Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

Re: Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

19 Lis 2019, 00:15

szybki - ale jak Ty możesz być strona w tym wątku... skoro zajmujesz się (tak jest?) naprawa i sprzedażą aut powypadkowych?
- Bareja by tego lepiej nie wymyślił.

Dobra, kończę z tym forum, bo czytać się tego nie da, miłego pomagania innym.
tomekdk
Stały forumowicz

19 Lis 2019, 01:34

tomekdk napisał(a):szybki - ale jak Ty możesz być strona w tym wątku... skoro zajmujesz się (tak jest?) naprawa i sprzedażą aut powypadkowych?

Tia biorąc pod uwagę że nie sprowadzam aut powypadkowych to strzał w dziesione. Ostatnio nawet omijam wszelkie gradobicia i tym podobne akcje żeby potem ktoś nie robił ze mnie idioty.

tomekdk napisał(a):Bareja by tego lepiej nie wymyślił.

Tumasz racje te Twoje akcje z wycenami poważnych szkód, strzałów w koło, malowań to nawet bareja tego nie wymyśli. :D
tomekdk napisał(a):Dobra, kończę z tym forum, bo czytać się tego nie da, miłego pomagania innym.

Ale nie obrażaj się jak panienka tylko rób to w czym jesteś dobry czyli określ przebieg i stwierdź suche fakty bez historyjek i dorabiania story... bo może masz racje a może jej nie masz.

Ewentualnie zapytaj chociażby Kao o szczegóły takich tematów jak uszkodzenia kół czy one istotnie zagrażają życiu i w jakich przypadkach... bo walisz tymi ogólnikami i tak właściwie 0 konkretów.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Lis 2019, 22:49

Witam. Proszę o sprawdzenie auta Mazda 6 nr VIN JMZGHA9E601461242 przebieg 153.000 km. Z góry dziękuję
Matias74
Obserwowany

21 Lis 2019, 23:36

Dobry wieczór

Proszę o pomoc przy sprawdzeniu auta, Peugeot 308, VIN VF34C9HXC55056202. Kuzynka zajeździła samochód i pilnie szuka nabytku u "zaufanego Pana Jasia". Wg mnie zarówno sprawdzenie w internetach, jak i oględziny wskazują na ordynarne wręcz oszustwo handlarza.

Na początku proszę o wyjaśnienie, jeżeli ktoś wie o co chodzi. Wg tego serwisu https://www.tjekbil.dk/stelnummer/VF34C ... 2/afgifter
we wrześniu 2018 roku auto miało jeszcze inne numery rej. natomiast
https://selvbetjening.trafikstyrelsen.d ... eg=BZ73187
podaje te same numery przez całą historię przeglądów. Skąd wynika powyższe?

Informacje do których udało mi się dotrzeć (proszę o ewentualne poprawki, jestem początkujący w temacie):
-3 właścicieli w Danii / wg handlarza 1
-Odnotowana szkoda całkowita / wg handlarza niebity.
-Brak przeglądu eksportowego.
-Aktualny przebieg 170k~ tu by się w miarę zgadzało.

Wnioski z oględzin:
Karoseria:
- Łączenia elementów karoserii przodu nigdzie nie trzymają linii (np. przednia krawędź maski z jednej strony chowa się na 2-3mm poniżej kolejnego elementu - blachy między zderzakiem a maską, a z drugiej strony wystaje 2-3 mm nad tą blachę - czy mogą być inne przyczyny, niż januszowe remonty zbitego przodu?)
- Amatorsko maskowane wżery typu "spuchnięcia" lakieru dosłownie na prawie każdym elemencie.
- Naklejka na przedniej szybie - logo jakiejś firmy z datą 2017 (czy może to wskazywać na wymianę szyby?)

Silnik (czy poniższe może sugerować, że silnik był zmieniony? co jeszcze można sprawdzić we własnym zakresie?):
- Rdza w rowkach kół pasowych (czy w takim miejscu może zardzewieć od krótkiego przestoju? nawet jeśli, to musiałby być zdjęty pasek, żeby pokryło całe koło),
- Większość elementów łączących silnik z osprzętem (gumowe przewody, obejmy, osłony i śruby je mocujące) wyglądają na nowe, kiedy już sam silnik i osprzęt wręcz przeciwnie. Np. obudowa turbiny pokryta rdzawym nalotem po widoczny działaniu wysokich temperatur, ale blaszana osłona, śruby mocujące, przewody i obejmy wyglądają jak prosto ze sklepu.
- Dół bloku silnika wygląda na wyczyszczony w porównaniu do sąsiadującej skrzyni biegów.
- Silnik pracuje jak w starym traktorze, handlarz zaleca wymienić rozrząd i zrobić naprawy eksploatacyjne (olej, filtry), bo nie wie kiedy były robione.
mgerwatowski
Obserwowany

22 Lis 2019, 23:56

Panowie, czy kolejny raz mogę liczyć na waszą pomoc? Dalej walczę z A3 i wydaje mi się że znalazłam coś sensownego.
WAUZZZ8P37A017007
Domi1010
Nowicjusz

25 Lis 2019, 23:57

Witam . Czy mogę prosić o pomoc w sprawdzeniu auta FORDA z Dani Model: KUGA (CBS)
Evt. modelspec.: BUSINESS EDITION
1. reg. dato: 25-09-2015
Motor: 1998 CCM 132 KW
Gear: 6-GEARS AUTOMATGEAR
KM: 127.500 Stelnr: WF0AXXWPMAFS27203
bo mi wyskakuje że Duński Urząd Transportowy nie ma informacji na temat tego pojazdu.Pozdrawiam
Rafal19720
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Reflektory światła (full) Top Led, a Basic Led lub Mid Led Reflektory światła (full) Top Led, a Basic Led lub Mid Led
    Jaka jest różnica między światłami głównymi led a nieraz opcja basic led lub mid led (nowa Toyota C-HR wersja Style) Słyszałem, że full led mają światła soczewkowe a przy basic led w Toyocie jest standardowy ...
    Mazda Design Award 2017 – ważna nagroda w świecie polskiego designu Mazda Design Award 2017 – ważna nagroda w świecie polskiego designu
    Mazda rozszerza swój mecenat w sferze designu i będzie promować najciekawsze polskie realizacje w tej dziedzinie. W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda Mazda Design Award dla autora najciekawszego projektu ...

• Re: Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

30 Lis 2019, 20:19

Rafal19720 napisał(a):bo mi wyskakuje że Duński Urząd Transportowy nie ma informacji na temat tego pojazdu.

ma informacje...jak niska cena za ten samochód? nie tajemnica? :lol:
    andrewb25
    Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie

30 Lis 2019, 21:12

61500 do negocjacji
    Rafal19720
    Obserwowany

01 Gru 2019, 08:49

Cześć. Pomoże ktoś w identyfikacji Toyoty Avensis? VIN SB1ER56L70E174407 Duński Urząd Transportowy nie ma informacji na temat tego pojazdu tak mi wyświetla na stronie duńskiej. Auto od ponad dwóch lat jest zarejestrowane w Polsce.
    Gudron
    Obserwowany

01 Gru 2019, 11:17

Cześć. Pomoże ktoś w identyfikacji Toyoty Avensis? VIN SB1ER56L70E174407 Duński Urząd Transportowy nie ma informacji na temat tego pojazdu tak mi wyświetla na stronie duńskiej. Auto od ponad dwóch lat jest zarejestrowane w Polsce.
    Gudron
    Obserwowany

01 Gru 2019, 21:26

Witam. Znalazłem Astre J z DK z fajnym wyposażeniem ale jako że mam daleko prosiłbym o sprawdzenie vinu. Sprzedający twierdzi że wszystko ok bezwypadkowy i przebieg oryginalny niski
    W0LPF8EC6B8030900
    marek1185
    Nowicjusz

04 Gru 2019, 00:21

Ktoś jest jeszcze na forum kto może dać info bo zamierzam jechać oglądać w pt lub sb ta Astre. Dziwne bo w Polskiej bazie danych ASO nie ma wpisów a książka serwisowa jest
    marek1185
    Nowicjusz

Wczoraj, 21:19

marek1185 przecież w książce serwisowej tego Opla masz wpisy nie z ASO więc co chcesz sprawdzić w aso?
    Pieczątki są z bosch service czy gt autoteknik także auto nie było serwisowane w ASO z tego co widać na zdjęciu w tym ogłoszeniu:
    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astr ... llery-open

Ostatni wpis jest z 13.03.2018 roku.

Sprzedajacy zarejestrowany na tym forum pod nickiem andrewb25 nie pierwszy raz kłamie w ogłoszeniu że niby " Serwisowany w ASO
    Tak" a jak sprawdzasz to okazuje się że serwisowany ale poza aso. Tak samo było w przypadku tej toyoty:
    zakup-samochodu-sprowadzonego-z-danii-przyklad-vt81397-1650.htm
    serwisowana była w aso w okresie leasingu i gdzie kłamstw oraz nieprawdziwych informacji w ogłoszeniu było znaczniej więcej.

Od oszustów i kłamców aut się nie kupuje.

brak chętnych na astre to cena spadła z 29 900 na 26 900

masz w niej 19" koła z niskoprofilowanymi oponami letnimi

poczytaj sobie na forum jakie auta ten handlarz sprowadza z Danii i jakie auta z tego kraju trafiają na eksport i dlaczego te dobre są sprzedawane tylko przeważnie duńczykom.
    AB1313
    Nowicjusz

Wczoraj, 22:20

Ogłoszenie mówiło co innego więc sprawdzałem ASO. Potem poczytałem posprawdzalem dalej jak się przestało zgadzać. Z rozmowy wydawał się ok gość. Pytałem tu też czy ten samochód to nie jeden wielki ulep
    marek1185
    Nowicjusz