Zakup samochodu z Niemiec z lawetą na koszt sprzedającego

Zakup samochodu z Niemiec z lawetą na koszt sprzedającego

13 Paź 2014, 11:07

Witam forumowiczów!

Potrzebuję pilnej rady. Otóż znalazłem w Niemczech samochód, który chcę kupić. Pierwszy właściciel, osoba fizyczna - sprzedaje, bo chce kupić nowy. Atrakcyjna jak na Niemcy cena, auto podobno w pełni sprawne i bardzo zadbane. Otóż: w rozmowie ze sprzedawcą uzyskałem informację, że auto może poprzez firmę przewozową dostarczyć mi bezpośrdenio pod dom, może nie na własny koszt, ale na koszt Państwa, gdyż posiadają państwowy program finansujący pomocny przy zakupie nowego auta (i opłacają przewóz?). Jest to trochę dziwne, ale warto spróbować. Nie podpisywałem żadnej umowy, mam podać tylko adres i numer telefonu. Samochód jest mi dostarczany na okres 5 dni, kiedy to mam możliwość jego sprawdzenia włącznie z dokumentacją. Jeśli mi się nie spodoba - oddaję również na koszt przewoźnika/sprzedawcy (jak zwał tak zwał - mnie już to raczej obchodzić nie powinno, skoro sprzedawca wyraźnie napisał mi, że nie interesują mnie żadne koszty).
Nie wydaje się to Wam podejrzane? Ktoś spotkał się juz z taką praktyką? Jak wygląda dalsza procedura zakupu takiego auta?
Proszę o pomoc. Dzięki z góry.
bartman83
Nowicjusz

Auto: VW Golf III

Re: Zakup samochodu z Niemiec z lawetą na koszt sprzedającego

13 Paź 2014, 18:07

Z tego co się orientuję, to raczej nie ma takiego czegoś. Może coś źle zrozumiałeś? Może chodziło o sprzedaż auta i transport na koszt KUPUJĄCEGO?
Spytaj także o zaliczkę, bo coś mi się wydaje, że prawdopodobnie ten koleś będzie ją chciał, a później zniknie :no:
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

13 Paź 2014, 18:53

Dokładnie, z jednej strony mówi, że nic nie płacisz a z drugiej może próbować wyciągnąć kasę, w sensie zaliczkę na przygotowanie auta (jakieś dokumenty czy coś), którą zwróci przy kupnie. Na twoim miejscu bym uważał , bo to dość mocno śmierdzi
westsider
Początkujący

Zdjęcia: 81
Auto: Nie mam

13 Paź 2014, 19:28

Dla głębszego wyjaśnienia przesyłam naszą konwersację:
--------------------------------------
Dziekujemy za zainteresowanie zakupem mojego samochodu.Samochód zostal zakupiony w autoryzowanym sklepie dealera. Jestem pierwszym wlascicielem.Pojazd jest w bardzo dobrym stanie. Prosze napisac do mnie w jezyku angielskim lub niemieckim, jesli mozesz, bo uzywam tlumacz internetowej.
Why do you sell this car? Does it have any defect? How to look its purchase?
The car is in very good conditions. No hidden defects.
I sell the car because I need money to buy a new car. In Germany we have some advantages if we export a used car inside Europe and buy a new car. Germany export a lot of cars and we have some program which encourage people to buy new cars. Someone recommended to use an German Shipping Company which is able to deliver the car to your address and take care of all selling documents. I'll handle the shipping cost so you'll not have to pay any fees or extra-money.
You will have 5 days inspection period where you can check both the car and the documents to see that everything is in order.
Delivery time: 4-5 working days. They also have a return policy and the car will be insured.
I'll wait your answer.
Hello, Im intrested in this car. Please let me know when and were can I see this car in Poland? Is this car equipped with Cruise control?
Yes, the car has Cruise Control. Like I said to you I will send the car with a shipping company. They will transport the car to you and you will have 5 days to check the car and the documents. If you don't like the car the company will send it back to me, and I will pay the transport.
I don't know when and how you will pay. The company will handle everything. I need your full name, address, zip code and your phone number to start the transaction with the shipping company, and they will contact you with all the informations about the payment and delivery of the car.
I will wait your email.

END

Po zdjęciach i profilu widać, że facet raczej jest ok. Samochód zresztą też. Najgorsza jest niepewność. Samochody sprowadza się raczej standardowymi metodami. Wierzyć/nie wierzyć?...
bartman83
Nowicjusz

14 Paź 2014, 20:38

bartman83 napisał(a):Dziekujemy za zainteresowanie zakupem mojego samochodu.Samochód zostal zakupiony w autoryzowanym sklepie dealera. Jestem pierwszym wlascicielem.Pojazd jest w bardzo dobrym stanie. Prosze napisac do mnie w jezyku angielskim lub niemieckim, jesli mozesz, bo uzywam tlumacz internetowej.

Nie wygląda mi to na przetłumaczony tekst przez translator internetowy.

Druga sprawa, to taka, że jeśli Niemiec zmienia samochód, to zazwyczaj oddaje go do salonu i wybiera nowy z odpowiednim rabatem. W przypadku, gdy ma mniej pieniędzy, sprzedaje go poprzez internet, czy prasę w swoim państwie. To obcokrajowcy jeżdżą i szukają aut do kupienia w Niemczech. Niemiec nie musi szukać klientów za granicą.
Śmierdzi mi to strasznie.
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

14 Paź 2014, 21:07

Przecież to klasyczny scam, jak się już skontaktujesz z tą firmą przewozową to będziesz miał wpłacić kwotę równą cenie samochodu lub jej część na konto tej firmy jako zabezpieczenie transakcji.
hmd
Początkujący

Prawo jazdy od: 18 09 2006
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Laguna III
Silnik: 3.5 V6
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2009
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost
    Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost rozwija moc 318 KM (o 46 KM więcej niż w przypadku wersji seryjnej) oraz moment obrotowy 740 Nm (w zakresie 1800-2800 obr./min., o 90 Nm wiecej niż w przypadku wersji seryjnej). Charakterystykę ...
    Mitsubishi L200 STORM - limitowana seria pickup’a Mitsubishi L200 STORM - limitowana seria pickup’a
    W polskich salonach Mitsubishi Motors zadebiutował właśnie napędzany na obydwie osie pickup L200 w specjalnej wersji STORM. Limitowana seria L200 charakteryzuje się bogatym wyposażeniem i bardzo korzystną ceną. Mitsubishi ...

• Re: Zakup samochodu z Niemiec z lawetą na koszt sprzedającego

14 Paź 2014, 22:17

Scam czyli?... Nie jestem aż tak obeznany. Właśnie niczego płacić nie chcę dopóki go nie zobaczę. Dziwi mnie taka prostota zakupu. Przywiozą i co... zażądają kasy? Za co? Przecież nawet nie widziałem go na żywo.
    bartman83
    Nowicjusz

14 Paź 2014, 23:04

Scam czyli oszustwo, coś jak przekręt nigeryjski. Żadnego samochodu nie zobaczysz, najpierw będziesz musiał wpłacić zabezpieczenie transakcji na konto tej nibyfirmy (taki trochę escrow), co ma teoretycznie gwarantować bezpieczeństwo (Ty wiesz, że dostaniesz ssamochód, bo ma go już pośrednik, a sprzedawca wie, że masz pieniądze zablokowane na koncie pośrednika), zresztą pociągnij temat dalej i niedługo zobaczysz o co chodzi. Ewentualnie może być tez tak, że samochód już-już jedzie, ale wystąpiły nagłe problemy/kłopoty/whatever i musisz pilnie wpłacić jakiś ułamek wartości samochodu na ich pokrycie, mogę dużo postawić, że nie zobaczysz żadnego samochodu, a naet jeśli, to nie taki, o którym myślisz ;)
    hmd
    Początkujący

Prawo jazdy od: 18 09 2006
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Laguna III
    Silnik: 3.5 V6
    Typ: Sport/Coupe
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2009

15 Paź 2014, 14:07

Czyli nikt z Was nie wierzy w dobre intencje ? ;-) Zatem może chociaż spróbuję, podam swoje dane, oczywiście nic nie podpiszę i nie zapłacę. Jak samochód znajdzie się u mnie bez żadnych problemów, pomyślę co dalej.
    bartman83
    Nowicjusz

15 Paź 2014, 15:09

Jeżeli masz odpowiednią kasę to mozna spróbować. Lepiej jednak zachować ostrożność, tak samo jak było w TV i tych właśnie nigeryjczykach co niby zabezpieczyli kasę czarnym atramentem, który schodzi po jakimś czasie. Atrament nie zszedł goście otrzymali to co chcieli za darmo.

Ofiara bała się, więc sprawdziła w różnych źródłach czy taki atrament istnieje. O dziwo istnieje. Do tego doszły tłumaczenia, że szybko bo samolot bo to i tamto i skończyło się tak jak się skończyło...

Tutaj lepiej uważać bo właśnie może tak być, że problemy na drodze, że trzeba przelać kasę bo np. laweta się zepsuła a kierowca nie ma kasy na naprawę.
    westsider
    Początkujący

Zdjęcia: 81
    Auto: Nie mam

15 Paź 2014, 18:16

Kolego nawet nie zawracaj sobie głowy tym ogłoszeniem. Jest tak jak wcześniej napisano, po jakimś czasie zostaniesz poproszony o wpłatę pewnej kwoty. Identyczna treść korespondencji widziałem na innym forum, użytkownik postanowił pociągnąć temat i okazało się, że trzeba wpłacić zaliczkę :)
    Valhalla
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2005
    Auto: Golf4
    Silnik: 2.0

15 Paź 2014, 18:56

Czyli rozumiem nawet nie sprawdzać? Po samych komentarzach, które odpisuje wnioskuję, że coś jest nie tak. Pisze dość płytko, powierzchownie, nie podaje szczegółów, jak się pytam o uszkodzenia, rysy, co wymienić - na wszystko odpisuje "stan jest bardzo dobry". A jak zapytałem o zaliczkę, odpisuje, że to firma transportowa już o to będzie dbać. Samochód fajny, na stronie odwiedzających za wielu nie ma, może każdy tak to odbiera jak Wy - doświadczeni. Na PW mogę udostępnić link, może ktoś trafniejszym okiem sam oceni to auto.
    bartman83
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      GTP Light