czy z takim defektem auta w Danii przechodzą przegląd przedeksportowy?

- na fotkach jest rejestracja od Harleya - sprzedający twierdził, że przyjechał ponad 1100 km na tej tablicy, bo na oryginalnej bał sie ponieważ auto kupil w piątek, a formalności w dunskim urzędzie mogl załatwiać dopiero w poniedziałek :? - pogubilem sie w tym jego tłumaczeniu już na samym początku :D

- w ogłoszeniu jest I właściciel - w rzeczywistości dwóch, ale pod tym samym adresem - to można wybaczyć

- wnętrze zadbane, chociaż wyświetlacz komputera "ledwie zipie" oraz perfidnie zamontowany system glośnomówiący do Nokii

- w ogłoszeniu napisane bezwypadkowe - na moje pytanie, czy auto jest bezwypadkowe usłyszałem zapewnienia, że owszem. Gdy powiedziałem, że auto dostało "strzała" w lewa przednią stronę to sprzedający zaczął tłumaczyc, że tak przyjechał na kołach, ze on nic nie robił itp (chociaż przed chwilą chwalił sie, że jest znawcą i niepewnych aut nie sciąga)
Poprosił, żebym powiedział co wskazuje na uszkodzenie auta, bo on ciągle się uczy i chciałby na przyszłość wiedzieć na co zwrócić uwagę (patrz wyżej "znawca"). Trochę żałuję, że wskazałem miejsca, które mnie "bolały"
(z pewnością spróbuje je bardziej zakamuflować):
- podniesiony o jakieś 0,5-1 cm krawedz lewego błotnika w stosunku do prawego.
- oczywiście pęknięta szyba
- wgiecona chłodnica od wewnętrznej strony na wysokości przewodów od klimy (przewody od klimy nowe)
- opaska zaciskowa pod lampą - potrzymująca zderzak lub lampe (trudno mi bylo ustalc
- róznice w śrubach przy błotnikach (także lakierowane)
- brak przykrycia wlewu plynu do spryskiwacza - wg. mnie scięty przez przemieszczoną chlodnicę - sprzedający twierdził, że sam go urwał przez przypadek (oczywiście nie miał tego elementu)

Oprócz tego
- "nowa" świszcząca pompa elektryczno-hydrauliczna od wspomagania - ale to normalne w tych autach usłyszałem :)
- "nowe" amortyzatory z odklejającymi sie naklejkami :)

Po analizie ogloszenia, rejstrów dunskich i dośc wysokiej cenie auta 17,900,00 w tym roczniku spodziewałem sie naprawdę perełki.
Niestety ....
Z uwagi na ryzyko związane z przygodami auta zaproponowałem 14000, bez rezultatu.

Szukam dalej :)

Pozdrawiam wszystkich!
piojezior
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 12 05 1998
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: nie mam

13 Lip 2017, 19:48

@Goliat197 - w Danii nie był przerobiony - bo by miał inny status w systemie, kanapę i pasy pewnie w Polsce dokładali.
Zderzak ... miał ostre kanty.
Poduszka to nie była, tylko OBD ... czyli check engine się świecił.

@piojezior - no niestety, każde auto trzeba sprawdzić, te eksportowane mają przeważnie dobre ceny, to też się znikąd nie bierze.
jeśli chodzi o szyby to Dania ma naprawdę fajne - logiczne rozwiązanie, szyba jest podzielona na strefy i w każdej z nich akceptowalna jest określona wielkość odprysku jak i pęknięcia:
http://rudefix.dk/blog/wp-content/uploa ... orrude.jpg
także z pękniętą można jeździć, jeśli mieści się w wymiarach.
tomekdk