Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

18 Lis 2019, 23:15

szybki - ale jak Ty możesz być strona w tym wątku... skoro zajmujesz się (tak jest?) naprawa i sprzedażą aut powypadkowych?
- Bareja by tego lepiej nie wymyślił.

Dobra, kończę z tym forum, bo czytać się tego nie da, miłego pomagania innym.
tomekdk
 

19 Lis 2019, 00:34

tomekdk napisał(a):szybki - ale jak Ty możesz być strona w tym wątku... skoro zajmujesz się (tak jest?) naprawa i sprzedażą aut powypadkowych?

Tia biorąc pod uwagę że nie sprowadzam aut powypadkowych to strzał w dziesione. Ostatnio nawet omijam wszelkie gradobicia i tym podobne akcje żeby potem ktoś nie robił ze mnie idioty.

tomekdk napisał(a):Bareja by tego lepiej nie wymyślił.

Tumasz racje te Twoje akcje z wycenami poważnych szkód, strzałów w koło, malowań to nawet bareja tego nie wymyśli. :D
tomekdk napisał(a):Dobra, kończę z tym forum, bo czytać się tego nie da, miłego pomagania innym.

Ale nie obrażaj się jak panienka tylko rób to w czym jesteś dobry czyli określ przebieg i stwierdź suche fakty bez historyjek i dorabiania story... bo może masz racje a może jej nie masz.

Ewentualnie zapytaj chociażby Kao o szczegóły takich tematów jak uszkodzenia kół czy one istotnie zagrażają życiu i w jakich przypadkach... bo walisz tymi ogólnikami i tak właściwie 0 konkretów.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Lis 2019, 21:49

Witam. Proszę o sprawdzenie auta Mazda 6 nr VIN JMZGHA9E601461242 przebieg 153.000 km. Z góry dziękuję
Matias74
Obserwowany
 
Posty: 1

21 Lis 2019, 22:36

Dobry wieczór

Proszę o pomoc przy sprawdzeniu auta, Peugeot 308, VIN VF34C9HXC55056202. Kuzynka zajeździła samochód i pilnie szuka nabytku u "zaufanego Pana Jasia". Wg mnie zarówno sprawdzenie w internetach, jak i oględziny wskazują na ordynarne wręcz oszustwo handlarza.

Na początku proszę o wyjaśnienie, jeżeli ktoś wie o co chodzi. Wg tego serwisu https://www.tjekbil.dk/stelnummer/VF34C ... 2/afgifter
we wrześniu 2018 roku auto miało jeszcze inne numery rej. natomiast
https://selvbetjening.trafikstyrelsen.d ... eg=BZ73187
podaje te same numery przez całą historię przeglądów. Skąd wynika powyższe?

Informacje do których udało mi się dotrzeć (proszę o ewentualne poprawki, jestem początkujący w temacie):
-3 właścicieli w Danii / wg handlarza 1
-Odnotowana szkoda całkowita / wg handlarza niebity.
-Brak przeglądu eksportowego.
-Aktualny przebieg 170k~ tu by się w miarę zgadzało.

Wnioski z oględzin:
Karoseria:
- Łączenia elementów karoserii przodu nigdzie nie trzymają linii (np. przednia krawędź maski z jednej strony chowa się na 2-3mm poniżej kolejnego elementu - blachy między zderzakiem a maską, a z drugiej strony wystaje 2-3 mm nad tą blachę - czy mogą być inne przyczyny, niż januszowe remonty zbitego przodu?)
- Amatorsko maskowane wżery typu "spuchnięcia" lakieru dosłownie na prawie każdym elemencie.
- Naklejka na przedniej szybie - logo jakiejś firmy z datą 2017 (czy może to wskazywać na wymianę szyby?)

Silnik (czy poniższe może sugerować, że silnik był zmieniony? co jeszcze można sprawdzić we własnym zakresie?):
- Rdza w rowkach kół pasowych (czy w takim miejscu może zardzewieć od krótkiego przestoju? nawet jeśli, to musiałby być zdjęty pasek, żeby pokryło całe koło),
- Większość elementów łączących silnik z osprzętem (gumowe przewody, obejmy, osłony i śruby je mocujące) wyglądają na nowe, kiedy już sam silnik i osprzęt wręcz przeciwnie. Np. obudowa turbiny pokryta rdzawym nalotem po widoczny działaniu wysokich temperatur, ale blaszana osłona, śruby mocujące, przewody i obejmy wyglądają jak prosto ze sklepu.
- Dół bloku silnika wygląda na wyczyszczony w porównaniu do sąsiadującej skrzyni biegów.
- Silnik pracuje jak w starym traktorze, handlarz zaleca wymienić rozrząd i zrobić naprawy eksploatacyjne (olej, filtry), bo nie wie kiedy były robione.
mgerwatowski
Obserwowany
 
Posty: 1

22 Lis 2019, 22:56

Panowie, czy kolejny raz mogę liczyć na waszą pomoc? Dalej walczę z A3 i wydaje mi się że znalazłam coś sensownego.
WAUZZZ8P37A017007
Domi1010
Nowicjusz
 
Posty: 7

25 Lis 2019, 22:57

Witam . Czy mogę prosić o pomoc w sprawdzeniu auta FORDA z Dani Model: KUGA (CBS)
Evt. modelspec.: BUSINESS EDITION
1. reg. dato: 25-09-2015
Motor: 1998 CCM 132 KW
Gear: 6-GEARS AUTOMATGEAR
KM: 127.500 Stelnr: WF0AXXWPMAFS27203
bo mi wyskakuje że Duński Urząd Transportowy nie ma informacji na temat tego pojazdu.Pozdrawiam
Rafal19720
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pięciostopniowa skala autonomicznej jazdy
    Coraz śmielej do seryjnych modeli samochodów przedostają się rozwiązania, zwalniające kierowców z części ich dotychczasowych obowiązków. Klasyfikacje stopni jazdy autonomicznej umożliwia pięciostopniowa ...
    Master Truck 2013 / relacja
    Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanyh MASTER TRUCK 2013, odbył się już po raz dziewiąty na Autodromie Delta mieszczącym się na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. ...

30 Lis 2019, 19:19

Rafal19720 napisał(a):bo mi wyskakuje że Duński Urząd Transportowy nie ma informacji na temat tego pojazdu.

ma informacje...jak niska cena za ten samochód? nie tajemnica? :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

30 Lis 2019, 20:12

61500 do negocjacji
Rafal19720
Obserwowany
 
Posty: 2

01 Gru 2019, 07:49

Cześć. Pomoże ktoś w identyfikacji Toyoty Avensis? VIN SB1ER56L70E174407 Duński Urząd Transportowy nie ma informacji na temat tego pojazdu tak mi wyświetla na stronie duńskiej. Auto od ponad dwóch lat jest zarejestrowane w Polsce.
Gudron
Obserwowany
 
Posty: 1

12 Gru 2019, 11:02

Witam wszystkich :)

Dotarłem na forum po tym, jak wpadł mi w oko samochód sprowadzony Danii. Konkretnie vw up, małe autko, miałoby służyć głównie do przeciskania się po mieście, raczej drugi samochód.

Mam prośbę o sprawdzenie tego autka:

WVWZZZAAZGD040840
AZ31959

Coś próbowałem sam i nie wiem, czy dobrze wyczytałem, ale Skadet køretøj to podobno szkoda do 65 proc wartości auta. Ciekaw jestem, co to mogło być, gdyż auto jeździ, odpala bez problemów, nie wygląda na to, by było kiedykolwiek rozbite. Da się jakoś szczegółowiej to sprawdzić? W Danii te auto opylają za 23,5 tys koron czyli za grosze, w porównaniu z tym co upy z 2016 roku kosztują. Jeżeli macie jakieś podpowiedzi, na co w szczególności zwrócić uwagę przy badaniu takiego autka (a bede sie wybierał na diagnostykę), to proszę, dajcie znać, będe wdzięczny :ok:
ddexmikete
Obserwowany
 
Posty: 1

04 Lut 2020, 22:01

Cześć wszystkim,

Czy mógłbym prosić o sprawdzenie poniższego auta?
VIN: SHHFK2760AU009566

Miałem okazję obejrzeć je na żywo - handlarz twierdzi że nic z nim nie robił ani nie było robione wcześniej, książki serwisowej nie ma, silnik wyczyszczony na błysk ale "na oko" całość wygląda dobrze.
Byłbym wdzięczny za wszelkie porady :)
emzi
Obserwowany
 
Posty: 1

05 Lut 2020, 20:46

Profi handlarz który przywozi z Danii nie cofa liczników bo auto z Danii sprawda się w 5 sekund i już wiesz o aucie wszystko...tj. właściciele, szkody, kilometry, przeglądy techniczne itp itd.

Wyczyszczone jest...jednym się to podoba innym nie, ja czasami sprzedaję od ręki i nie sprzątam i nie czyszczę dla mnie mniej roboty i klientowi się to przeważnie podoba....i sam sobie czyści, ale są inni którzy nie kupią auta jak nie wygląda lepiej jak z salonu,

Auto masz zarejestrowane i jak jesteś z innego powiatu i go kupisz to będziesz go musiał 2 raz zarejestrować czyli płacisz podwójnie za rejestrację czy to nie jest chore ? tak to sobie wymyślili, a handlarz na pewno musiał doliczyć rejestrację i ubezpieczenie do ceny auta.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

07 Lut 2020, 18:04

Cześć wszystkim.
Przyczajam sie do zakupu Mazdy 5 2.0 benzyna 145KM, rocznikowo budźet pozwala na rok 2009-10.
Proszę starych wyjadaczy o sprawdzenie na forum tego kitajca:
Vin JMZCR19F600362413
Numer rejstracyjny: FA47019

udalo mi sie wycztytac ze strony DK ze ma 205k przebiegu i to by sie zgadzało z ogłoszeniem w PL . Natomiast nie widzę ilu ma właścicieli, czy poleasingowe, jakie szkody....czy miało jakies przerwy w rejestracji, ubezpieczeniu na naprawe szkody, whatever...
Pomóżcie proszę....
Adamski84
Obserwowany
 
Posty: 1

29 Lut 2020, 14:55

Witam szukam osoby bądź firmy godnej polecenia, która zajmuje się sprowadzaniem samochodów z Danii. Znacie kogoś takiego i możecie polecić?
panher
Nowicjusz
 
Posty: 9

29 Lut 2020, 20:44

Ja trochę importuję z DK , więc mogę coś pomóc, a masz coś konkretnie upatrzonego ? Może być na PW
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie