Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

Re: Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

13 Sty 2019, 13:05

Witam serdecznie
prosiłbym o weryfikacje tego numeru VIN Jmztb89a800103380
Micbie
Nowicjusz

13 Sty 2019, 13:39

@Micbie - data 1-j rejestracji to 23-12-2009.
Auto w Danii miało 4 właścicieli (pierwszy miał auto 2 miesiące, także możliwe, że salon zarejestrował na siebie), ostatni miał auto od listopada 2014 do sierpnia 2018.
Historia przebiegu:
http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... A800103380
Niestety nie było przeglądu przedeksportowego (obligatoryjnie od września 2018), bo auto wyeksportowano w sierpniu 2018, aczkolwiek w systemie nie ma adnotacji o szkodzie na aucie.
tomekdk
Stały forumowicz

Miejscowość: Dania
Auto: Civic VIII, C4 II, C5 III

13 Sty 2019, 13:43

bardzo dziekuje - u sprzedawcy widnieje informacje że był tylko jeden właściciel...
Micbie
Nowicjusz

13 Sty 2019, 13:54

Napisz mi prosze jeszcze co to jest ten przegląd przedeksportowy - oglądałem juz auto "na żywo", w rozmowie z sprzedawcą też padł ten termin - twierdził że musiał wykonać ten przegląd aby opuścić Danię (powiedział że wracał autem "na kołach") i że auto ma takowy przegląd.
dobra informacja to ta że nie było odnotowanej żadnej szkody na aucie - chociaż sprzdawca wspominał o malowaniu 3-4 elementów - może to też mieć związek z rdzą która bardzo "lubi" wszystkie Mazdy ;)
Micbie
Nowicjusz

13 Sty 2019, 14:07

Od września każde auto eksportowane z Danii musi mieć przegląd przedeksportowy (wcześniej obowiązkowo każde, które miało więcej niż 10 lat ... a te do 10 lat wyrywkowo)
- jest to zwykłe badanie techniczne w związku z eksportem, na którym jest sprawdzany stan techniczny auta i odnotowywany jest przebieg.
W przypadku tej CX-9 badanie techniczne było w związku z normalnym cyklem 2-letnim badań tachnicznych w Danii w grudniu 2017:
http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... A800103380
i nie było badania przedeksportowego związanego z eksportem danego auta.
Tutaj masz przykład przedeksportowego:
http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... AJGAA41515
jest ono zawsze "podwójne", jedno określa stan ogólny auta - MID, a drugie to wynik badania technicznego.

Niestety każdy element malowany podnosi ryzyko zakupu auta, bo Ty jako osoba kupująca nie masz pojęcia co naprawdę działo się z autem.
A przy drogich autach trudniej też o wystąpienie statusu szkody w systemie, bo jest on liczony procentowo, a nie kwotowo, czyli np. przy aucie za 50000 koron szkoda całkowita wystąpi już od uszkodzeń na kwotę 32500 koron, przy aucie wartości 200000 koron, szkoda całkowita wystąpi dopiero przy kwocie wartości 130000 koron, także jak uszkodzenia będą na 100000 koron, to szkoda całkowita nie będzie odnotowana, mimo tego, że uszkodzenia będą spore.
Aczkolwiek istnieje też szansa, że to auto było całe, niestety to, co widać w systemie nie pozwala na takie jednoznaczne stwierdzenie + malowane elementy.
Inaczej w przypadku auta, które ma np. całą powłokę w oryginale, przegląd przedeksportowy, a do tego w systemie brak adnotacji o szkodach ... tutaj pewność jest praktycznie 100%.
tomekdk
Stały forumowicz

13 Sty 2019, 14:16

Jeszcze raz dziękuje za informacje - szukam takiego auta - a to że było najbliżej poszło na pierwszy ogień - oczywiście jeżeli zdecyduje sie na jego zakup bede chciał sprawdzić w ASO Mazdy które zerknie czy malowane elementy to tylko powierzchowne uszkodzenia czy może było jakieś większe zdarzenie...nie ma tych aut za wiele więc pole manewru też nie duże
Micbie
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Corolla 1966 rok Toyota Corolla 1966 rok
    Toyota Corolla jest modelem przełomowym dla marki. Nie tylko dlatego, że do dziś sprzedano ich ponad 45 milionów na przestrzeni 12 generacji, ale też dlatego, że to ten model spowodował, że Toyota stała się masowym ...
    Limuzyny - przegląd polskiego rynku Limuzyny - przegląd polskiego rynku
    Nawiązując do wydarzenia które dzisiaj się rozpoczyna to limuzyna Donalda Trumpa jest już w Warszawie i budzi na pewno nie małe emocje nie tylko miłośników motoryzacji. Ten opancerzony samochód wyposażony ...

• Re: Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

15 Sty 2019, 09:09

Witam
    Bardzo proszę o sprawdzenie numeru VIN VSSZZZ5FZGR167354 Seat Leon 1.4 150KM. Auto sprowadzone z Danii. Kupuje od osoby prywatnej w Polsce i jest na numerach rejestracyjnych z Danii. Sprzedawca mówił że samochód jest wyrejestrowany w Danii. Proszę również o informacje jakie dokumenty potrzebuje aby bez problemu mógł opłacić i zarejestrować w Polsce.
    Bardzo proszę o szybką odpowiedz ponieważ samochód mam odebrać jutro a dokładnie nie orientuję się jakie będę miał opłaty. Bardzo proszę i zarazem dziękuję.
    Janix
    Nowicjusz

15 Sty 2019, 10:55

Ten SEAT ma status szkody całkowitej, także nie kupuj!

Możesz sobie to sam sprawdzić w poradniku na stronie:
    www.samochodyzdanii.pl
    tomekdk
    Stały forumowicz

15 Sty 2019, 11:02

Bardzo dziękuję za odpowiedz i zarazem proszę podpowiedz dlaczego mam nie kupować. Autem jeździłem i jest idealne... sprawdziłem lakier i są wymienione jedne drzwi które widziałem i maska pozostałe cześci lakier fabryczny. Proszę o radę. Będę miał jakieś komplikacje z rejestracją w Polsce?? Błagam o radę.
    Janix
    Nowicjusz

15 Sty 2019, 11:04

Szkoda całkowita = to auto było totalnie skasowane, był wypadek i szkody wyceniono na minimum 150 000 kr, czyli ok. 80 000zl.
    tomekdk
    Stały forumowicz

15 Sty 2019, 11:10

Teraz się pogubiłem... zgodnie z tym co sprzedawca mówił drzwi były uderzone nogą i je widziałem...zgadza się. Po masce ktoś przebieg dlatego wymienili i pomalowali i jest ok. Widziałem zdjęcia przebitych opon nożem które zostały wymienione na oryginały. Przebieg tez się zgadza ale chyba nie obejdzie się u wizyty u blacharza-mechanika i podnośnika :-( co o tym sądzisz??
    Janix
    Nowicjusz

15 Sty 2019, 11:11

Ja czerpie dane z duńskich baz danych, sprzedający opowiada bajki, także nie kupuj, bo ten SEAT był totalnie rozbity.
    tomekdk
    Stały forumowicz

15 Sty 2019, 11:15

Bardzo Panu dziękuje proszę jeszcze mi podpowiedzieć. Sprawdziłem całe auto miernikiem dobrej klasy i oprócz maski i drzwi lakier jest oryginalny na każdej pozostałej części. Jak to możliwe??
    Janix
    Nowicjusz

15 Sty 2019, 13:47

Przednie błotniki to elementy wymienne, przykrecane na śrubki, także pewnie były wymienione, do tego maska, drzwi i możliwe, że przód dostał. Zderzak jest plastikowy, łatwy w wymianie a miernikiem go nie zbadasz.
    Do tego... sam piszesz, że sprawdziłes auto i są elementy, które nie są oryginalne... na przyszłość polecalbym mniejsza ufność w stosunku do tego co mówi sprzedający, bo w takim razie po co używać miernika... jak i tak jego rezultaty pomijasz?

W duńskiej bazie danych to auto figuruje jako powypadkowe z orzeczona szkodą całkowitą. Do tego było wymeldowane z Danii w listopadzie 2017, także kawał czasu temu.
    tomekdk
    Stały forumowicz

15 Sty 2019, 14:38

Bardzo dziękuję za informację i wyjaśnienia. Pozdrawiam
    Janix
    Nowicjusz