Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

18 Gru 2018, 10:04

Lewo prawo tzn. że z lewej i prawej strony, for = przód.
Spróbuj wrzucić tekst w Google, może będzie na obrazkach, ja teraz na przerwie w pracy.
tomekdk
 

18 Gru 2018, 10:48

panel boczny, strefa B, skorodowane, prawo, lewo, dla

lub

Panel boczny, strefa B, pochylenie, prawo, lewo

Czyli zardzewiałe progi? Czy to za daleko idące spostrzeżenia?
Ah ci handlarze
najek
Nowicjusz
 
Posty: 6
Zdjęcia: 1

18 Gru 2018, 12:41

Wiesz, to wyszło na przeglądzie i musieli naprawić i ponownie stawić się na zaliczenie.
Z drugiej strony auto ma juz swoje lata.
tomekdk
 

19 Gru 2018, 00:27

To fakt auto ma swoje lata i co z tego ma wynikać? uczciwość sprzedającego nie ma nic do wieku auta. Samochód obejrzany. Przebieg owszem realny aczkolwiek chyba bardzo słabe materiały wnętrza były stosowane w tym samochodzie. Progi naprawiane już wychodzą purchle. wydech wymieniony końcowy może ktoś się nie schyli nie zauważy środkowego przerdzewiałego w 2 miejscach. Skrzynia biegów jedynka jak w ikarusie wierze że weszła, chyba. wszystkie śruby mocujące tapicerkę do podłogi plus śruby tunelu środkowego zardzewiałe. To samo jeżeli chodzi o mocowanie dolne pasów bezpieczeństwa z tylu jest na nich rdza. To normalne? Silnik wydaje się być ok. Jeszcze parę uwag. Albo auto długo stało albo coś je zalało jak na moje oko. Na pytanie o historie auta i co było naprawiane Pan zabrał kluczyki i powiedział że on nie jest od sprawdzania co się z autem 4 lata temu działo i odjechał. Pytania? Brak. Handlarzyna zwykły. Swoją drogą oglądałem taki samochód u kolegi od początku w rodzinie salon PL wygląda całkiem inaczej. Standardowe zużycia materiałów podobne. Reszta całkowicie inaczej. Mam punto 2002 r i faktycznie progi się sypią ale włosi w punto o to nie dbali reszta wzorowo.
Tak czy inaczej obejrzany nie dziękuję i za samochód i za sprzedającego.
najek
Nowicjusz
 
Posty: 6
Zdjęcia: 1

19 Gru 2018, 15:04

najek napisał(a):To fakt auto ma swoje lata i co z tego ma wynikać? uczciwość sprzedającego nie ma nic do wieku auta

Ale to nie rozumiem, sprzedawca chciał/próbował cię w jakiś sposób oszukać? czy po prostu z góry zakładasz że wszyscy sprzedawcy samochodów to oszuści
Ja tam widzę że wystawia FV to i tak jest już bardzo uczciwy w tym kraju,
a ilu masz takich którzy na lewuche podstawiają umowę in blanco - ten to dopiero uczciwy jest.

najek napisał(a): Progi naprawiane już wychodzą purchle.

No skoro były naprawiane wcześniej i były jakieś uwagi to można było się tego spodziewać. Tłumik można wymienić za 2 setki i ma się nowy
Generalnie to co opisujesz to pierdoły oprócz tej skrzyni? ale to też może być jakaś pierdołka np. wodzik? do sprawdzenia
śrubki skorodowane można wymienić a nie płakać, zresztą auto za 2 - 3 wypłaty to co tu też się spodziewać i oczekiwać. W dużo droższych Avensisach lubią być też takie rzeczy jak opisujesz . Sprzedającemu wcale się nie dziwię że tak zrobił.
najek napisał(a):Mam punto 2002 r i faktycznie progi się sypią ale włosi w punto o to nie dbali reszta wzorowo.

To pozostaje naprawić progi w punto i jeździć następne 20 lat i nic nie kupować bo za tą cenę i tak nic lepszego nie kupisz.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

19 Gru 2018, 18:19

No niestety w tej cenie ciężko o jakiś super egzemplarz, a też polecałbym Tobie nie kupować auta świeżo sprowadzonego w takim budżecie, bo połowa wartości tego auta to koszty sprowadzenia, zarobek sprzedającego.
Dlatego lepiej kupić auto, które już w Polsce trochę jeździ, i było kupione np. za 30000zł a obecna cena rzędu +-10000zł wynika po prostu z obecnej wartości rynkowej.
tomekdk
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie?
    Na wakacyjne wyjazdy właściciele psów często zabierają swoje czworonogi. I chociaż w domu mogą być ich najlepszymi towarzyszami, to w podróży źle przewożony pies może stanowić zagrożenie dla siebie samego, kierowcy ...

19 Gru 2018, 19:31

Ludziom ostatnio się coś złego dzieje, z tego co zauważyłem, nie wiem może to gorączka przedświąteczna, może to wina internetu!, :lol: bo niedługo trupy po 3-4 tysiące będą wymagania stanu salonowego, bez skazy, bez rysy.
Mam starą Astrę G z LPG z 2000R, niewiem może 3-4 tys by ktoś dał (chociaż wpompowałem w auto przez ostatnie 7 lat 12 000zł mam rachunki na wszystko) ale aż strach to wystawiać bo jakieś ryski pewnie by się znalazły, jakaś rdzaweczka na rancie nadkola też już jest :lol: aczkolwiek na całości lakier ORI, i mechanika Perfect!, fotel kierowcy troche przetarty i ma prawie 300 tys. bo tłucze kilometry jak szalona, więc zapewne jak ją kiedyś wystawię to będą jęki, mlaski i wrzaski, i ogólnie to trzeba powoli zainwestować w szczeniaka owczarka niemieckiego i go wytresować :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

29 Gru 2018, 10:52

Witam, na początku chciałbym przywitać grono forumowiczów.

Planuję kupić autko z Dani o nr VIN u5yhb816aal142357
Posprawdzałem sobie na tych stronkach w Dani
Interesują mnie dodatkowe rzeczy odnośnie tego auta, czy nie było bite przed samym exportem do Polski, co było robiine itd, w dostępnych bazach nie widać czy było badanie przedexportowe, dlaego jest to niewiadoma
andrewb25 lub inni użytkowicy - proszę o pomoc
pozdrawiam
flex78
Nowicjusz
 
Posty: 3

29 Gru 2018, 19:42

Ostatni zanotowany przebieg to 191 000km 03-06-2016 , auto miało 2 właścicieli, wymeldowane 09-10-2017, badania eksportowego nie było, więc też przed eksportem pewnie przebieg był większy ,zarejestrowanych szkód nie ma ale wiesz różnie to może być. Trzeba sobie samochód bardzo dobrze sprawdzić pod tym kątem.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

29 Gru 2018, 22:31

Dziękuję kolego za informację. Jeżeli chodzi o serwisowanie auta to chyba nikt na forum nie ma takiej mocy aby to sprawdzić. Mimo to dzięki bardzo i pozdrawiam
flex78
Nowicjusz
 
Posty: 3

11 Sty 2019, 17:11

Witam poprosze o sprawdzenie vinu auta z dani WF0GXXGAJGAA41515 a to link do ogloszenia [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]? chcialbym sie dowiedziec czy to auto bezwypadkowe i czy przebieg jest prawdziwy. dziekuje za szybka odpowiedz pozdrawiam
griz
Nowicjusz
 
Posty: 5

11 Sty 2019, 17:23

@griz - w Danii było 2 właścicieli, pierwszy miał auto do sierpnia 2011, drugi od tej daty do listopada 2018.
Auto przy pierwszym właścicielu miało status "Do wynajęcia", także pewnie jeździło w wypożyczalni.
Eksportowane w całości, bo było badanie techniczne eksportowe:
http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... AJGAA41515
tomekdk
 

11 Sty 2019, 18:54

dziekuje za szybka odpowiedz. wiec rozumiem ze auto jest godne polecenia ?? dziekuje
griz
Nowicjusz
 
Posty: 5

11 Sty 2019, 19:05

Tak sobie. Z jednej strony jest sprzedający, który pisze o pierwszym właścicielu a tak naprawdę "g....." wie o tym aucie, które było na stanie wypożyczalni (to nie to samo co od 1-go właściciela, który o samochód dba, aut z wypożyczalni raczej nikt serio nie traktuje).
Z drugiej strony - pewność auta z Danii (bezwypadkowość i przebieg) jest warta zainteresowania, szczególnie na polskim rynku, gdzie jest masa powypadkowców i z przekręconym licznikiem.
Także może jakieś szczegółowe oględziny i decyzja na podstawie tego, co się na miejscu zastanie.
tomekdk
 

11 Sty 2019, 19:08

jeszcze raz dziekuje za szybka odpowiedz pozdrawiam
griz
Nowicjusz
 
Posty: 5